Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Z. Balčytis: “Aš – už sėkmingą Lietuvą!”

Z. Balčytis: “Aš – už sėkmingą Lietuvą!”

Pirmadienį Šiauliuose, Polifonijos salėje, su Šiaulių krašto žmonėmis susitiko kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Zigmantas Balčytis bei jo palaikymo komanda – gausus būrys Lietuvos socialdemokratų partijos atstovų. Sausakimšai auditorijai Z. Balčytis pristatė savo, kaip šalies vadovo, viziją. Akcentuota, kad šiandieninėje Lietuvoje yra daug sričių, kurių veiklą būtina koreguoti, taip pat daug darbų, kuriuos privalu nuveikti vardan šalies žmonių gerovės.

Reikia darbo ir uždarbio

Pirmadienio pavakarę į susitikimą su kandidatu į LR Prezidentus Zigmantu Balčyčiu susirinko išskirtinai daug žmonių. Tai paliudijo, jog susidomėjimas šiuo kandidatu – labai didelis ir jo reitingai vis dar auga.

Pasikalbėti su gyventojais apie šiandieninį šalies ekonominį, politinį, socialinį gyvenimą bei apie planus ir šalies ateitį kandidatas atvažiavo ne vienas, o palaikomas gausaus būrio bendrapartiečių – Česlovo Juršėno, Vilijos Blinkevičiūtės, Birutės Vėsaitės, Juozo Bernatonio, Artūro Skardžiaus, Giedrės Purvaneckienės, Irenos Šiaulienės, Remigijaus Motuzo. Taip pat šiauliečių Seimo narių Edvardo Žakario ir Arvydo Mockaus.

Bendraudamas su sale kandidatas į šalies vadovus daugiausiai kalbėjo apie reikalus, kurie tiesiogiai liečia kiekvieną Lietuvos žmogų – darbą, uždarbį, socialines garantijas ir pan.

Z. Balčytis įsitikinęs, kad Prezidento galioje – subalansuoti darbo ir atlyginimo proporcijas žmonių gerbūvio pusėn.

“Prezidento pareiga – vesti valstybę skurdo mažinimo keliu. Niekada nebūčiau sutikęs, kad iš krizės būtų lipama mažiausias pajamas turinčių žmonių sąskaita. Klaidas reikia taisyti nedelsiant ir, esu tikras, būdamas Prezidentu tai galėčiau padaryti – penkeri metai pakankamas laikas pakeisti ekonominę Lietuvos situaciją”, – teigė kandidatas.

Tiesa, net ir rinkiminėje kalboje Z. Balčytis nepagrįstų, tuščių pažadų nedalijo. “Kokia sudėtinga situacija būtų mano vadovavimo pradžioje, vos tapęs Prezidentu kiekvienam išdalyti pinigų aš negalėsiu”, – sakė jis.

Kandidato į šalies vadovus įsitikinimu, sklandžiai ir užtikrintai ekonominis mechanizmas gali veikti tik itin atsakingai apgalvojus, apskaičiavus ir įvertinus kiekvieną detalę.

Lietuviai turi dirbti ir gyventi Lietuvoje

Finansų , susisiekimo ministru dirbęs Z. Balčytis teigė nebijantis jo pečius užgulsiančios atsakomybės ir yra pasirengęs priimti iššūkius. Maža to, jis pasirengęs taisyti bei griežčiau vertinti politikų daromus bei padarytus netikslumus ir klaidas, kurių pasekmes dabar jaučia Lietuvos žmonės.

“Ekonomikos nuosmukis buvo milžiniškas, šimtus tūkstančių žmonių pasmerkęs emigracijai ir nedarbui. Investicijos į pramonę, į darbo vietų kūrimą buvo nepakankamos ir šias klaidas reikia taisyti čia ir dabar”, – sakė kandidatas.

Jis už tai, kad būtina nedelsiant ieškoti būdų, kaip sumažinti jaunų darbingo amžiaus žmonių emigraciją, spręsti demografijos problemas.

“Mano tikslas – pakelti pragyvenimo lygį, kad jauniems žmonėms nesinorėtų išvažiuoti. Ir jie neišvažiuos dirbti ten, kur taip pat nėra lengva, bet moka daugiau, jei turės darbą Tėvynėje. Kalbant apie demografinę padėtį, manau, ankstesniuose politiniuose sprendimuose būta teisingos logikos – skatinti jaunas šeimas išmokomis už kiekvieną auginamą vaiką”, – sakė kandidatas.

Tapus Prezidentu, akcentavo Z. Balčytis, vienas iš svarbiausių ir neatidėliotinų jo darbų – ieškoti būdų, kaip paskatinti jaunas šeimas gimdyti vaikus. Tai būtų ne tik jau minėtos išmokos už vaikus, bet ir lengvatinės sąlygos būstui įsigyti.

Už energetinę nepriklausomybę ir užsienio politiką

Jis kategoriškas dėl energetinės nepriklausomybės, nes pigesnė energija, pasak Z. Balčyčio, tai galimybė didinti atlyginimus ir pensijas.

Pasisakė kandidatas ir užsienio politikos klausimais, atsakingai paminėdamas, jog bendradarbiavimo dėmesio artimiausiems Lietuvos kaimynams, kad ir tokiai valstybei kaip Lenkija, iki šiol skirta nepakankamai, tad susiskaldymo rezultatai – kaip ant delno.

“Kažkodėl žiūrima į Vakarus, o tai, kas yra šalia, pamirštama. Skirtinga užsienio politika. O ji negali būti atskira nei kiekvienais partijai, nei Vyriausybei, Seimui ar Prezidentui. Turi būti viena, aiški ir visiems privaloma ilgalaikė užsienio politika, suderinta su ilgalaikiais šalies socialiniais, ekonominiais ir krašto apsaugos tikslais”, – akcentavo LSDP atstovas į LR Prezidentus Z. Balčytis.

Už būsimą Prezidentą

Kandidato į šalies vadovus palaikymo komanda, politikai, esami ir būsimi Europos Parlamento nariai, Seimo nariai šiauliečiams užtikrino, kad Z. Balčytis – kompetentingas politikas ir vadovas, nebijantis prisiimti atsakomybės bei turintis politinės potencijos.

LSDP Garbės pirmininkas Česlovas Juršėnas įsitikinęs, kad jų kandidato sėkmė Prezidento rinkimuose, kurių pirmasis turas jau šį sekmadienį, užtikrintų radikalius teigiamus pasikeitimus Lietuvos ekonominiame gyvenime.

“Agituoju už labai rimtą ir perspektyvų žmogų, su kuriuo dirbta įvairiose pareigose. Jis turi visokeriopą patyrimą, yra “kietas” ir vėjais nelaido savo pažadų”, – sakė Č. Juršėnas.

Jis paragino šiauliečius ateiti į Prezidento rinkimų pirmąjį turą, vyksiantį šį savaitgalį, taip pat – į Europos Parlamento kandidatų rinkimus, įvyksiančius gegužės 25 dieną.

Susitikimo pabaigoje kandidatas į LR Prezidentus Zigmantas Balčytis atsakė į šiauliečių klausimus apie kovą su šešėline ekonomika, regionine politika, savivaldos problemomis, renovacija.

“Manau, kad Lietuvoje reikia daug ką keisti, daugiau taupumo – daugiau efektyvumo. Mes pradėsime kurti ne popierinį, o realų socialiai atsakingos valstybės modelį. Tam aš turėjau gerą mokytoją”, – baigdamas sakė Z. Balčytis, dirbęs ir Amžinybėn išėjusio Prezidento Algirdo Brazausko komandoje.

Justė BUDINAITĖ

2 komentarai

  1. Zigmantai mes už Jus ir su Jumis !!! Sėkmės rinkimuose !!!

  2. Zigmantai mes už Jus !
    Kartu su Jumis !
    Mums, Lietuvos piliečiams, reikia dirbančios ir uždirbančios šalies !
    http://m.youtube.com/results?q=zigmantas%20balcytis&sm=1

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *