Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Vyru gimus lengviau?

Vyru gimus lengviau?

Vakar LSDMS Klaipėdos miesto moterų klubo susirinkime vyko įdomi diskusija apie vyrų ir moterų galimybes šiandienos visuomenėje. Įdomias įžvalgas šia tema pateikė LSDP Klaipėdos skyriaus narė, kandidatė į 2015 m. Savivaldą Nijolė Požarskienė. Savo asmenine patirtimi politikoje pasidalino LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė, kandidatė į merus Lilija Petraitienė.

Pradėta nuo maloniausių tradicijų – su jubiliejiniu gimtadieniu pasveikinta moterų socialdemokračių klubo aktyvi narė Rita Banevičienė. Sekė N.Požarskienė surinkta statistika. Anot bičiulės, šalies moterys labiau išsilavinusios nei vyrai. Tarp turinčiųjų aukštąjį išsilavinimą žmonių, moterų skaičius didesnis. Ypač tai ryšku didmiesčiuose: 42 proc. sostinės moterų turi aukštąjį išsilavinimą, Kaune – 36 proc., Klaipėdoje – 30 proc., kone mažiausias išsilavinusių moterų skaičius fiksuojamas Tauragėje. DIA_8258

Nors pranašesnės už vyrus išsilavinimu, šalies moterys negali pasigirti aukštomis pareigomis. Tarp vadovų, vyrų daugiau nei moterų. Apklausus darbdavius paaiškėja, kad tik 3 proc. vadovų norėtų įdarbinti ištekėjusias dailiosios lyties atstoves. Esą po žodžiu “ištekėjusi” darbdaviai įžvelgia visas iš to išplaukiančias problemas – vaikų ligos, dažni nedarbingumo lapeliai ir t.t.

Moterys diskredituojamos darbe, šeimoje… Kasmet šalies teisėsaugininkai sulaukia kelių tūkstančių moterų pareiškimų apie seksualinę prievartą šeimoje. Ir kaip įtariama, kreipiasi tik drąsiausios. Dauguma moterų vis dar bijo viešinti patirtą pažeminimą.

DIA_8316“Moterys diskriminuojamos dėl amžiaus. Dauguma darbdavių nori įdarbinti moteris iki 35 metų, neturinčias šeimos. Didėja moterų skurdas. Išsiskyrus moteriai lieka vaikai, o buvę sutuoktiniai neskuba padėti. Sunku išgyventi našlėms, ypač toms, kurios iki sutuoktinių netekties nedirbo ir buvo jų išlaikomos. Moterys neturi įgūdžių, darbo patirties”,- pasakojo N.Požarskienė.

Visgi moterys tvirtesnės, atsparesnės sunkumams. Tarp savižudžių pirmauja vyrai. Lietuvoje gaji prekyba moterimis, o pagal statistiką mūsų šalį galima prilyginti trečiosioms, atsilikusioms šalims.

L.Petraitienė tikino, kad būdama vyru kelią į politiką skintųsi triskart lengviau. “Moterims sunkiau atstovėti savo tiesą. Visgi, visoms siūlau išdrįsti paviešinti savo problemas ir kovoti, kad situacija pasikeistų. Viskas mūsų pačių rankose, reikia sulaužyti vyrus ir moteris skiriančius stereotipus”,- sakė pirmininkė.

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagelaitės-Čeginskienės nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *