Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Valstybės švenčių nepavogsi: šventi arba ne

Valstybės švenčių nepavogsi: šventi arba ne
Gerb.bičiuliai,
Džiaugiuosi ir dėkoju Jums visiems,  pagarbiai ir solidariai paminėjusiems, mūsų Valstybės gimtadienį – Vasario -ąją!
Mūsų, išskirtinai iš kitų politinių partijų, gausus bičiulių dalyvavimas šventiniame Valstybės dienos minėjime rodo skyriaus susitelkimą ir  pilietinę brandą.
Spaudoje pasirodę būkštavimai, kad politinės partijos Klaipėdoje  nusavino Valstybės dieną, rodo politinį neišprusimą ar amžiną norą mus menkinti. Pamirštama, kad būtent politinės partijos yra demokratijos pamatas.  Joms  visuomenė deleguoja valstybės valdymą ir jos prisiima atsakomybę.  Konstitucija garantuoja piliečiams teisę laisvai vienytis į bendrijas, politines partijas ar asociacijas, jei tik šių tikslai ir veikla nėra priešingi Konstitucijai ir įstatymams.
75
Būtent, politinėse partijose dalyvauja aktyviausioji ir brandžiausioji visuomenės dalis, žmonės, kuriems valstybinės šventės nėra prievolė, bet neatskiriama jų gyvenimo dalis, o valstybė ir  jos laisvė – pamatinė  vertybė.
Reikėtų džiaugtis, kad Klaipėdos politinės partijos aktyviai dalyvauja valstybiniuose renginiuose jau eilę metų, nesvarbu ar tai Liberalų sąjūdis su oranžiniais savo balionais, Darbo partija – su baltais šalikėliais, konservatoriai – su vėliavomis. Jie, kaip ir mes socialdemokratai, ateiname pagerbti valstybę, mūsų Lietuvą.
Šią gražią iniciatyvą subrandino ir pirmą daigą pasėjo Marijos Taikos karalienės bažnyčios klebonas Vilius Viktoravičius. Jis prieš keletą metų pakvietė visas partijas į bažnyčią, maldai už Tėvynę, bei pasiūlė kartu sudalyvauti šventiniame minėjime.  Jis nepabūgo politinių judėjimų simbolikos, o pakvietė su ja ateiti ir visiems kartu pasidžiaugti už mūsų Tėvynę Lietuvą.
Šventės nėra pasisavinamos, jos arba švenčiamos arba ne…
Nuoširdžiai jūsų,
LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė

2 komentarai

 1. Jei ne partijų iniciatyva, tai abu Vytautai, bei tendencingo straipsnio autorė (Klaipėdos dienraštyje) būtų priiminėję paradą vienasmeniškai..
  Išvada, – net ir valdančiosios partijos liberaliai nusiteikę nariai protesuoja prieš miesto valdymo tendencijas savo nedalyvavimu jų gi vadų organizuotame renginyje, taip palaikydami bendrą viso miesto piliečių nusiteikimą valdančiųjų atžvilgiu.
  O alternatyviose partijose susibūrę reiškia poziciją savo gausiu dalyvavimu.
  Ką tai galėtų reikšti?
  Ar atėjo galas liberalų valdymui?
  Iki rinkimų dar nemažai laiko, todėl dar yra galimybių valdantiesiems pasireikšti “pudrinant” smegenis savo bendrapartiečiams bei potencialiems rinkėjams.
  Bet jei bus stipri kitaminčių informacijos sklaida (su tokiu progresavimu kaip dalyvauta parade), tikėtina jog šį kartą net ir žiopliukai nepartiniai rinkėjai nesiduos suvedžiojami.

  Todėl Vytautams teks gerokai paplušėt, norint liežuviu užglaistyti savo klaidas. Lopai, kaip ne kartą tarė Eligijus , jų neišgelbės..

  Lieka tik vienas klausimas – kas gi bus tie lopai šį kartą? Mes (nepritariantys esamoms miesto valdymo tentencijoms) ar jie (miesto valdovai)?..

 2. Atsisakau žygiuoti bendrose gretose su savo partijos bičiuliais būtent todėl, kad Lietuvos valstybės atkūrimo diena yra ne partijų, o visų piliečių šventė.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *