Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Tai ko dar nežinojote apie A.M.Brazauską

Tai ko dar nežinojote apie A.M.Brazauską

Partijos bičiuliai atiduoda deramą pagarbą pirmam demokratiškai išrinktam Lietuvos prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui bei važinėja po šalį pristatydami Editos Mildažytės filmą „Pos Scriptum. Pamiršti sakiniai“.

Vakar filmas parodytas klaipėdiečiams, o jo peržiūra virto į visą prisiminimų apie Prezidentą vakarą. Dažnas klausytojas ar kalbėtojas slapčia braukė ašaras. Tai rodo, jog Amžinybėn išėjęs Prezidentas vis dar gyvena jį prisimenančių žmonių širdyse.

_DSC0076

G.Kirkilas dalijosi prisiminimais

Uostamiesčio gyventojams filmą pristatė du politikos elito atstovai: Europos reikalų komiteto pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas ir Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Kaip sakė Irena Šiaulienė, apie A.M. Brazauską daug kalbėta ir rašyta, tačiau filmo kūrėjai rado puikų ir netikėtą būdą pristatyti garbų politiką kaip asmenybę. „Šiame filme kiekviena Prezidento pasakyta frazė įgauna kitą prasmę“,- akcentavo Socialdemokratų frakcijos seniūnė.

Gediminas Kirkilas pasakojo, jog mintis atstatyti Valdovų rūmus kilo dar Sąjūdžio laikais, tačiau jos įgyvendinti ėmėsi tik A.M. Brazauskas. Gi likusieji šią mintį pamiršo ar net jį puolė – esą tai pinigų švaistymas. Tačiau gyvenimas parodė, jog ši idėja buvo gera.

_DSC0025

I.Šiaulienė

„A.M. Brazauskas buvo labai atsakingas ir darbštus žmogus. Visa širdimi atsidavęs savo šaliai. Net būdamas pensijoje jis rūpinosi šalies reikalais. Kartą jis aplankė naujai sukurtą Energetikos ministeriją, pakalbino visus darbuotojus ir labai sunerimo išgirdęs, jog energetikos specialistų tarp jų nėra.. Prezidentas vertino kompetentingus žmones. Ir savo patarėjus jis rinkosi būtent pagal kompetenciją. Išmanė jis daug sričių, o patarimų tikėjosi ir jų paisė iš mažiau žinomų sričių specialistų“,- prisiminė Gediminas Kirkilas.

Anot Seimo pirmininko pavaduotojo, A.M. Brazauskas iškilus politikas vien dėl to, kad jam teko padirbėti pačiuose aukščiausiuose mūsų šalies postuose – ne tik Prezidentu, bet ir Seimo pirmininku.

Irena Šiaulienė pasakojo, jog Amžinybėn išėjęs Prezidentas ją žavėjo savo paprastumu ir žmogiškumu. Jis galėjo vienodai dėmesingai bendrauti su įvairiausio socialinio sluoksnio žmonėmis.

DIA_8852

L.Petraitienė

„A.M. Brazauskui teko daug iškęsti, ypač dėl jo politinės praeities. Tačiau jis niekad neleisdavo sau pratrūkti. Beje, artėjant kovo 8-ajai galima paminėti, jog Prezidentas mokėjo gerbti moteris. Jis tai darydavo labai intuityviai. Jis mokėdavo sakyti komplimentus ar nejučia pagirti ir tuo nustebinti. Laikėsi pažado. Mokėjo nugesinti konfliktines situacijas. Visada apgindavo savo komandos narius“,- pasakojo I.Šiaulienė, slapčia braukdama ašarą.

Iš Klaipėdos kilusi politikė akcentavo, kad darbas A.M. Brazauskui sekėsi ir dėl to, jog jis gerai pažinojo visus mūsų šalies rajonus. Ir žmonės jį pažinojo. „Kai važinėjame po Lietuvą pristatinėdami filmą, dažnam mieste randame žmonių, kurie pasidalina vis dar gyvais prisiminimais apie mus palikusį Prezidentą“,- sakė Irena Šiaulienė.

LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė pasakojo dirbusi rinkiminėje komisijoje, kai A.M. Brazauskas tapo Prezidentu. Po kurio laiko jai teko rengti kelių lapų dydžio pažymą bei rinkti faktus apie Klaipėdą. „Kaip aš nustebau, kai vėliau išgirdau, jog atvykdamas į

DIA_8880

V.Stonkus džiaugėsi gerais A.M.Brazausko nuveiktais darbais

uostamiestį, A.M. Brazauskas ją išmoko atmintinai. Daugiau neteko sutikti taip atsakingai į savo darbą žiūrinčių politikų. Kas kartą kai vežu žmones į Valdovų rūmus, suprantu kodėl Prezidentas taip norėjo juos atstatyti.. Ir nejučia jį prisimenu“,- sakė miesto Tarybos narė.

Klaipėdos aukštosios jūreivystės mokyklos dėstytojas Vladas Stonkus sakė, jog būtent Prezidento dėka šios mokyklos studentai turi mūsų miestą iš kitų išskiriančias jūreiviškas uniformas.

DIA_8849

E.Maciui ne kartą teko bendrauti su A.M.Brazausku

Vyrišką jaudulį nurijęs fotografas Eugenijus Macius prisiminė A.M. Brazausko paprastumą. Esą būdamas žurnalistas jis ne kartą pas jį lankėsi, pietavo. „Ne kiekvienas aukšto rango politikas skiria laiko pokalbiui su paprastais žmonėmis. Labai šiltas žmogus buvo…“,- graudinosi E. Macius.

Vakaro gale prisiminta, jog Prezidentas labai mėgo Klaipėdą ir Jūros šventę…

LSDP Klaipėda inf.

Eugenijaus Maciaus ir Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės foto reportažas
 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *