Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Susitikimas su būsimuoju Prezidentu

Susitikimas su būsimuoju Prezidentu

Daugiau nei dvi valandas truko Vilniaus rajono žmonių susitikimas su Zigmantu Balčyčiu, kandidatu į  Lietuvos Respublikos Prezidento postą, kandidatais į Europos parlamentą Juozu Oleku ir Algirdu Sysu  Vilniaus rajono savivaldybės salėje gegužės 19 d. Juos gausiai susirinkusiems pristatė LSDP Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Stanislovas Giedraitis. 

Z.Balčytis pasakojo apie save ir savo darbą tiek Respublikos valstybės institucijose (daugiau nei 6 metus), tiek Europos Parlamente. Visur, pasak jo, rūpintasi Žmogumi, kaip svarbiausia vertybe. Todėl ir  rinkiminis lozungas  pasirinktas būtent toks: UŽ DIRBANČIĄ, UŽDIRBANČIĄ IR VIENINGĄ LIETUVĄ.  Taip, už naujas darbo vietas, už klestėsiančią ekonomiką, už  pakankamą atlygį dirbančiajam, už rūpinimąsi jaunu ir  pensinio amžiaus Žmogumi, už tai, kad šalyje vyrautų vidinė santaika, kad Lietuva vėl turėtų gerus santykius su savo kaimynėmis bei  tolimesnių kraštų valstybėmis…

Kalbėdamas apie savo, kaip Lietuvos vadovo, darbą, Z.Balčytis teigė, kad valstybės vadovas turėtų dažniau matyti gyvą žmogų, o neužsisklęsti tarp keturių sienų.  Nei patarėjai, nei kokia nors reklama  neatspindės tikrovės, jei jąja nekalbės žmogaus, su kuriuo privalu artimai bendrauti,  lūpos.

Pridaryta aibės klaidų, gal todėl daugelis žmonių negali sudurti galo su galu: nemokėta skatinti verslo, nuskriausti pensinninkai, sumažinus jų pačių uždirbtas pensijas. Vadovas, pasak būsimojo prezidento, turi peržengti savo asmenines ambicijas. Susitikdamas su rinkėjais, Z.Balčytis jaučia didelį jų palaikymą, t.y. palaikymą tos programos, kuria nurodoma, kaip turi keistis Lietuva…

Prasitarta ir apie labai specifinį Lietuvos rajoną, Vilniaus rajoną, kurį puošia ne tik nuostabi gamta, unikalūs paminklai, bet ir marga tautinė sudėtis: lietuviai, lenkai, rusai, baltarusiai, karaimai, totoriai, ukrainiečiai, gruzinai ir daug kitų…

Ir pasipylė klausimai  apie derybų su „Gazpromu“ rezultatus, Lietuvos saugumą Europos Sąjungoje, euro įvedimą, aplinkosaugą, skalūnus, profsąjungų veiklą, būsimąjį žemės referendumą, Lietuvos teisėsaugą (bylų fabrikavimą, viena kitos darbą dubliuojančias įstaigas), valstybinę kalbą, tautines mažumas. Atsakydamas į pastarąjį klausimą, Z.Balčytis teigė, kad jas privalu gerbti: jų piliečiai yra Lietuvos piliečiai, jie praturtina mūsų kultūrą savo kultūros detalėmis, savo istorinėmis sąsajomis su Lietuva. Didelė klaida buvo Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės panaikinimas. Jį reikia atkurti: daugelis dabar esamų problemų spręstųsi. Į visus klausimus buvo atsakyta kompetentingai ir išsamiai. Susirinkusieji juos vertino plojimų gausa.

Į pagrindinį klausimą, ar jis pasirengęs tapti Lietuvos prezidentu, Z.Balčytis nedvejodamas atsakė „TAIP. Tam esu pasirengęs, sukaupta patirtis leidžia man taip atsakyti. Sieksiu, kad mūsų VALSTYBĖ būtų pasiturinti“.

Krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, kandidatas į Europarlamentarus, pabrėžė, kad dešimt metų Europos parlamente persvarą turi dešinieji, dabar daugumą turėtų užsitikrinti  kairieji, todėl ir mes turėtume baksuoti už socialdemokratų kandidatus.

Dar ilgai nesiskirstė žmonės, apspitę Z.Balčytį, A.Oleką ir A.Sysą, vis surasdami klausimų jiems. O šie mielai atsakinėjo. Ir mes balsuosime už juos, kad Lietuvoje būtų geriau!

LSDP Vilniaus rajono skyriaus Spaudos tarnybos informacija  

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *