Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Spalio mėnesį Klaipėdoje Jūsų laukia daug nemokamų sveikatinančių veiklų!

Spalio mėnesį Klaipėdoje Jūsų laukia daug nemokamų sveikatinančių veiklų!

Kas mėnesį uostamiesčio gyventojus džiuginantis nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“, kurį rengia Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, spalio mėnesį uostamiesčio gyventojus džiugins senomis ir naujomis veiklomis, tinkančiomis visiems, norintiems palaikyti gerą savijautą ir smagiai praleisti laiką bendraminčių apsuptyje.

Ieškančius fizinio aktyvumo galimybių, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai visą spalio mėnesį kviečia jungtis prie organizuojamų sveikatinimo veiklų. Zumba, kalanetika, šokių pamokos, šiaurietiškasis ėjimas po atviru dangumi, aikido užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, įvairios mankštos senjorams, nėščiosioms bei širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų programos dalyviams – visus šiuos ir dar daugiau pasiūlymų rasite spalio mėnesio nemokamų veiklų kalendoriuje.

Senjorų dėmesiui! Šūsnis nemokamų veiklų džiugins garbingo amžiaus žmonių širdis. Šokių pamokos, įvairios mankštos su treniruočių volais, elastinėmis juostomis, kamuoliukais, vaikščiojimo grupės Botanikos sode. Pastarosios nereikalauja specialaus pasiruošimo, tačiau nauda didžiulė – pasivaikščiojimų metu dalyviai mankštinasi po atviru dangumi, bendrauja, turi galimybę išklausyti įvairių paskaitų apie sveikatą. Šį mėnesį dėmesys bus skiriamas psichinės sveikatos gerinimui, mokantis atsipalaidavimo pratimų, kuriuos lengvai bus galima praktikuoti ir namuose. Taigi, belieka rinktis ir gerai praleisti laiką.

Taip pat raginame susipažinti su kūną ir sielą išlaisvinančiu šokių pasauliu. Reggaeton solo bei argentinietiškas tango, skirtas poroms, puikus būdas tai padaryti. Na, o jei manote, kad šį kartą šokti nesinori, siūlome išbandyti daugumos pamėgtus muzikos terapijos užsiėmimus, kurie vyks kiekvieną antradienį 18.30 val. Muzikos terapija – puikus būdas atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius, įkvėpti naujų, išlaisvinančių patirčių. Šie užsiėmimai tinka visiems: jaunimui ir suaugusiesiems, muzikuojantiems ir neturintiems muzikavimo įgūdžių.

Jeigu nepasinaudojote proga ir vasarą neišmokote teisingai bėgioti, dar turite progą tai padaryti spalio 14 d. 10.00 val. atvykę į Klaipėdos vasaros koncertų estradą. Nepraleiskite puikios progos pasimokyti sveiko bėgimo iš daugkartinės Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimo čempionės Eglės Krištaponytės!

Dar viena puiki žinia – spalio mėnesio nemokamų sveikatinimo veiklų kalendorius pasipildė naujienomis! Pilates, „CoreControl“, „Circle“ treniruotės ir svorio kontrolės programa – visa tai jau galite rasti tarp spalio mėnesio sveikatinimo veiklų. Pilates treniruočių tikslas – siekti raumenų pusiausvyros, stiprinant silpnuosius ir lavinant trumpuosius raumenis. Rezultatas – ideali apkrovos ir atsipalaidavimo pusiausvyra, gražios kūno linijos, lankstūs sąnariai ir nepriekaištinga laikysena, kūno ir proto harmonija. Šios treniruotės tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. „Core Control” treniruočių metu atliekami pratimai skirti stiprinti giliuosius raumenis. Jie atliekami naudojant savo kūno svorį. Šių treniruočių metu didelis dėmesys skiriamas pratimų atlikimo technikai, mokomasi aktyvinti tuos raumenis, kurie reikalingi bet kokiai sporto šakai. Rezultatas – lavėja laikysena, gerėja koordinacija, lankstumas. „Circle” treniruotės skirtos tiems, kam atsibodo įprasti užsiėmimai, norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę, mesti sau naują iššūkį. Šiose treniruotėse sportuojama rato principu. Nuo žmonių skaičiaus priklauso stotelių, kuriose keičiasi pratimai, skaičius. Kiekvienas rate esantis žmogus atlieka skirtingą pratimą, kuris trunka 30–45 sekundes. Po 20 sekundžių pertraukos pratimai keičiasi. Šios treniruotės ugdo jėgą, greitį, ištvermę ir koordinaciją, padeda norintiems atsikratyti nereikalingų kilogramų, treniruojamos visos raumenų grupės. Dalyviams būna linksma ir įdomu, atsiranda azartas, gal net lenktyniavimas, norisi labiau pasistengti. Svorio kontrolės treniruočių (lieknėjimo programa) metu dirba visos raumenų grupės, gerėja koordinacija, ištvermė, lankstumas, jėga. Siekiama, kad kūnas būtų prisitaikęs prie fizinio krūvio ir kasdienės veiklos. Treniruočių metu naudojami svarmenys, gumos ir kitas inventorius. Didesnis nei vidutinis treniruočių intensyvumas padeda greičiau pasiekti norimų rezultatų per trumpesnį laiką. Treniruojantis nuolat, pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita probleminėse kūno vietose, tokiu būdu kovojama su celiulitu. Treniruotės puikiai tinka įvairaus amžiaus žmonėms.

Spalio 25 d. 17.15 val. taip pat kviečiame į šiaurietiškojo ėjimo žygį. Žygiai gamtoje – puikus pasirinkimas, ieškantiems aktyvaus laisvalaikio galimybių, norintiems atitrūkti nuo kasdienybės, pasimėgauti gamta, susipažinti su naujais žmonėmis! Ateikite ir įsitikinkite!

Šį mėnesį, kaip ir įprastai, didelis dėmesys bus skiriamas vaikams ir jaunimui. Aikido užsiėmimai, kūrybinės teatro, muzikos kūrimo ir dainavimo dirbtuvės vaikams, teatro ir gatvės pasirodymų dirbtuvės paaugliams – visa tai įtraukta į nemokamų veiklų kalendorių. Aikido užsiėmimai padeda sustiprėti, įgyti pasitikėjimo savimi, išmokti gynybos principų, susidoroti su stresu. Kūrybinės dirbtuvės taip pat orientuotos į skirtingų pojūčių lavinimą, kūno ir balso stiprinimą, geresnį savęs pažinimą.

Be jau minėtų užsiėmimų, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras siūlo ir visus kitus jau tradicija tapusius užsiėmimus. Daugiau informacijos ir išsamų tvarkaraštį galima rasti www.sveikatosbiuras.lt bei „Facebook“ paskyroje „Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras“. Į visus nemokamus užsiėmimus būtina registruotis iš anksto kalendoriuje nurodytais kontaktiniais numeriais nuo spalio 2 d.

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *