Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Socialdemokratės netoleruoja smurto

Socialdemokratės netoleruoja smurto

LSDMS Klaipėdos skyriaus moterys minėdamos Tarptautinę Smurto prieš moteris dieną kviečia visus prisisegti baltus kaspinėlius (šios akcijos simbolius) bei išdrįsti pasakyti: „Aš netoleruoju smurto!“. Prie akcijos jungiasi ir LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė, kandidatė į merus Lilija Petraitienė.

Vilkaviškio moterų socdemių sąjunga pakvietė šalies socialdemokrates palaikyti  Tarptautinę Smurto prieš moteris dieną minimą lapkričio 25-ą dieną. Siūlome atkreipti visuomenės dėmesį į šią ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje aktualią problemą. Beje, socialdemokratės šią liūdną datą mini kasmet ir tikisi,  jog visuomenės nepakantumas smurtui prieš silpnąją lytį didės ir šis reiškinys išnyks.

DIA_9127“Kviečiame  visas moteris prisisegti baltus kaspinėlius (šios akcijos simbolius) bei išdrįsti pasakyti: „Aš netoleruoju smurto!“,”- sako LSDMS Klaipėdos skyriaus l.e.p. vadovė Audra Užemeckienė.

Akciją remia Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos narės. Tikimasi, jog atsiras ir daugiau palaikančiųjų.

Kodėl Lapkričio 25-ąją minima Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena? 1961 metais šią dieną Dominikos Respublikoje, valdytojo Rafaelio Truchilijo įsakymu, buvo nužudytos trys seserys Mirabl už tai, kad aktyviai kišosi į politiką.  Todėl Jungtinių tautų organizacija šią dieną paskelbė Tarptautine kovos prieš moterų prievartą diena. Šalių vyriausybėms, tarptautinėms organizacijos pasiūlyta šią dieną rengti renginius, skirtus kovoti su moterų prievarta ir nelygiomis teisėmis pasaulyje. Šventė minima nuo 1981 m.

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *