Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Socialdemokratės kreipėsi į Vyriausybę su rezoliucija

Socialdemokratės kreipėsi į Vyriausybę su rezoliucija
LSDMS palaiko Lietuvos moterų nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi į Vyriausybę dėl siūlymo pratęsti 2014-2018 m. valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių programą.
Socialdemokratėms nesuprantama, kodėl šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė naikinti valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių programą, paliekant tik socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lygiu įgyvendinamą veiksmų planą. Tokie sprendimai prieštarautų pagrindinėms ES politinėms gairėms, tarptautiniams įsipareigojimams ir turėtų neigiamų ilgalaikių pasekmių faktinei moterų ir vyrų lygybės pažangai, o tuo pačiu ekonominei ir socialinei visuomenės gerovei.
Moterų ir vyrų lygybė yra vienas iš pagrindinių ES sąjungos principų ir ES tikslų ir uždavinių, o moterų ir vyrų lygybės principo integravimas į visas jos veiklos sritis yra ypatinga ES tenkanti užduotis.
Stodama į ES Lietuva buvo įsipareigojusi siekti lyčių lygybės, tad iki šiol veikusi valstybinė programa padėjo šiuos siekius įgyvendinti: Lietuva viena pirmųjų Rytų Europoje priėmė Lyčių lygybės įstatymą, pradėjo dirbti lyčių lygybės kontrolieriaus tarnyba. Būtent Lietuva buvo pasirinkta šalimi, kurioje pradėjo veikti vienintelė ES institucija – Europos lyčių lygybės institutas, kuriam vadovauja lietuvė Virginija Langbakk.
Visus šiuos Lietuvos pasiekimus gali nubraukti neatsakinga Socialinės apsaugos ministerijos pozicija šiuo klausimu.
Todėl tikimės, kad Vyriausybė atsižvelgs į Lietuvos nevyriausybinių organizacijų  ir LSDMS pareikštą poziciją ir pratęs tolesnį programos įgyvendinimą.
LSDMS pirmininkė Birutė Vėsaitė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *