Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Socialdemokratai siūlo atkurti per krizę sumažintus viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus

Socialdemokratai siūlo atkurti per krizę sumažintus viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus

Socialdemokratai Algirdas Sysas ir Andrius Palionis Seimui pateikė projektą siūlydami padidinti viešojo sektoriaus darbuotojų (mokytojų, policininkų, socialinių, kultūros, savivaldybių  darbuotojų, valstybės tarnautojų ir kitų) atlyginimus.

„Po konservatorių-liberalų reformos, kai per vieną naktį buvo drastiškai sumažinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai, bazinis dydis taip ir liko „įšaldytas krizės lygmenyje“. Visų kitų darbuotojų algos per tą laiką kilo, netgi pensijos buvo didinamos, o viešojo sektoriaus darbo užmokestis – ne.  Juk neveltui ir mokytojai nuolat streikuoja, ir policininkai nepatenkinti algomis. Būtina atstatyti šių žmonių darbo užmokestį,“ – sako Seimo narys A. Palionis.

Socialdemokratų projekte viešojo sektoriaus darbuotojų pareiginės algos bazinį dydį siūloma didinti iki 142 eurų. Dabar šis dydis yra 130,5 euro. Iki 2009 m. rugpjūčio mėnesio galiojo pareiginės algos bazinis dydis, lygus 141,9 euro.

„Priėmus šį įstatymą didėtų maždaug 300 tūkstančių darbuotojų atlyginimai, tarp jų ir politikų, taip pat ir mūsų – 141 Seimo nario – atlyginimas. Todėl siūlau,  kad Seimo nariams šis padidinimas įsigaliotų tik nuo kitos kadencijos. Tuomet nebūtų spekuliacijų, kad Seimo nariai rūpinasi tik savo atlyginimais,“ –  siūlo A. Sysas.

LSDP inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *