Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

„Socialdemokračių šimtmečio RALIS 2018″

„Socialdemokračių  šimtmečio  RALIS  2018″

Ankstų šeštadienio rytą (2018 09 16) iš Klaipėdos startavo 5 moterų socialdemokračių komanda, kad kartu su visos Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos narėmis dalyvautų  Socialdemokračių šimtmečio ralyje –pramoginiame-mokomajame,  pažintiniame ir azartiškame,  linksmame pasivažinėjime. Didžiuojamės, kad  nors ralyje dalyvavome pirmą kartą, Klaipėdos LSDMS klubo narės I etape  užėmėme trečią, o II etape antrą vietas. Klubą atstovavo jo pirmininkė Vilija Malakauskienė-komandos kapitonė, skyriaus pirmininkė  Lilija Petraitienė, Kristina Kačerauskienė-vairuotoja, Diana Jagėlaitė-Čeginskienė- šturmanė ir svečias – nepartinė dalyvė Rasa.  

Iššūkį suorganizuoti antrąjį ralį ir laukti kolegių priėmė  Tauragės apskrities koordinatorė  Nijolė Meilutienė ir apskrities klubai, kurie pasitiko svečius savo rajonuose. Ir nors galutinis maršruto taškas buvo Tauragėje, mes pagal atvykimo maršrutą buvome laukiamos Šilalėje, kitos Jurbarke, Skaudvilėje. Žavingai pasipuošusios ir padabinę savo automobilius partijos atributika 8.30 val. mūsų laukė organizatorės. Gavome priemones automobilio puošimui ir užduočių lapus.  Labiausiai nustebome, kad nors gyvename taip arti Šilalės, bet tik Diana, kuri su vyru Gediminu aistringi keliautojai, žino šias vietas. Kitoms dalyvėms Šilalė buvo tikras atradimas, nustebinantis svečius žaviomis smėlio skulptūromis, trykštančiu fontanu, pasitinkantis puikiai tvarkoma aplinka ir t.t.   Kelionę pradėjome aplankydamos prezidentui A.Brazauskui pasodintą ąžuolėlį, kur mūsų laukė šilališkės su klausimais apie jo asmenybę ir veiklą. Toliau kelias vedė prie paminklo „Laisvės šauklys“ ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją, kurią aukso medaliu baigė politikas Kazimieras .Antanavičius. Pakelėje pristatydamos gyventojams šimtmečio ralio idėją aplankėme miesto centrą ir tvenkinį, o nuostabus saulėtas oras ir vaivorykštė kvietė pasukti iš maršruto ir aplankyti Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir katalikų bažnyčios vadovo vizitui Lietuvoje skirtą 3 metrų aukščio Popiežiaus Pranciškaus skulptūrą,  originalią ir netradicinę žinutę „Laukiame Jūsų, Šventasis Tėve Pranciškau, atvykstant į Lietuvą!”.

Kelionę Šilalėje baigėme susitikimu su Šilalės skyriaus pirmininku Virginijumi Noreika, su kuriuo aptarėme politines aktualijas ir turizmo objektus rajone. Skubėdamos į mašinas sustojome  prie  Šilalės kultūros centro stovinčios net 5 metrų aukščio smėlio skulptūros,  įprasminančios svarbias datas: Atkurtos Lietuvos 100-metis, Šilalės miesto 485-metis ir Šilalės herbo 50-metis. Šilališkiai pernai  iškovojo patriotiškiausio Lietuvos miesto vardą, todėl pagrindinis akcentas- Nepriklausomybės ąžuolas ir jo centre vaizduojamas istorinis Vyčio atvaizdas. Susirinkę komandos prieš išvažiuodamos į Tauragę  gavo vokus su antro turo klausimais, t.y. užduotis, kurias reikėjo atlikti telefonu. Kolona sustojo šimtmečio ąžuolyne

Ralio finišas – Tauragės centrinė aikštė, kur laukė Tauragės skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius;  Tauragės apskrities koordinatorė Nijolė Meilutienė ir LSDP skyriaus nariai.   Renginio dalyves sveikino Europos parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo narė Rasa Budbergytė, LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė. Aikštėje išsirikiavo  išpuošti automobiliai, pora naujai pristatomų senovinių automobilių, šalia LSDP palapinės žavėjo net 5 žavingi ir meilūs  ilgaplaukių taksų veislyno „Rudė“  augintiniai. Trumpai pailsėję, vadovaujamos Tauragės krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojo Viktoro Kofšovo išvykome aplankyti sukilėlių laidojimo vietos prie Jūros upės ir Tauragės konvencijos vietos.

Sveikinusieji dėkojo visoms ralio dalyvėms įteikdami simbolinius prizus. Šio ralio nugalėtojos bei 1 vietos laimėtojos – LSDMS – Elektrėnų klubo komanda ir jų šaunioji klubo pirmininkė Rasa Kanašonkienė. Nuoširdžių sveikinimų sulaukėme ir Klaipėdos LSDP narės gavę net du medalius už prizines vietas abiejuose etapuose.

Esame labai dėkingos organizatorėms, kad jų dėka šeštadienis tapo išskirtinis ir prisiminimai liks visam gyvenimui.

LSDMS Klaipėdos skyriaus  pirmininkė Vilija Malakauskienė

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

 

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *