Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Šildymo kainos dėl PVM lengvatos panaikinimo nedidės

Šildymo kainos dėl PVM lengvatos panaikinimo nedidės

Visiems vienodai taikoma PVM šildymui lengvata nesprendžia sisteminio energetinio skurdo problemos. Lengvata nėra proporciškai diferencijuota, ji taikoma visiems be išlygų, nepriklausomai nuo šeimos pajamų ir išlaidų. Tačiau nėra taikoma tiems, kurie šildosi individualiai, nors tų gyventojų tarpe irgi yra daug mažas pajamas gaunančių.

Sprendimą laikinai, tik trims metams, įvesti PVM lengvatą šildymui Seimas priėmė dar 2000 metais. Ji turėjo nustoti galioti 2003 m. gruodžio 31 d. Pernai VIENINGAI Seimo buvo nuspręsta, kad lengvata galios tik iki 2014 m. pabaigos, ir jos dėl to „naikinti“, kaip teigiama – Vyriausybei siūlyti, nėra reikalo.

Socialdemokratai siūlo skurdo problemą spręsti sistemiškai:

a) kompensacijas gaunantys gyventojai jas gaus ir toliau; kompensacijų gavėjų skaičius nemažės, nes bus praplėsta “mažas pajamas gaunančių” sąvoka. Šis mechanizmas trečiadienį bus svarstomas ir tvirtinamas Vyriausybėje.

b)Nuėmus PVM lengvatą šildymui sutaupytos lėšos turi būti skiriamos bazinio atlyginimo kėlimui. Didinant žmonių pajamas spartės ekonomikos augimas, didės ir mokesčių surinkimas bei “Sodros” biudžetas.

Dėl sėkmingų derybų sumažinta dujų kaina amortizuos šildymo kainų padidėjimą dėl PVM lengvatos panaikinimo, todėl baiminimasis, kad dėl lengvatos panaikinimo išaugs šildymo kainos, yra nepagrįstas.

LSDP pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas komentuoja: “Suprantu, žmonės nuogąstauja, kad panaikintus mokesčių lengvatą,  šildymas ir vėl brangs. Nes dėl „Gazprom“ branginamų dujų tai vyko kone kasmet. Priminsiu, kad kai kurie žmonės, kurie naudojosi ta 12 procentų pridėtinės vertės mokesčio nuolaida,  dar prašydavo ir kompensacijų už šildymą, karštą ir šaltą vandenį socialiniuose savivaldybių skyriuose (jeigu jų pajamos neviršydavo Vyriausybės nustatytos ribos).  Dabar, jeigu būtų panaikinta mokesčio lengvata ir žmonių pajamos dėl to sumažėtų, jiems būtų kompensuojamą pagal tą pačią tvarką – jos netgi nereikia keisti.”

 LSDP info

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *