Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Seimo naujienos. LR Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Šiaulienės vizitas į Azerbaidžano Respubliką

Seimo naujienos. LR Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Šiaulienės vizitas į Azerbaidžano Respubliką

Azerbaidžano Didžiojo Medžliso kvietimu Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė, Tarpparlamentinių ryšių su Azerbaidžano grupės pirmininkas Valerijus Simulikas, Seimo nariai Kęstutis Bartkevičius ir Algis Strelčiūnas spalio 18 -21 d. lankėsi Azerbaidžano Respublikoje.
Lietuvą ir Azerbaidžaną sieja glaudus politinis dialogas, bendradarbiavimas įvairiausiose ekonomikos, turizmo, švietimo ir kultūros srityse, draugiški žmonių ryšiai. Parlamentinio lygmens bendradarbiavimas vyksta nuolat – dažnai lankosi Tarpparlamentinių ryšių grupės su Lietuva Pirmininkas, pavasarį LR Seime lankėsi Azerbaidžano Užsienio reikalų ministras Elmar Mammadyarov. Seime veikia Tarpparlamentinių ryšių su Azerbaidžano Respublika grupė, kurią sudaro 65 Seimo nariai.
Azerbaidžanas – vienas pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių Pietų Kaukaze. Esame suinteresuoti plėtoti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, ieškoti naujų abipusiškai naudingų prekybos sričių. Informacinės technologijos, transportas ir logistika, baldų, elektronikos įranga, medicina, maisto pramonė, turizmas – sritys, kuriose turime didelių galimybių toliau plėtoti bendradarbiavimą. Lietuva turi dideles galimybes teikti medicinines paslaugas Azerbaidžano gyventojams – nuo sudėtingų širdies operacijų, plastinės chirurgijos iki odontologų paslaugų, siūlyti turizmo produktą – „Ilsėkis ir gydykis“, kuris suteiktų naujas galimybes sanatorinio gydymo centrams Druskininkuose, Palangoje, Birštone priimti lankytojus iš Azerbaidžano. Išsamiau ekonominį dvišalį bendradarbiavimą jau šią savaitę (spalio 26-27 d.) aptars veikianti Lietuvos – Azerbaidžano tarpvyriausybinės komisija posėdyje Vilniuje.
Vizito metu Seimo Pirmininko pavaduotoja susitiko su Azerbaidžano Respublikos Didžiojo Medžliso (Parlamento) pirmininku Ogtaj Asadov. Susitikimo metu buvo kalbama apie dvišalį valstybių bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityse, pasidžiaugta, kad Lietuva patirtimi dalinsis jau per 8-ąjį ES Dvynių projektą Azerbaidžane, šįkart aukštojo mokslo srityje, aptarti dialogas su ES, ES ir Azerbaidžano rengiamas naujas susitarimas, Azerbaidžano vaidmuo užtikrinant ES energetinį saugumą, Rytų Partnerystės programos, kombinuoto transporto projekto „Vikingas“ problematika ir jo sujungimas su transporto koridoriumi TRANCECA ir kiti klausimai.
Šie klausimai buvo aptarti ir susitikimuose su Azerbaidžano Užsienio reikalų ministerijos viceministru Khalaf Khalafov, Tarpparlamentinių ryšių Lietuva grupės Azerbaidžanas – Lietuva nariais bei Didžiojo Medžliso delegacijos Parlamentinėje Asamblėjoje GUAM (Gruzija, Azerbaidžanas, Ukraina ir Moldavija) nariais. Lietuva remia Azerbaidžano pastangas plėtoti dialogą su ES ir vertina strategiškai reikšmingą Azerbaidžano vaidmenį ES energetiniam saugumui. Penktasis Rytų Partnerystės viršūnių susitikimas lapkričio 24 d. Briuselyje – etapinis šio formato renginys, orientuotas į progresą pagal keturias prioritetines sritis (ekonominė plėtra ir rinka; institucijos ir geras valdymas; susisiekimas, energetika ir klimato kaita; mobilumas ir tiesioginiai žmonių kontaktai.
Taip pat įvyko susitikimas su Azerbaidžano eksporto ir investicijų skatinimo fondo (AZPROMO) vadovybe. Susitikimo metu buvo apžvelgti abiejų šalių ekonominiai ryšiai, auganti dvišalė prekyba, pasidžiaugta geru verslo ir investiciniu klimatu bei pažymėta, kad investicinio bendradarbiavimo potencialas nėra pilnai išnaudotas. Lietuva galėtų būti vartai į ES Azerbaidžano gamintojams, patrauklios sąlygos investuoti laisvose ekonomikos zonose į inžinerijos, pramonės įrangos, automobilių, elektronikos, biotechnologijų ir kt. srityse.

LSDP Klaipėda inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *