Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Remigijus Motuzas: “Būti reikalingu visuomenei”

Remigijus Motuzas: “Būti reikalingu visuomenei”
Norime Jums pristatyti iš Klaipėdos apskrities kilusį kandidatą į Europos parlamentą – Remigijų Motuzą. Esame jam dėkingi už LSDP Klaipėdos skyriaus iniciatyvų palaikymą. Ypač už prizus įsteigtus kovo 11-osios piešinių konkursui – jie atiteko gabiausiems Klaipėdos miesto vaikams bei juos ruošusiems mokytojams.
-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?
-Esu švietimo darbuotojas, diplomatas ir politikas. Dirbdamas įvairiose pareigose po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo esu sukaupęs daug įvairiapusės patirties: tie administracinio, tiek diplomatinio, tiek politinio. Laikau didele garbe, kad man teko dirbti pirmojo Nepriklausomos Lietuvos visuotinai išrinkto Prezidento Algirdo Brazausko komandoje patarėju švietimo ir mokslo klausimams. Siekiant užtikrinti sėkmingą švietimo reformos tęstinumą ir įgyvendinimą, buvau paskirtas Švietimo ir mokslo ministerijos viceministru (1994 -1997), o 2004 m.  – Švietimo ir mokslo ministru. Turiu daug tarptautinio ir diplomatinio darbo patirties. Dirbau Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi (2001 -2004 m.), vėliau – Lietuvos Respublikos ambasadoriumi (2006 – 2011 m.) Švedijos Karalystėje. Įvertinus mano  vadybinę ir tarptautinę patirtį 2011 m. buvau paskirtas Užsienio reikalų ministerijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai departamento direktoriumi. Nuo 2012 m. sausio mėn., siekiant sustiprinti pasirengimo pirmininkavimui koordinavimą tarp įvairių ministerijų ir valstybės institucijų, buvau perkeltas į Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo pareigas, kuriose dirbu iki šiol.
motuzas1
-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?
-Šiame mano gyvenimo etape didžiausias autoritetas yra Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Premjeras ne tik sutelkė sudėtingą keturių politinių partijų koalicinę Vyriausybę sėkmingam ir kryptingam darbui, bet taip pat išlieka nepaprastai geru žmogumi, pastebinčiu ir suprantančiu kiekvieną, esantį šalia. Algirdas Butkevičiaus pavyzdys sugrąžino visuomenės pasitikėjimą ne tik valdžia, bet ir mūsų Socialdemokratų partija.
-Kaip leidžiate laisvalaikį? Jūsų hobi, mėgstamiausia muzika/knyga. 
-Prisipažinsiu, kad laisvalaikio lieka labai nedaug. Ir laisvalaikiu skaitau tai, kas susiję su mano darbu, ateities uždaviniais. Pavyzdžiui, ir koordinuojant pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai procesą, dieną naktį turėjome sekti, kas vyksta pasaulyje ir kaip turime į tai reaguoti. Žinoma, šiek tiek surandu laiko darbui sode, teatro lankymui, išvykoms į gamtą.
-Ko norėtumėt išmokti?
-Norėčiau išmokti nepaskęsti kasdieniniuose rutininiuose darbuose, nes esu gana atsakingas. O šie darbai reikalauja daug laiko ir apgailestauju, kad kartais nebeužtenka laiko svarbesniems strateginiams darbams.
-Ko labiausiai bijot? 
-Labiausiai bijau abejingų darbui, aplinkai ir visuomeniniam gyvenimui žmonių.
-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime/ arba įvykis pakeitęs Jūsų gyvenimą?  
-Gyvenime buvo daug įvykių, pakeitusių mano gyvenimą. Kad ir diplomatiją. Jau minėjau, kad penkerius metus buvau ambasadoriumi Švedijoje. Aš ten nuvykau labai geru laikotarpiu, kai Lietuva skelbė savo užsienio politikos prioritetus dėl bendradarbiavimo su Šiaurės šalimis – Skandinavija ir ypač Švedija. Todėl teko įsijungti į naują veiklą, pažinti žmones iš viso pasaulio, nes Stokholme yra net 112 užsienio diplomatinių atstovybių. Savo buvimo prasmę jausdavau ir tada, kai galėdavau su kolegomis ir šeima padėti ten gyvenantiems lietuviams arba petekusiems į bėdą atvykusiems tautiečiams. Tokių pavyzdžių galėčiau pateikti labai daug. Kartą teko pagalbos prireikė ir vieno klaipėdiečio tėvui – vyriškis buvo patyręs sunkią galvos traumą.
motuzas vatik
-Kaip sekasi derinti darbą ir politiką? Kaip į Jūsų visuomeninę veiklą žiūri kolegos ar šeimos nariai?
-Manau, kad pavyksta suderinti darbą ir politiką. Esu jau seniai pastebėjęs, kad kuo daugiau žmogus yra užimtas, tuo jis daugiau suspėja. Šeimos nariai palaiko ir taip pat kartu dalyvauja visuomeninėje veikloje. Bet dalis kolegų ir pažįstamų yra atitolę nuo visuomeninės veiklos. Nesakyčiau, kad jie yra ja nusivylę. Tiesiog jie mano, mano, kad niekur nesikišant ir nedalyvaujant yra paprasčiau gyventi. Bet juk iš tikrųjų taip nėra. Tokie, esant tam tikroms situacijoms, daugiausia ir reiškia savo nepasitenkinimą. Bet aš jiems dažnai sakau, kad viskas yra mūsų pačių rankose, tik būkime pilietiški ir solidarūs.
-Jūsų didžiausia svajonė.
-Būti reikalingu ir naudingu visuomenei.
-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?
-Pirmiausia man yra artimesni ir patrauklesni joje esantys žmonės. Kita, socialdemokratija dar patrauklesnė tapo po Švedijos, nes ten ji visuoemenėje yra populiariausia savo vertybinėmis nuostatomis ir ji neturi jokios praeities. Todėl kartais būna skaudu, kai oponentai mus sieja, su tuo, kas buvo…
-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?
-Socialdemokratų partijoje aktyviai dalyvauju daugiau kaip dešimt metų. Esu LSDP Tarybos narys, Europos, Užsienio reikalų ir diasporos komiteto narys. Esu dėkingas daugumai mūsų partijos skyrių ir ypač Klaipėdos miesto skyriui, kurie iškėlė mane kandidatu į Europos Parlamentą. Manau, kad galėdamas laisvai bendrauti anglų kalba, žinodamas diplomatinio ir tarptautinio darbo specifiką, ne tik tinkamai reprezentuočiau Lietuvą, bet ir siekčiau, kad Europai labiau rūpėtų kasdieninės mūsų žmonių problemos.
motuzas2
-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?
-Manau, kad Lietuva atsigavo po ekonominės krizės ir eina teisingu keliu. Galime didžiuotis, kad Europos Sąjungoje esame tarp ekonominio augimo lyderių. Per 2013 metus bedarbių skaičius sumažėjo 7 procentais. Sukurta daugiau kaip 25 tūkstančiais daugiau darbo vietų. Auga gyventojų pajamos. Rinkiminės kampanijos metu daug keliavau po Lietuvą. Ir tikrai jaučiausi, kaip gyvendamas išsyvysčiusioje Europos valstybėje. Mūsų žmonės yra darbštūs, rūpestingai prižiūri dirbamą žemę, gražina savo būstus. Klaipėda visada buvo mano svajonių miestas. Esu vaikystėje gyvenęs ir baigęs mokyklą Karklėje, nes buvusiame Kalotės ūkyje dirbo mano tėtis. Manau, kad Klaipėda po Vilniaus yra antras sparčiai kylantis centras Lietuvoje.
-Kokių turite pasiūlymų?
-Norėčiau, kad mažiau verkšlentume ir būtume didesni optimistai, kaip gyvenantys už jūros skandinavai. Juk tik kartu veikdami ir dirbdami galime torėti tokią Lietuvą, kokios mes norime.
APIE KANDIDATĄ
Remigijus Motuzas – Lietuvos pedagogas, diplomatas ir politikas. Gimė 1956 m. Skuode. 1978 metais baigė Vilniaus valstybinio pedagoginio universiteto Filologijos fakultetą ir įgijo pedagogo kvalifikaciją. Vėliau studijavo doktorantūros studijas Vilniaus universiteto filosofijos fakultete ir 1994 metais apgynė disertaciją, jam suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis.
 
 
LSDP Klaipėda info
 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *