Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

R.Medžiūnas: “Socialdemokratas – tai gyvenimo būdas!”

R.Medžiūnas: “Socialdemokratas – tai  gyvenimo būdas!”

Pristatome LSDP Klaipėdos skyriaus naujoką Rolandą Medžiūną. Bičiulis pas mus perėjo iš Šiaulių skyriaus. Asmenybė tikrai neeilinė ir labai įdomi. Kai pirmą kartą paprašiau prisistatyti R.Medžiūnas į pateiktus klausimus atsakė video nuorodomis… Kad palengvinti Jums skaitymą, paprašiau parašyti. Beje, mūsų skyriaus nare tapo ir R.Medžiūno žmona – Inga Iždonaitė-Medžiūnienė.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?

-Pagal zodiaką – dvynys. Pagal išsilavinimą – fizikos magistras ir teisės magistras. Pagal užsiėmimą – dėstytojas ir advokato padėjėjas.

-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?

-Aktorius Patrick Wayne Swayze (1952 – 2009), nuo tada, kai pirmą kartą (1989 m.) pamačiau filmą “Road House”, kuriame jis suvaidino baro apsaugos darbuotojo vaidmenį. Rekomenduoju visiems bičiuliams, kurie dar nėra šio filmo matę.medziu6

Kaip leidžiate laisvalaikį?

-Jau 45 m. žaidžiu krepšinį. Jau 35 m. skambinu gitara. Jau 2 m. važinėju riedučiais.

Ko norėtumėt išmokti?

-Žmogus mokosi visą gyvenimą. Kasdieninė veikla ir patirtis santykiuose, situacijose irgi yra mokymasis –  mokymasis suprasti, įsijausti, ieškoti ir surasti… Esu aktyvus šio proceso dalyvis.

Ko labiausiai bijot?

-Baimė egzistavo ir egzistuoja visuomet – nepriklausomai nuo to, kiek išsivysčiusi tauta, kultūra ar atskiras žmogus. Jos priešai yra logika ir sveikas protas. Tai žinodamas, stengiuosi realiai vertinti situacijas, remtis sveiku protu ir logika. Ir puikiai pavyksta. Todėl stengiuosi negalvoti, ko galiu bijoti. Tai beprasmis dalykas.

medziu10Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?

-Geriausias dalykas tas, kad aš esu.

Jūsų didžiausia svajonė.

-Didžiausia svajonė mano gyvenime jau yra išsipildžiusi. Turiu mylimą ir mylinčią žmoną, gerų ir ištikimų draugų, užsiimu mėgstama veikla. Tai pagrindinis dalykas.

-Sveika gyvensena Jūsų gyvenime…

-Gyvenu savo malonumui. Noriu – krepšinis. Noriu – riedučiai. Noriu – pinta alaus. Svarbu, kad viskas su saiku.

Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Šiaulietis ir socialdemokratas tai žodžiai sinonimai. Socialdemokratas – tai  gyvenimo būdas!  Todėl natūraliai įsijungiau į LSDP gretas.

 –Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?

-Nuo 1994 m. 1999-2000 m. buvau LSDP Šiaulių m. skyriaus pirmininku, LSDP tarybos nariu. 2005-2007 m. buvau LSDP Šiaulių m. skyriaus pirmininko pavaduotoju. 1995-1997 m. buvau Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariu, 1997-2000 m. Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoju. 2000 m. kovo – liepos mėn. buvau Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariu (atsistatydinau savo noru). Dalyvaudamas politikoje visada stengiesi išpildyti ne savo, bet rinkėjų lūkesčius. Manau, kad tai pavykdavo.medziunaspirma

Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje

-Ar tai bus Klaipėda, ar Kaunas, ar Šiauliai, ar tas pats Vilnius (nors ir gausiausiai finansuojamas), problemos identiškos: vidurinioji klasė tempia visą mokesčių naštą šalyje. Šitas valstybės modelis nukreiptas, kad apsaugotų labai turtingų žmonių interesus. Būtina šį socialinį-ekonominį modelį nedelsiant keisti didžiąją mokesčių naštą perkeliant verslui.

Kokių turite pasiūlymų?

-Paradoksą “šešėlis suteikia galimybę išgyventi daugeliui žmonių” keisti valstybės gerovės paradoksu “valstybė suteikia galimybę išgyventi daugeliui žmonių”.

Kalbino Žaneta Skersytė

R.Medžiūno asmeninio albumo nuotraukos
 
Rolandas Medžiūnas (g. 1963 m. gegužės 23 d. Gruzdžiuose) – teisininkas ir pedagogas, Lietuvos ir Šiaulių profsąjungų ir politinis veikėjas.

1981 m. baigė Gruzdžių Augustino Griciaus vidurinę mokyklą. 1990 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą ir įgijo fizikos mokytojo ir auklėjamojo darbo metodininko specialybę. 2004 m. baigė teisės studijas Vilniaus Universitete ir įgijo teisininko profesinę kvalifikaciją (teisės magistras).

1985–1987 m. tarnavo tarybinėje armijoje. Nuo 1990 m. dirbo auklėtoju ir mokytoju Šiaulių miesto 2-ojoje vidurinėje mokykloje internate, dėstytoju Šiaulių prekybininkų mokykloje. 1992–1997 m. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas bei Šiaulių miesto komiteto pirmininkas, 1993–1995 m. Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas. 2004–2005 m. Šiaulių kolegijos juristas ir dėstytojas. 2005–2006 m. Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegijos juristas ir dėstytojas. 2006-2009 m. Šiaurės Lietuvos kolegijos dėstytojas. 2008-2009 m. Šiaurės Lietuvos kolegijos Teisės katedros vadovas. Nuo 2009 m. advokato padėjas.  Šiuo metu dirba advokato A.Devėno padėjėju.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *