Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Pirmasis Seimas po Nepriklausomybės atkūrimo mini 25-erių metų sukaktį

Pirmasis Seimas po Nepriklausomybės atkūrimo mini 25-erių metų sukaktį

Neseniai – spalio 25-ąją minėjome  vieną reikšmingiausių šių laikų Lietuvos sukakčių – vienintelės Lietuvos piliečių referendume priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-metį. Tą pačią dieną 1992 metais buvo renkami VI-ojo Seimo nariai, dirbę 1992-1996 metų kadencijoje. Į pirmąjį posėdį anuomet parlamentarai  susirinko lapkričio 25 d., todėl 25-erių metų sukakties proga penktadienį Seimo rūmuose dalijosi prisiminimais ir mintimis apie ateities perspektyvas.

Viena tuometinės kadencijos parlamentarių – dabartinė Seimo vicepirmininkė, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė Irena Šiaulienė į Seimą žmonių išrenkama jau nuo 1992-ųjų. 25-erius metus iš eilės Seime dirbanti I.Šiaulienė viena ilgiausiai Lietuvos Parlamente dirbančių ir Lietuvos žmonių interesus ginančių Seimo narių. Tiek pat metų iš eilės į Seimą išrenkami ir jos kolegos – šiuo metu Seimo Vicepirmininko pareigas einantis Gediminas Kirkilas, parlamentarai Algimantas Salamakinas bei Andrius Kubilius.

„Dirbant ketvirtį amžiaus kartu, kai sprendžiami klausimai ne visuomet sukelia teigiamas emocijas, kai nagrinėjamos problemos ir ieškoma sprendimo būdų , svarbiausia – išlaikyti tarpusavio pagarbą, sugebėti įsiklausyti į kito nuomonę, stengtis suprasti, mokėti įtikinti.  Šiandien gera matyti, kiek toli yra pažengę mūsų šalies piliečiai, kiek užaugo Lietuvos valstybė, kaip keitėsi ir keičiasi Seimas. Žinoma, tobulėti dar yra kur, mokytis iš savo ir kito klaidų. Bet labiausia norėtųsi priartinti Seimą prie žmogaus, norėtųsi, kad tauta vieną dieną galėtų didžiuotis savo rinkta valdžia“, – sako I.Šiaulienė.

1992-1996 metų kadencijos Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas 25-erių metų sukakties proga su kolegomis dalijosi savo pamąstymais.

„Šitam Seimui teko nelengva užduotis – tęsti pradėtas Aukščiausios Tarybos reformas ir taisyti nevykusias ar žalingas. Seimas užtikrino užsienio politikos tąsą, pasiekė gerų santykių su kaimynais ir išvedė Lietuvą į platesnius tarptautinius vandenis. Jam teko užduotis įgyvendinti 1992 m. priimtos Konstitucijoje įtvirtintą valdžios sąrangą, pertvarkyti patį Seimą – pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo institucionalizuota opozicija ir apkaltos procedūra. Žinoma, neišvengta ir klaidų, bankų griūties, dėl ko buvome rinkėjų tinkamai įvertinti – po sekančių seimo rinkimų buvusi dauguma tapo Seimo mažuma“, – prisiminimais dalijosi Č.Juršėnas.

Seimo Vicepirmininkės Irenos Šiaulienės patarėja

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *