Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Palangoje vyksta II-asis Tarptautinis festivalis “Impresijos”, kurį globoja LR Seimo Pirmininko pavaduotoja I.Šiaulienė

Palangoje vyksta II-asis Tarptautinis festivalis “Impresijos”, kurį globoja LR Seimo Pirmininko pavaduotoja I.Šiaulienė

LR Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė penktadienio ir savaitgalio vakarus praleido II Tarptautiniame muzikos festivalyje  “Impresijos”, skirtame Lietuvos kultūros sostinei “Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas”. 

Trys muzikos Vakarai vyko atnaujintuose įspūdinguose grafų Tiškevičių rūmuose, Palangos Gintaro muziejuje.
Penktadienį vakare publikai buvo pristatyta literatūrinė muzikinė – istorinė kompozicija “Karalienės Luizės meilės šviesoje”, skirta Prūsijos karaliaus Fridricho Vilhelmo ir karalienės Luizės dvaro rezidavimo Klaipėdoje (1807-1808) 210 -osios metinėms. Kompoziciją atliko tarptautinių konkursų laureatai, Klaipėdos muzikinio teatro solistai – Mindaugas Rojus, Rita Petrauskaitė ir aktorė Virginja Kochanskytė bei pianistė Inga Maknavičienė. Programoje skambėjo G.F.Hendelio, F.Šuberto, J.Štrauso, Ž.E.F Masne vokaliniai ir fortepijoniniai kūriniai, sukūrę romantiško, žaismingo, emocionalaus, XIX  a. pr. madingo muzikinio literatūrinio meno salono atmosferą bei istorinę situaciją.
Šeštadienio vakaras buvo skirtas moterims kūrėjoms “Tarsi bangos nemarios”. Kūrybingos ir drąsios, originalios ir išradingos, nors ir įkalintos sudėtingų istorinių aplinkybių vingiuose, talentingos moterys visais laikais kūrė nuostabią vokalinę, instrumentinę muziką, poeziją. Deja, anuomet ši kūryba neturėjo galimybių būti išgirsta ir tinkamai įvertinta. C.Schuman, F.Mendelssohn, B. Srozzi, P. Viardot ir kitų moterų kompozitorių dainas, perpintas mažiau ir gerai žinomų poečių Sapfo, K.Praniauskaitės, J.Rastopčinos, S.Nėries, M.Lochvickajos, A.Elksnės, J.Degutytės, V.Palčinskaitės ir kt.  poečių eilėmis atliko bei eiles skaitė tarptautinių konkursų laureatės, menininkės profesionalės  – solistė Dalia Kužmarskytė, pianistė Inga Maknaviciene ir aktorė Regina Šaltenytė.
Sekmadienio vakaras buvo skirtas operetei, Imres Kalmano kūrybai. Operetė – tai žanras, kur viskas svarbu – vokalas ir šokis, vaidyba, interpretacija, ekspresija. Vakarą vedė ir dirigavo operetės žanro asas Lietuvos nusipelnęs artistas, dirigentas Stanislovas Domarkas, solo partijas atliko jaunosios kartos operos solistai Agnė Sabulytė ir Jonas Sakalauskas.
“Impresijų” dalyviai už įneštą festivalio labui savąją dalį – meninę ir profesionaliąją patirtį, suteiktą solidumą ir spalvas buvo apdovanoti šio festivalio globėjos Seimo pirmininko pavaduotojos I. Šiaulienės padėkos raštais, prof. V.Daujotytės “Vartai į abi puses” ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataro, Europos Komisijos komisaro Vytenio Povilo Andriukaičio “Justino Marcinkevičiaus laikas” knygomis.

LSDP Klaipėda inf.

 

 

 

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *