Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Neregys bičiulis Kazys visada turi ne tik atsarginį planą, bet ir daugybę idėjų

Neregys bičiulis Kazys visada turi ne tik atsarginį planą, bet ir daugybę idėjų

Vasaros pradžioje LSDP Klaipėdos m. Skyriaus nariu tapo 37 metų Kazys Kuneika. Bičiulis masažo salono “Lotosas” savininkas-neregys, Klaipėdos universitete magistrantūroje studijuoja alternatyviąją mediciną. K.Kuneika praėjusiais metais Klaipėdos universitete pelnė “Metų iniciatyvos” apdovanojimą už aktyvią visuomeninę veiklą.

Vyras sako, kad ir kokios negandos būtų užklupusios, gyvenime reikia turėti planą, kuris skatintų imtis veiksmų, nepasiduoti ir gyventi toliau. Cukrinis diabetas, inkstų funkcijos nepakankamumas, varginančios dializės, aklumas ir galiausiai nevisiškai pavykusi dviguba inksto ir kasos transplantacija – taip trumpai būtų galima apibrėžti Kazio sveikatos dosjė. Anot Kazio, nesklandumai tik skatino jį domėtis bei išmokti padėti ne tik sau, bet ir kitiems. “Mes atėjome į pasaulį ne tam, kad vegetuotume. Ne tam, kad patogiai praleistume gyvenimą, ne tam, kad snaustume patogiai ant sofos, bet tam, kad paliktume pėdsaką”,- nuoširdžiai tiki Kazys.

-Jūsų profesija.

-Ergoterapeutas, masažuotojas

 -Kokie Jūsų laisvalaikio pomėgiai?

Buvimas gamtoje, knygų skaitymas, kelionės.

 -Ar turite žmogų, kuris yra Jūsų autoritetas? Jei turite, gal galite paminėti kas jis ir kuo Jus žavi?

-Mano autoritetas Benas Gudelis, nes žmogus versle pasiekęs daug, nesišvaisto žodžiais, kiekvieną sakinį apgalvoja. Man patinka jo požiūris į gyvenimą.

 -Jūsų nuomone, koks dalykas/įvykis/faktas yra svarbiausi ir esminiai, kurie įvyko Jūsų gyvenime?

Dėl ligos teko 8 paras būti komoje. Po šio kai viena koja pabuvau kitapus mano gyvenimas įgijo kitokią prasmę. Pradėjau studijuoti Klaipėdos universitete, kur pabaigiau ergoterapijos studijas, toliau tęsiu mokslus magistro studijose, kur studijuoju alternatyviąją mediciną. Kadangi noriu kažkuo padėti žmonėms, būdamas mediku, manau, galiu tai padaryti. Koma mane pastūmėjo siekti išsilavinimo, pakeitė požiūrį į gyvenimą.

 -Gal teko patirti ekstremalių nuotykių?

Kadangi esu neregys, labai mėgstantis leisti laiką gamtoje, išbandymu tapo kelionė baidare, Ūlos upe. Nematančiam žmogui tai buvo itin ekstremalu, bet įveikiau visą ruožą, grįžau namo nubraižytas, bet laimingas.

 -Jums labiausiai patikusi knyga/mėgstamiausia muzika.

-Labai mėgstu skaityti, tad tokios vienos vienintelės mėgstamos knygos neturiu. Tarp lietuvių rašytojų labiausiai mėgstu E.Malūką. Mėgstu knygas apie keliones, paskutinė perskaityta knyga: Vaivos Rykštaitės  „Viena Indijoje“. Kadangi domiuosi Reiki gydymo metodu,  taip pat tenka dažnai skaityti prof. Harprit Singh Hiros knygas. Reiki yra vienas iš alternatyviosios medicinos gydymo būdų, skirtas dvasiniam, fiziniam tobulėjimui bei psichinei, emocinei ir fizinei žmogaus sveikatai atstatyti. Reiki rekomenduoja laikytis 5 principų:  1. Nuo šios dienos esu be pykčio; 2. Nuo šios dienos esu ramus – be įtampos; Esu be melo, sąžiningai uždirbu pragyvenimui; 4. Esu mylintis, atleidžiantis ir malonus visiems; 5. Jaučiu dėkingumą gyvenimui už viską.

Mėgstu įvairiausią muziką, labiausiai – klubinę.

-Kokia Jūsų didžiausia gyvenimo svajonė?

-Turėti žmoną ir vaikų.

-Šeima ar visuomeninė veikla. Kas svarbiau? Kaip pavyksta tai derinti? Ar šeimos nariai neprieštarauja, jog daug laiko skiriate visuomeninei veiklai?

-Šeima turi būti pirmoje vietoje: jeigu šeimoje vyrauja darna ir santarvė, tada tikrai, manau, laiko visuomeninei veiklai visada atsiras. Kas yra visuomenė? Visuomenės pagrindinė ląstelė yra šeima.

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Aš esu už socialinę demokratiją: visuomenėje turi būti vienodai rūpinamasi tiek verslininkais, tiek paprastais žmonėmis, tiek neįgaliaisiais ir senukais. Daugelis socialdemokratų lyderių, manau, tikrai taip daro, tad prie šitų gerų darbų noriu prisidėti ir aš. Priklausau daugeliui nevyriausybinių organizacijų, manau, būdamas partijos nariu, būsiu labiau girdimas. Dabar dažnai tenka susidurti su didžiuliu valdžios abejingumu sprendžiant neįgaliųjų problemas.

-Kokias spręstinas problemas ir aktualijas matote kaip politinės partijos narys, kurias reikia spręsti Klaipėdos mieste, Lietuvoje?

-Mėgstu priminti, kad sugriauti savo reputaciją galima per akimirką, o norint ją atstatyti  reikia dirbti ilgai ir sunkiai. Socialdemokratai visuomenės akyse yra praradę savo gerą vardą. Partijai reikalingi jauni, veiklūs žmonės, kurie į gyvenimą turi šiuolaikišką požiūrį. Mano manymu, būtina prisiminti paprastus darbo žmones bei smulkųjį verslą. Šiuo metu Lietuvoje jie labiausiai skriaudžiami ir negirdimi jų poreikiai. Nors smulkusis verslas sumoka vienus didžiausių mokesčius, bet dabartinė valdžia kažkodėl bando jį sužlugdyt galutinai.

-Kokių turite pasiūlymų, susijusių su visuomenės gyvenimo kokybės gerinimu,  kaip LR pilietis, klaipėdietis, tiesiog žmogus?

Kaip paprastas Lietuvos pilietis keisčiau valdininkų požiūrį į paprastus šalies piliečius. Kad ir kaip garsiai deklaruojama apie biurokratijos mažinimą, deja, tai lieka tik  žodžiais. Dažnas žmogus užėjęs į valdišką įstaigą yra sutinkamas kaip trukdantis dirbti. Kai atsiras pagarba žmogui, tada, manau, ir žmonės ims gerbti valdžią ir negalvos apie emigraciją.

Kadangi turiu savo masažo kabinetą, tai drįstu save priskirti prie smulkiųjų verslininkų. „Savo kailiu“ gerai patiriu kokie pas mus neadekvatūs mokesčiai ir kaip yra žlugdomas smulkusis verslas. Daugelyje pasaulio šalių smulkios įmonės pirmus metus yra atleidžiamos nuo mokesčių. Tai padeda „atsistoti ant kojų“. Tokios pagalbos norėtųsi ir Lietuvoje.

LSDP Klaipėda inf.

Bičiulis Kazys Kuneika, masažo salono “Lotosas” savininkas-neregys, bičiuliams siūlo masažo paslaugas: įvairūs gydomieji ir atpalaiduojamieji, sportiniai (raumenų parengimas sportui) masažai. Masažą atlieka neregys, o neregio rankos – tai jo akys, tad kiekviena Jūsų problema bus pastebėta. Pateikus LSDP nario pažymėjimą net 30 proc. nuolaida. Registracija tel. 8-620-30626, Kazys. 

Adresas: Birutės g.8-209.

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *