Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Moterys kovos su smurtu susijungdamos

Moterys kovos su smurtu susijungdamos

Minėdamos Tarptautinę akciją 16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris LSDMS Klaipėdos skyriaus bei Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos narės lankėsi Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centre. Daug diskutuota aktualiomis temomis, Klaipėdos demokratinė moterų kolegija (vadovė Rosita Vaičiulė) planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su šia nevyriausybine organizacija bei rengti bendrus renginius.

“Kviečiame  visas moteris prisisegti baltus kaspinėlius (šios akcijos simbolius) bei išdrįsti pasakyti: „Aš netoleruoju smurto!“,”- sakė LSDMS Klaipėdos skyriaus l.e.p. vadovė Audra Užemeckienė.

DIA_9592Susitikimo metu įvardinta problema. Klaipėdos mieste veikia du panašios veiklos centrai: Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro, biudžetinės įstaigos pagalbos moterims padalinys (biudžetinė įstaiga, Taikos pr.) bei Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras (nevyriausybinė organizacija, gyvenanti iš projektų). Savivaldybės finansuojamas centras į savo veiklą žiūri formaliau (pagalbą teikia tik Klaipėdos miesto gyventojams, tik mamoms su nepilnamečiais vaikais). Tuo tarpu Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centre pagalbą randa Klaipėdoje gyvenusios, tačiau kituose miestuose registruotos moterys arba, tarkim, mama su 18-mečiu, vis dar mokyklą lankančiu sūnumi… Valdiška įstaiga gi pagalbos pilnamečiui neteikia.

Diskusijos dalyvės nutarė, kad toks formalus požiūris į smurtą patyrusius žmones yra netinkamas bei nutarė rašyti pagalbos prašymus į atsakingas instancijas. Norėtųsi, kad abu pagalbą teikiantys centrai taptų lygiateisiai bei su vienodomis finansavimo ir aprūpinimo galimybėmis.

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centre pagalba teikiama ne tik smurtą patyrusioms moterims, bet ir vyrams, vaikams. Veikia pagalbos moterims linija — tai anonimiška pagalba telefonu bei internetu. (Daugiau informacijos http://www.moteriai.lt/pagalba/). Čia laukiami savanoriai arba įmonės, organizacijos galinčios padėti, kad ir lėšomis skirtomis centro veiklos viešinimui.

DIA_9611Centro darbuotojos akcentuoja, kad smurtaujama ne tik asocialiose šeimose. Kone pusė nukentėjusiųjų moterų išsilavinusios ar turinčios puikų materialinį gerbuvį. Vien 2014 m. centro pagalbos prireikė apie 600 uostamiesčio gyventojų. Kreipiasi, pagalbos ieško tik nukentėjusiųjų mažuma – dauguma gėdijasi, jaučiasi finansiškai nesaugūs, tad lieka su smurtautojais.

Kaip problema įvardijama ir tai, kad mūsų šalyje mažai dėmesio skiriama prevencijai, švietimui. Smurtautojai užauga tarp mūsų… Dažniausiai tai žmonės patyrę panašius išgyvenimus savo šeimose bei nemokantys kitaip išreikšti savo pykčio. Būtina šviesti ne tik suaugusius, bet ir darželinukus, mokyklinukus.

LSDMS Klaipėdos skyriaus moterys minėdamos Tarptautinę Smurto prieš moteris dieną įvairias mini akcijas rengė visą savaitę. Idėją palaikė ir LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė, kandidatė į merus Lilija Petraitienė.

Vilkaviškio moterų socdemių sąjunga pakvietė šalies socialdemokrates minėti šią datą bei taip atkreipti visuomenės dėmesį į šią ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje aktualią problemą. Beje, socialdemokratės šią liūdną datą mini kasmet ir tikisi,  jog visuomenės nepakantumas smurtui prieš silpnąją lytį didės ir šis reiškinys išnyks.

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *