Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Meilė istorinių asmenybių gyvenime

Meilė istorinių asmenybių gyvenime
Prasmingą renginį visoms klaipėdietėms savaitgalį padovanojo Seimo narė, Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė. Šiemet tai buvo literatūros ir muzikos rytmetys pagal A.Juozaičio „Gyvųjų teatras: istorinių asmenybių dramos”.
juozaitis

Arvydas Juozaitis

Jau eilę metų gražios pavasario šventės proga, kaip pagarbos ženklą moterims, Irena Šiaulienė skiria joms po susitikimą su garsiais kūrėjais. Šiemet rytmečio ašimi tapo rašytojas, publicistas ir visuomenės veikėjas Arvydas Juozaitis.

Rytmetyje daugiausiai dėmesio skirta meilės temai jo dramose apie garsias istorines asmenybes: M.K. Čiurlionį, Luizę Pirmąją, Sofiją Smetonienę, Juzefą Pilsudskį ir Feliksą Dzeržinskį. Personažų išgyvenimai persipynė ir su mūsų šalies istoriniais įvykiais, dabarties prielaidomis.

Beje, A.Juozaičio pjesę apie Luizę Pirmąją Klaipėdos dramos teatre jau stato režisierius Gytis Padegimas. Ją klaipėdiečiai turėtų išvysti 2015 m. spalį Klaipėdos dramos teatro atidarymo po renovacijos proga.

Kalbėta apie A.Juozaičio triptiką: „Karaliaučius“, „Ryga“ ir „Klaipėda“. Pirmosios dvi knygos jau išleistos, trečioji dar tik turi pasiekti savo skaitytojus ateityje.

siauliene

Irena Šiaulienė

Susirinkusius žinoma politikė Irena Šiaulienė nustebino išsiduodama, jog ji puiki skaitovė ir daug išmano ne tik politikoje, istorijoje, bet ir kitose srityse. Ji skaitė dramų ištraukas, citatas bei susirinkusiems skyrė eiles. Dažna moteris nuo jų graudinosi.

Visa tai buvo palydėta M.K. Čiurlionio preliudų bei V.Kudirkos valso, atliekamų pianistės docentės Ingos Maknavičienės.

 

LSDP Klaipėda informacija

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės foto reportažas
 

2 komentarai

  1. Irena turi pasakotojos talentą ne prastesnį nei Arvydo. Įdomu, gal kada per tradicinį rytmetį ji pristatys ir savo knygą?

  2. Gerbiama Irena, Jūsų organizuojami literatūros ir muzikos rytmečiai ypatingi. Prasmingi ir dvasingi susitikimai, įžvalgios asmenybės palieka pėdsakus mintyse ir širdyse. Ačiū ir savo, ir mamos vardu.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *