Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

LSDP ragina Ukrainos konfliktą spręsti taikiai

LSDP ragina Ukrainos konfliktą spręsti taikiai

Lietuva sankcijų poveikiui pasiruošusi, bet, kartu su kitomis ES šalimis, LSDP ragina Rusiją Ukrainos konfliktą spręsti taikiomis priemonėmis

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) išreiškia apgailestavimą, kad Rusija, netgi po tragiškų įvykių, kai buvo numuštas Malaizijos oro bendrovės lėktuvas, ir toliau nesiekia gerinti santykių su Ukraina bei dar labiau gilina diplomatinių santykių krizę su Europos Sąjunga.

Lietuvos socialdemokratai išlieka ištikimi savo taikos palaikymo pozicijai bei draugiškų santykių su kaimyninėmis šalimis, tame tarpe ir Rusija, stiprinimui. Tačiau naujas Rusijos Prezidento Vladimiro Putino įsakymas uždrausti žemės ūkio produktų importą iš ES šalių, taikančių sankcijas prieš Rusiją, negali būti traktuojamas kaip pozityvus žingsnis link konstruktyvesnio bendradarbiavimo.

Lietuva turi sutikti iššūkius ne viena, bet kartu su kitomis ES šalimis, nes tik bendromis ir vieningomis pastangomis įmanoma išspręsti šią nevienareikšmišką politinę krizę. Europos Sąjunga buvo sukurta visų pirma kaip burianti jėga, kuri gali sustabdyti šimtmečiais Europą alinusius karus. Dabar atėjo laikas dar kartą patvirtinti ES valstybių vienybę ir taikos troškimą.

Jau ne pirmą kartą patyrusi ekonomines sankcijas iš Rusijos, Lietuva jau kuris laikas ryžtingai diversifikuoja savo eksportą tarp Rytų ir Vakarų. Socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė deda visas pastangas atverti eksportui kelius į Kinijos ir kitas rinkas. LR Ministras Pirmininkas ir Partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius tvirtina, kad „Vyriausybė jau nuo sausio mėnesio yra numačiusi 200 milijonų litų paramos nukentėjusiems dėl sankcijų verslininkams fondą, taigi esame tokiems iššūkiams pasiruošę iš anksto“.

Šioje politinėje kovoje, kai ambicijos nugali atsakingumą, dėl sumažėjusio žemės ūkio produktų importo, deja, ir vėl labiausiai nukentės patys Rusijos žmonės.

Socialdemokratai taipogi ragina opoziciją į taikomas sankcijas reaguoti konstruktyviai, solidariai, ne gąsdinti žmones spėlionėmis apie tai, kaip gali pablogėti Lietuvos situacija, bet kartu ieškoti sprendimų Lietuvos labui. Atsirado galimybė ir konservatoriams pagaliau vietoj panikos kėlimo ir žmonių kiršinimo prisidėti prie geresnės Lietuvos ateities kūrimo.

Jolanta Bielskienė

LSDP infocentro vadovė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *