Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

LSDMS Klaipėdos miesto klubo pirmininkės Audros Užemeckienės ataskaita

LSDMS Klaipėdos miesto klubo pirmininkės Audros Užemeckienės ataskaita

LIETUVOS SOCIALDEMOKRAČIŲ MOTERŲ SĄJUNGOS

KLAIPĖDOS MIESTO KLUBO ATASKAITA

(2016-02-22 – 2017-03-21) 

LSDMS Klaipėdos miesto klubas vienija 52 aktyviausias LSDP Klaipėdos skyriaus nares, kurios atstovauja visas skyriaus partines grupes. Socialdemokratės moterys, susibūrusios į klubą, aktyviai dalyvauja  socialdemokratų partijos veikloje, skleidžia socialdemokratines, progresyvias idėjas bei vertybes, stengiasi pakeisti visuomenės požiūrį į moterų dalyvavimą politikoje, visuomenei svarbių sprendimų procese. Šiam tikslui pasiekti pasirinktas kryptingas veiklos planas, kuriame numatomi veiklos uždaviniai bei priemonės jiems siekti.

2016 – 2017 metų laikotarpiu mūsų klubo moterys aktyviai dalyvavo  LSDP Klaipėdos skyriaus veikloje, t.y. 2016 metų LR Seimo rinkimų reklaminėje kampanijoje. Tuo tkslu buvo suorganizuotas pranešimas rinkimams aktualia tema „Nepriklausoma moterų laikysena“, kurios tikslas buvo išmokti protingai suformuoti asmeninius ryšius su visuomene. Pavasarį klubo moterys dalyvavo LSDMS seminare “Daugiau moterų valstybės valdyme – daugiau demokratijos”. Seminaro metu išgirstomis naudingomis temomis vėliau buvo pasidalinta su kitomis klubo narėmis, buvo prisijungta prie moterų socialdemokračių kreipimosi dėl pagalbinio apvaisinimo. 

LSDMS Klaipėdos miesto klubo moterys savo našiu darbu  prisidėjo prie organizuojamų reklaminių akcijų. Buvo rengiamos Klaipėdos bendruomenės šventės „Pažink savo bendruomenės talentus“, susipažinimai su daugiabučių gyventojais,  šventė vaikams po atviru dangumi „Vaikų fiesta“, Tarptautinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis – konkursas „Saugokime Baltiją“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje “Tai mano Lietuva!”, dalyvavo ivairiose Klaipėdos miesto gimnazijų ir lopšelių-darželių šventėse ir kt. Taip pat dalyvavo LSDP Prienų, Raseinių ir Telšių skyrių organizuojamuose sąskrydžiuose. 2016 metų pradžioje buvo susibūręs LSDP Klaipėdos miesto skyriaus linijinių šokių klubas “Bičiulės”, kurio narės dalyvavo renginyje “Vilties šokis 2016” ir linijinių šokių festivalyje “Palanga 2016”.

Į 2016 metų LR Seimo rinkimus pretendavo trys LSDP Klaipėdos skyriaus moterys – tai ilgametė LR Seimo narė Irena Šiaulienė, LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė, Klaipėdos apskrities socialdemokračių moterų sąjungos koordinatore Lilija Petraitienė ir LSDP Klaipėdos skyriaus narė Ernesta Apanavičiūtė-Šalčė. Rinkimus laimėjo tik LR Seimo narė Irena Šiaulienė. Nelabai sėkmingi rinkimų rezultatai buvo aptarti LSDMS Tarybos posėdyje Birštone, kuriame taip pat dalyvavo ir mūsų klubo narės.

Rudenį suorganizuotame LSDMS Klaipėdos miesto klubo susirinkime buvo aptarta tema „Savanorystė“, kuri įkvėpė moteris dalyvauti savanoriškoje veikloje ir nuveikti konkrečius darbus. Klubo moterys prisidėjo prie tradicinės maltiečių akcijos „Maltiečių sriuba“, keletą kartų aplankė Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kur bičiulė Roma Vaitkuvienė vaikus papuošė šventėms apkirpdama, o kitos bičiulės kartu su kūdikių namų vaikučiais margino velykinius  kiaušinius. LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkės Lilijos Petraitienes nuopelnu kūdikių namų vaikams buvo suorganizuota šventė, kurią dovanojo renginių organizatoriai “Linksmas lagaminas”. Kalėdų šventės proga LR Seimo narė Irena Šiaulienė su LSDMS Klaipėdos miesto klubo narėmis dalyvavo šventiniame renginyje, pradžiugino vaikus saldumynais ir žaislais, o bičiulės Kristina Gavrilenko bei Aušra Gurauskienė vaikams padovanojo proginių rūbų. Kalėdų šventės proga klubo moterys apsilankė ir Klaipėdos pagrindinėje Ievos Simonaitytės mokykloje, kur pasižiūrėjo mokinių muzikinį spektaklį “Kalėdos aukštyn kojomis…” bei pabendravo su mokyklos pedagogais.

LSDMS Klaipėdos miesto klubo narės, bendradarbiaudamos su Klaipėdos demokratine moterų kolegija ir Klaipėdos moterų klubu „Myliu save ir…taškas“, dalyvavo renginiuose – moterų aktų kalendoriaus „Odė vyrams 2017“ pristatyme, renginiuose moterims „Su meile, moterims ir pavasariui…”,  „Rask laiko sau” bei „Įžiebk savo Kalėdų žibintą”.

Minėdamos Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną LSDMS Klaipėdos miesto klubo moterys palaikė akciją „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“, kurios tikslas buvo, panaudojant informacines priemones, 16 dienų skleisti savo tvirtą pasisakymą prieš smurtą. Klubo moterys, pasipuošusios oranžinėmis suknelėmis ir laikydamos plakatą su pasisakymu prieš smurtą, nusifotografavo Klaipėdos Teatro aikštėje ir 16 dienų dalijosi savo nuotraukomis socialiniame tinkle „Facebook“.

Kadangi LSDMS Klaipėdos moterų klubas veikia kaip sudėtinė LSDP dalis, todėl kiekvienais metais klubo narės dalyvauja aplinkos tvarkymo akcijose, kalendorinių švenčių paminėjimuose, padeda organizuoti respublikinį socialdemokratų sąskrydį, dalyvauja susitikimuose su partijos vadovybe bei valdžios atstovais, kai jie lankosi Klaipėdoje. Šiemet LSDMS Klaipėdos moterų klubo narės kartu su partijos bičiuliais vyko į edukacines – pažintines keliones po Akmenės kraštą ir Dzūkiją. Aktyviausioms narėms kartu su LSDP delegacija teko galimybė apsilankyti Briuselyje.

Nors 2016 metais vykę rinkimai į LR Seimą nebuvo labai palankūs LSDP Klaipėdos skyriaus kandidatėmis. Tačiau neturime nuleisti rankų. Reikia išanalizuoti padarytas klaidas, ieškoti naujų įdėjų ir  inovatyvių sprendimų. Klubo moteris jau dabar reikėtų pradėti ruošti sekantiems rinkimams jas motyvuojant, suteikiant joms politinių žinių, gebėjimų, nuostatų ir politinio elgesio  stereotipų, kurie  įgyjami politinės socializacijos proceso metu. Moterų dalyvavimas politikoje daro tik  teigiamus pokyčius visuomenės gyvenime.

 

LSDMS Klaipėdos miesto moterų klubo pirmininkė                             

Audra Užemeckienė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *