Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

LR Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė – Padėkos pamaldose, skirtose Reformacijos 500 metų sukakčiai

LR Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė – Padėkos pamaldose, skirtose Reformacijos 500 metų sukakčiai

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, LR Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė ,Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio kvietimu,  dalyvavo Padėkos pamaldose, skirtose Reformacijos 500 metų sukakčiai, vykusiose Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje. Pamaldų metu buvo pašventinta Martyno Liuterio skulptūra (aut. Romualdas Kvintas). Pamaldos buvo tiesiogiai transliuojamos per LRT Kultūros kanalą.

2016 m. I.Šiaulienė iniciavo LR Seimo nutarimą „Dėl 2017 m. paskelbimo Reformacijos metais“, pažymint 500 –ąsias Reformacijos metines. Reformacija buvo reikšminga ne tik bažnyčiai, bet  ir Lietuvai, jos kultūrai, kalbai, švietimui bei kitoms visuomenės gyvenimo sritims.

LR Seimui paskelbus 2017 m. Reformacijos metais, LR Vyriausybė patvirtino Reformacijos 500-ųjų metinių minėjimo programą, kurą sudaro 30 svarbių priemonių, tarp jų  mokslinės konferencijos, kultūrinės, edukacinės ir įamžinimo, leidybinės, viešinimo ir skaitmeninimo  veiklos. Išleistas pašto ženklas, reformacijos 500-sioms metinėms paminėti, rengiami radijo ir televizijos reportažai apie metinių minėjimo renginius, organizuotas koncertų ciklas, skirtas evangelikų liuteronų ir evangelikų reformatų giesmių sklaidai, rengiamasi išleisti liuteroniškų giesmių kompaktinį diską ir rinktinę, suskaitmeninti Lietuvos protestantiškų bažnyčių archyvinius dokumentus, rengiama 3D projekcija ir maketas, atkuriantis sunaikintą Verdainės bažnyčią ir ją pristatant Šilutėje, kitos priemonės.

                           Programos įgyvendinime dalyvauja LR Kultūros ir Švietimo ministerijos, LRT, VU, Klaipėdos ir Lietuvos edukologijos universitetai, Lietuvos literatūros ir tautosakos bei Evangelinės Biblijos institutai, nacionalinė M.Mažvydo, Mokslų akademijos Vrublevskių, Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės, Jonavos ir Kėdainių  bibliotekos, 7 savivaldybės, Lietuvos evangelikų liuteronų ir evangelikų reformatų bažnyčios, Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija, Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga, leidykla „Ganytojas“ ir kitos viešosios įstaigos.

LSDP Klaipėda inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *