Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos tarybos siūlymai. Laukiame komentarų!

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos tarybos siūlymai. Laukiame komentarų!

Mielos moterys,

Savaitgalį vyko LSDMS tarybos pasitarimas. Diskusijų metu kilo siūlymų. Siunčiame Jums projektą, peržiūrėkite, komentuokite, taisykite, siūlykite. Lauksime Jūsų komentarų iki rugsėjo 3 d. Atsižvelgę į pastabas – siūlysime partijos pirmininkui, frakcijai. Taip pat Jūsų siūlymu yra parengtas paklausimas dėl slaugytojų atlyginimų.

Gražios Rugsėjo – 1 – osios šventės!

Pagarbiai,

Orinta

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos tarybos pasitarimo,

vykusio 2017 m. rugpjūčio 26 d.,

Siūlymai

Siūlyti Socialdemokratų frakcijai Seime:

  1. Naujai registruotam socialdemokratų seimo narių Mokesčių reformos įstatymo projekte, įvertinus pragyvenimo lygį ir kainų augimą, numatyti pensijos pakėlimą visiems vienodai, nepriklausomai nuo turimo darbinio stažo ar anksčiau gauto atlyginimo dydžio.
  2. Peržiūrėti pensijinio amžiaus didinimą reglamentuojantį įstatymą ir pasiūlyti pataisą dėl būtinojo stažo. Manome, kad turi būti taikoma išimtis, kad moterims, kurios augino vaikus ir nedirbo – būtų užskaitomas stažas. Arba įstatymas neturėtų būti taikomas atgaline data.
  3. Paremti Stambulo konvencijos ratifikavimą ir siūlyti frakcijos nariams paraginti Socialinių reikalų ministerijos ministrą parengti tam reikalingus dokumentus.
  4. Siūlyti socialdemokratų frakcijai balsuojant pasisakyti prieš Gyvybės apsaugos prenatalinėje fazėje įstatymo projektą. Moterų reprodukcinių teisių varžymas sąlygotų abortų kriminalizavimą, nes nėštumų nutraukimo skaičius Lietuvoje ir taip nuosekliai mažėja, o uždraudus abortus jie bus daromi nelegaliai. Mes manome, kad būtina daugiau dėmesio skirti švietimui, kontracepcijai, o ne draudimams.
  5. Neleisti keisti Konstitucijos 38 str. ir neparemti J.R.Dagio rengiamo šeimos pagrindų įstatymo, nestai siaurintų šeimos sampratą ir diskriminuotų nepilnas šeimas ar gyvenančius nesusituokus ir auginančius vaikus, bei ir užprogramuotų įvairių šeimų stigmatizavimą ir diskriminaciją.
  6. Taisyti antstolių veiklą reglamentuojančius įstatymo pataisas. Patobulinti įstatymo projektą, kurio esmė būtų įsiskolinimų ir skurdo mažinimas, bei galimybė žmonėms „išeiti iš šešėlio“ savo versluose. Pagal dabar galiojančią tvarką, antstoliai iš skolininkų gali išieškoti iki 50 proc. nuo minimalios mėnesinės algos (MMA). Šie išskaitų dydžiai yra neadekvačiai per dideli skurdą patiriantiems asmenims ir užkerta kelią jiems patenkinti bent minimalius savo gyvenimo poreikius bei integruotis į visuomenę. Sumažinus išskaitas iš MMA, skolos ir baudos būtų realiai sumokamos, neįstumiant skurdą patiriančių asmenų į beviltišką padėtį ir nepadarant žalos valstybei. Tai būtų viena iš priemonių kovojant su šešėline ekonomika ir mažinančia skurstančių gyventojų skaičių (praeitos kadencijos įstatymo pataisa (B.Vėsaitė, O.Leiputė, G.Purvaneckienė).

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *