Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Lietuvos Evangelikų – liuteronų bendruomenės padėka Irenai Šiaulienei.

Lietuvos Evangelikų – liuteronų bendruomenės padėka Irenai Šiaulienei.

        LR Seimo Pirmininko pavaduotojos dr. Irenos Šiaulienės iniciatyva ir teikimu Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2017 metus Reformacijos metais,  pripažindamas Reformacijos įtaką ir svarbą Lietuvos valstybingumui, kultūrai ir kalbai. Vyriausybė 2016 m. lapkričio 23 d. nutarimu Nr. 1154 patvirtino Reformacijos 500-ųjų metinių minėjimo planą.

      Rugpjūčio 13 d. (sekmadienį) Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vyko koncertas “REFORMACIJAI – 500“, kuriame skambėjo gražiausios evangelikų liuteronų ir reformatų giesmės bei Vakarų Europos kompozitorių kūriniai, kurios atliko Valstybinis choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) kartu su Klaipėdos evangelikų liuteronų bažnyčios choru (vad.  Inga Pakalniškienė). Koncerto puošmena buvo solistas Liudas Mikalauskas, atlikęs J.S. Bacho ir F. Mendelsono choralus. Reformacijos idėjas įžiebusio Martyno Liuterio apmąstymus apie Dievą ir tikėjimą skaitė aktorius V. Rumšas.

    Džiugu, kad klaipėdiečiai gausiai susirinko į koncertą ir negailėjo aplodismentų atlikėjams. Klaipėdos Evangelikų liuteronų parapijos kunigas Reincholdas Moras koncerto pradžioje padėkojo dr. Irenai Šiaulienei, kaip jis išsireiškė „ už žemiškąją globą“ iniciuojant 2017 metus paskelbti Reformacijos metais, suvokiant Reformacijos idėjos svarbą. Atsakomąjį žodį klaipėdiečiams ir evangelikų liuteronų bendruomenei tarė ir I. Šiaulienė, paminėdama, kad  Lietuva gali būti dėkinga Reformacijai už pirmąją lietuvišką knygą, pirmąjį Biblijos vertimą, kad įkvėpti Reformacijos žinios pakilo tokie mūsų tautos didžiavyriai kaip A. Kulvietis,  M. Mažvydas,  J. Bretkūnas, D. Kleinas, K. Donelaitis ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai – Lietuvos etmonas Radvila Rudasis ir Lietuvos kancleris Radvila Juodasis ir daugelis kitų.

    Lietuvos Evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis viešą padėką  LR Seimo Pirmininko pavaduotojai Irenai Šiaulienei išsakė ir š. m. liepos 15 d. Tauragėje vykusiame Bažnyčios Sinode už jos pagalbą atstatant ir Šv. Jono bažnyčią Klaipėdoje.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *