Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

L.Petraitienės įspūdžiai iš LSDMS posėdžio Mažeikiuose

L.Petraitienės įspūdžiai iš LSDMS posėdžio Mažeikiuose

Posėdžio pradžia buvo šventinė – sveikinome su jubiliejumi LSDMS pirmininkę ORINTĄ LEIPUTĘ.
Irena Macijauskienė, Mažeikių mero pavaduotoja, ir LSDMS Mažeikių klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė pasveikino LSDMS tarybos posėdžio dalyves. Pasidžiaugta, kad posėdis įvyko Mažeikiuose, dovanota knyga apie Mažeikius. Orinta Leiputė džiaugėsi, kad moterys susirinko iš tolimiausių Lietuvos kampelių: Visaginas, Vilnius, Joniškis, Kelmė.

Apie politines aktualijas kalbėjo Lietuvos Respublikos Seimo narė Raminta Popovienė.
Pristatė LSDP FRAKCIJOS parengtus 23 projektus, surengtus susitikimus su atitinkamomis valdžios institucijomis, diskusiją dėl naujai rengiamo vaiko teisių įstatymo įgyvendinimo, kurioje gausiai dalyvavo žiniasklaida. Rengia susitikimus su bendruomenėmis dėl šeimos politikos, vaikų mitybos klausimais, dėl kainų pasiutpolkės ir eilę kitų akcijų.
Frakcija važinėja po Savivaldybes su diskusija „Misija Lietuva“, pasiteisina bendravimas ir susitikimai su žmonėmis.
Patiko Ramintos Popovienės siurprizas – padovanotas Apelsinų džemo receptas, kurį ji gamina.
Kalbant apie kandidatų į Savivaldybių tarybas parinkimą, iškėlimą ir sąrašo sudarymo tvarką, kandidatų į Europos sąjungos Parlamentą iškėlimą Margarita Jankauskaitė ragino moteris būti solidarias, kelti ir palaikyti moteris. Aptardamos kandidato į LR Prezidentus iškėlimą LSDMS TARYBA vieningai iškėlė Viliją Blinkevičiūtę.

Apie smurto prieš moteris prevencines programas Savivaldybėse kalbėjo LSDMS pirmininkės pavaduotoja Auksė Kontrimienė: pateikė prevencijos ir pagalbos nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje programą skirtą Vilniaus miestui, kuria kaip metodine medžiaga galės pasinaudoti ir kiti skyriai.

Margarita Jankauskaitė kalbėjo apie tai, kad Lietuvoje paplitusi nuomonė kaltinti aukas. „Užgnaibyti aukas“ linkusi mūsų visuomenė. Pasiūlė mokymus skyriams ir siūlė generuoti idėjas kaip keisti visuomenės opiniją, vyksta moterų “sudaiktinimas”, diskusijas reikia nukreipti į bendruomenes. Siūlo LSDMS SKYRIAMS rengti mokymus apie aukų kaltinimą visuomenėje sumažinimą. Įstatyme yra spraga: esą gali būti vykdomas tyrimas dėl smurto, tik patyrus fizinį smurtą. JAV yra tvarka, kad išduodamas nesiartinimo orderis, kad neliktų smurto, taip sumažinta galimybė smurtauti.

LSDMS klubai iki balandžio 15 d. surengia ataskaitinius susirinkimus, LSDMS ataskaitinė konferencija planuojama sušaukti balandžio pabaigoje.
Pramoginė dalis: pažintis su Mažeikų viešąja biblioteka ir muziejumi apie miesto istoriją pasakojo LSDMS Mažeikų klubo pirmininkė Rūta Matulaitienė.

Dėkingi rengėjams ir svetingiems šeimininkams.

 

Lilija Petraitienė

LSDMS tarybos narė, LSDMS Klaipėdos apskrities klubų koordinatorė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *