Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

L.Petraitienė siūlo telkti savanorius, galinčius mokyti vaikus

L.Petraitienė siūlo telkti savanorius, galinčius mokyti vaikus

Ištikus nenumatytai situacijai, būtina ne tik dūsauti, bet ir ieškoti problemos sprendimo. Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė siūlo savanorystės pagrindu telkti visuomenės narius, turinčius pedagoginį išsilavinimą bei tęsti moksleivių ugdymo procesą, kuris nevyksta dėl mokytojų streiko. Su pasiūlymu L.Petraitienė kreipėsi į miesto valdžią.

“Kaip Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė, suprantu ir palaikau streikuojančius pedagogus, moksleivius ir jų tėvelius, o visuotinį ir vis besiplečiantį streiką bei didėjantį švietimo bendruomenės sutelktumą vertinu kaip didžiulį ir labai svarbų pilietiškumo išbandymą mūsų šaliai. Negaliu likti nuošalyje ir privalau reaguoti į nesiliaujančius rinkėjų elektroninius laiškus bei skambučius, prašančius padėti užtikrinti mūsų miesto vaikų mokymosi procesą. Mokyklų vadovai tėvams besipiktinantiems nevykdomu ugdymo procesu atsako, kad „streiko metu darbdaviui draudžiama į streikuotojų vietas priimti naujus darbuotojus (DK 250 str. 7 d.)“”,- pasakojo LSDP Klaipėdos m. skyriaus pirmininkė L.Petraitienė.

 Miesto tarybos narė su paklausimu šiandien kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės merą Vytautą Grubliauską, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių Saulių Budiną, Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Laimą Prižgintienę. “Siūlau ieškoti sprendimo savanoriškos veiklos pagrindu: telkiant bendruomenę bei ieškant vaikus galinčių neatlygintinai mokyti savanorių: senjorų (buvusių pedagogų), jaunimo ar kitų aktyvių piliečių. Daugybė miesto vaikų nesimoko jau tris savaites ir nežinia kiek ilgai dar truks streikas. Moksleiviams bus sunku pasivyti mokymosi programas. Būtina spręsti situaciją dabar”,- akcentuoja L.Petraitienė.

“Miesto vadovų prašau atsakyti kokių ieškoma būdų bei priemonių, kad ir laikinai, vykdyti vaikų ugdymo procesą. Ar svarstyta galimybė pasinaudoti Savanorystės veiklos įstatymu siekiant tęsti ugdymo procesą pagal mokymo programas”,- tokius esminius klausimus savo paklausime išdėstė L.Petraitienė.

LSDP Klaipėda inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *