Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

L.Petraitienė ir “Artritas” rudenį pasitiko Varniuose

L.Petraitienė ir “Artritas” rudenį pasitiko Varniuose

LSDP skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė turi gražią tradicinę rudens kelionę – jau kelinti metai, rugsėjį, pakviečia keliauti po Žemaitiją Klaipėdos miesto bendrijos “Artritas“ narius ir skyriaus senjorus. Praėjusį penktadienį, rugsėjo 19-ąją, pirmininkės dėka buvo suorganizuota išvyka į Žemaitijos etninio regiono sostinę – Telšius bei istoriškai Žemaičių žemės centru laikomus Medininkus (Varnius). Diena pasitaikė saulėta, tad ir keliautojų nuotaika buvo pakili.

Pirmoji kelionės stotelė buvo Varnių miestelyje, kuris įsikūręs Žemaičių aukštumoje ir įeina į Varnių regioninio parko teritoriją. Iki XVI a. Varniai buvo vadinami Medininkais. 1421 m. Varniuose buvo pastatyta katedra, čia įsikūrė vyskupų bei kurijos būstinė, pastatyti rūmai, todėl Varniai buvo žinomi plačiai ir ilgainiui nustelbė oficialų Medininkų vardą. Čia apie 450 metų buvo žemaičių vyskupijos bei kultūros centras. Iš Varnių po visą Lietuvą sklido tautinės savimonės idėjos. XVIII a. Varniuose veikė kunigų seminarija, kurioje mokėsi M. Valančius, A. Strazdas, A. Vienažindis, A. Baranauskas. Ir šiandien miestelyje stovi namas, kuriame 1850–1864 m. gyveno vyskupas Motiejus Valančius. Kurį laiką Varniuose gyveno ir S. Daukantas.

Vizito Varniuose metu aplankėme senąją kunigų seminariją, kurioje šiuo metu veikia vyskupystės muziejus, apžiūrėjome šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią, kuri yra viena iš seniausių Žemaitijoje, pastatyta 1691 m., ir pabuvojome jos požemiuose.

Pakeliui į Telšius pravažiavome Rainiuose pastatyta Kančios koplyčią. Čia antrojo pasaulinio karo metu, 1941 m. birželio mėn. žiauriai nukankinta apie 80 politinių kalinių.

Audra UzemeckieneKelionės gidė

 LSDP Klaipėdos skyriaus narė
 
Audra Užemeckienė
 
p.s. Bus daugiau
 
 
 
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės foto reportažas
 

 
 Daugiau foto:
https://www.facebook.com/lilija.petraitiene/media_set?set=a.10203425706938217.1073741929.1078743381&type=3
 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *