Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Kreipiasi skaitytojai

Kreipiasi skaitytojai

Liberalai vežėjus ragina burtis į „kolūkius“

Po pirmųjų „Turime teisę žinoti“ numerių sulaukiame vis daugiau miesto valdžios sprendimais nusivylusių klaipėdiečių žinučių, telefono skambučių ir laiškų.

Klaipėdietis verslininkas R. D. (pavardė redakcijai žinoma) jau prarado viltį taikiai susitarti su savivaldybe, verčiančiai vežėjus burtis į „kolūkius“, o to nepadariusiems grasinama įvairiomis sankcijomis, licencijos atėmimu, užsiundomos net finansinius nusikaltimus tiriančios tarnybos.

Prieš kelerius metus Klaipėdos miesto savivaldybė paragino devintuoju maršrutu keleivius vežančius maršrutinių taksi vairuotojus burtis į bendrą įmonę. Taip esą jai bus patogiau pasirašinėti sutartis. Didžioji dalis vairuotojų pakluso tokiems nurodymams ir įstojo į UAB „Devintoji banga“.

„Tačiau tai panašu į sovietinius kolchozus. Mes turėjome kiekvienas savo įmones, dirbome, mokėjome mokesčius, kūrėme darbo vietas. Tačiau pakeitus įstatymus, įmonių sumokamas pelno mokesti dabar keliauja į centrinį biudžetą. Todėl savivaldybėms tapo nebenaudinga sudarinėti sutarčių su atskiromis įmonėmis, o ji liepė mums visiems susijungti į vieną „kolūkį“. Atseit valdininkams taip paprasčiau“, – piktinosi R. D.

Norintieji stoti į UAB „Devintoji banga“, turėjo bendrovei parduoti savo transporto priemones. Kadangi bendrovė pinigų neturėjo, todėl reikalavo mikroautobusus parduoti už 1500 litų, pasakojo verslininkas. Daugelis palūžo ir sutiko su tokiais drakoniškais reikalavimais. Tačiau keli verslininkai reikalavo civilizuotų santykių ir savo transporto priemones sutiko parduoti tik už realią rinkos kainą.

„Prasidėjo šantažai, įvairūs nesusipratimai. Teko girdėti, kad vežėjai nešdavo kyšius savivaldybės darbuotojams, kad tie leistų jiems „tvarkytis“ patiems. Jau dvejus metus vyksta teismo procesai. Mes net parašėme Susisiekimo ministerijai. Tačiau sulaukėme atsakymo, kad keleivių pervežimas vietiniais maršrutais – savivaldybių funkcija, todėl ši šioje srityje gali tvarkytis, kaip išmano. Tai ji ir tvarkosi. O kiek per tą laiką įmonių bankrutavo, kiek žmonių darbo neteko, niekam nerūpi“, – skundėsi R. D.

Verslininkui liko vienintelė išeitis – Seimo kontrolieriaus tarnyba. Šia teise R. D. tvirtina būtinai pasinaudosiantis.

LSDP Klaipėda info

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *