Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Kovo 11-oji – aktyviai ir kūrybingai

Kovo 11-oji – aktyviai ir kūrybingai
LSDP Klaipėdos skyriaus bičiuliai šiemet švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną galėjo išbandyti savo valią, gebėjimą dirbti komandoje ir ištvermę. Jiems teko nelengva užduotis ankstyvą kovo 11-osios rytą operatyviai iškabinti tris su puse tūkstančio piešinių Klaipėdos senamiesčio Turgaus gatvėje. Beje, galima pasigirti, kad tokios akcijos uostamiestis dar nebuvo matęs.

Anot LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkės Lilijos Petraitienės, šiemet norėta kažko išskirtinio ir netikėto. Nutarta kovo 11-ąją atšvęsti kūrybingai, išskirtinai ir būtinai įjungti miesto bendruomenę. Taip gimė piešinių konkurso-parodos “Nupieškime valstybės dieną švenčiančią Klaipėdą” idėja.

Klaipėdos ugdymo įstaigos noriai palaikė šią mintį, tad netrukus LSDP Klaipėdos skyriaus būstinėje rikiavosi dėžės su vaikų ir moksleivių piešiniais. Konkurse panoro dalyvauti 65 Klaipėdos ugdymo įstaigos (aktyviausi buvo lopšeliai-darželiai), sulaukta apie 3500 piešinių.

Skyriaus moterys plušo kelias dienas kol juos sumovė į plastikines įmautes, suskaičiavo. Kompetetinga komisija išrinko nugalėtojus.

1

Klaipėdos socialdemokratai sukabino virš 3000 piešinių

Kovo 11-ąją, 7 valandą ryto, ankstyvo ryto šaltuko nepabūgę skyriaus nariai susirinko Turgaus gatvėje. Operatyviai imta tiesti virves nuo žibinto link žibinto ir kabinti ant jų jaunųjų klaipėdiečių kūrybą. Skubėta, kad bundantis miestas bei jo gyventojai būtų maloniai nustebinti vos pasirodę gatvėjė.

Šąlo pirštai, slinko laikas, o piešinių krūvos vis nemažėjo. Visgi, bičiuliai juos įveikė. L.Petraitienė rūpinosi bičiulių kovine dvasia, Rolanda Andrutienė siūlė karštos arbatos, Juozas Sinkevičius ir Jonas Tautkus atsiskleidė kaip nepamainomi organizatoriai. Visus sunku ir suminėti. Klaipėdos skyriaus nariai dirbo kaip vienas kumštis, tad tikslas pasiektas tik nuoširdžiai dirbant kartu.

3

Apdovanoti jaunieji klaipėdiečiai

Rezultatas buvo džiuginantis – jaunieji klaipėdiečiai su tėvais, būriais ir pavieniui rinkosi pažiūrėti savo kūrybos. Aišku, labiausiai laukta nugalėtojų apdovanojimo ceremonijos.

Lilija Petraitienė ir Aloyzas Každailevičius net sukaitę dalino prizus, spaudė rankas ir linkėjo kūrybinio įkvėpimo ateinantiems konkursams. Išdalinta daugybė diplomų, padėkos raštų ir prizų. Juos uostamiesčio jauniesiems dailininkams skyrė Seimo nariai, europarlamentarai.

Kaip sakė Lilija Petraitienė, konkurso dalyvių piešiniuose sklandė pakili nuotaika, o klaipėdiečiai buvo pakviesti pasidžiaugti savo  valstybe, savo  gimtuoju miestu. „Didžiuojuosi pedagogais, tėveliais, artimaisiais, kurie skatino, kvietė moksleivius kūrybai“,- sakė ji.

Lilija Petraitienė jau planuoja sekančių metų kovo 11-ąją – tikina ją būsiant dar masiškesnę ir įspūdingesnę.

LSDP Klaipėdos info
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės foto reportažas

 

 

 

2 komentarai

  1. Smagiai ir turiningai praleidom laiką (Čia aš apie talkininkus).

  2. labai grazus renginys.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *