Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Konferencijos “Reikia išmokti sveikam išlikti” nugalėtojams – L.Petraitienės dovanos ir padėkos

Konferencijos “Reikia išmokti sveikam išlikti” nugalėtojams – L.Petraitienės dovanos ir padėkos

            Kovo 9 dieną Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje jau septintus metus vyko respublikinė prevencinė 8–10 klasių mokinių konferencija „Reikia išmokti sveikam išlikti“, kurios nugalėtojams įteikti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės Lilijos Petraitienės padėkos raštai ir dovanos.

           Šiemet ji buvo skirta Vydūno metams. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis sveika gyvensena, teisingai atsirinkti informaciją virtualioje erdvėje, saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose, ugdyti vertybines nuostatas, kurios stiprintų savigarbą ir nepakantumą patyčioms, toleranciją ir bendruomeniškumą.

                      Susirinkusiesiems buvo parodyta literatūrinė kompozicija, kurios metu mokinių lūpomis skambėjo Vydūno knygoje „Sveikata. Jaunumas. Grožė“ užrašytos mintys apie sveiką gyvenseną.

                      Konferencijos dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto vadovė Natalja Fatkulina ir Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos direktorė Gražina Skunčikienė.

                      Susirinkusieji išgirdo Klaipėdos miesto Šeimos tarybos pirmininkės, vaikų klinikos „Mama, aš sergu“ vadovės Indrės Butienės pranešimą „Kaip išlikti sveikam kompiuterių pasaulyje“, o Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedros asistentė, Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė kalbėjo apie vaikų fizinį aktyvumą ir sveikatą.

                      Mokiniai ir mokytojai iš 36 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų skirstėsi į tris sekcijas, kuriose buvo pristatomi pranešimai apie priklausomybę nuo informacinių technologijų, žalingus įpročius, mitybą ir valgymo sutrikimus, fizinės ir psichinės sveikatos puoselėjimą, higieną, mados vaikymosi žalą, saugios aplinkos kūrimo svarbą.

                      Kiekvienoje sekcijoje buvo pristatyta po devynis pranešimus. Vertinimo komisija, kurią sudarė įvairių uostamiesčio įstaigų atstovai, rinko originaliausią, informatyviausią, kūrybiškiausią, inovatyviausią, vaizdingiausią, bendruomeniškiausią, oratoriškiausią, aktualiausią, įtaigiausią pranešimus. Klausytojai taip pat galėjo balsuoti ir tokiu būdu rinkti labiausiai patikusį pranešimą.

                      Pasibaigus darbui sekcijose, visi rinkosi į aktų salę, kurioje vyko konferencijos apibendrinimas. Po to buvo apdovanoti geriausiai pagal atskirus kriterijus įvertintų pranešimų autoriai. Jiems įteikti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Klaipėdos miesto savivaldybės mero, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės Lilijos Petraitienės, Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos padėkos raštais ir dovanos. Taip pat buvo pasveikinti ir apdovanoti geriausių kūrybinių darbų – skirtukų knygoms – respublikinės mokinių konferencijos tema „Reikia išmokti sveikam išlikti“ autoriai.

LSDP Klaipėda inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *