Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėdos socialdemokratų savaitgalio išvyka į Latviją

Klaipėdos socialdemokratų savaitgalio išvyka į Latviją

Šį šeštadienį, rugsėjo 23 dieną, tęsiant tradicijas, LSDP Klaipėdos skyriaus keliautojų klubas buvo išvykęs į pažintinę vienadienę kelionę po Vakarų Latviją. Kelionės metu susipažino su Latvijos Žiemgalos ir Kuršžemės regionais, aplankė Jaunpilies pilį ir susipažino su jos istorija, kurią tearalizuotai papsakojo  „pilies raktininkė“.

Vėliau aplankė Cinevilla kino studiją, esančią vaizdingame Žiemgalos krašte. Tai yra vienintelė tokio didelio masto kino dekoracija po atviru dangumi visose Baltijos šalyse. Kino studijoje gidas atskleidė visas kino filmavimo paslaptis, papasakojo apie šioje vietoje jau nufilmuotus filmus, atskleidė kino filmavimo specifiką. Taip pat  leido klubo dalyviams pasijausti tikromis kino pasaulio žvaigždėmis ir pabūti aktoriaus kailyje.

Kiek vėliau pilni neišdildomų įspūdžių ir “užkrauti juokos terapijos” vyko į Kuršemės regioną bei aplankė Riežupės gamtos parką su paslaptingomis Hercogo Jokūbo smėlio olomis. Šioje požemių karalystėje,  patys drąsiausi galėjo paklaidžioti  2,5 km ilgio labirintais nusileidžiant iki 8 m po žeme. Skaidrus baltas smėlis, mėlynasis, raudonasis molis apšviestas žvakių ir… neįsivaizduojama tyla buvusiose kasyklose suteikė nepakartojamą jausmą. Miško takeliu grįžtant iš smėlio urvų buvo apdovanoti ir miško gėrybėmis, nes draugiškai sugebėjo pririnkti ne vieną pintinę baravykų.

Kelionę vainikavo ekskursija nedideliame, bet savotiškai labai gražiame ir ramiame Kuldygos mieste. Kuldygos senamiesčio istorinis centras Ventos senvagėje įtrauktas į UNESCO nacionalinį sąrašą. Kuldyga buvo ir Kuržemės hercogystės sostinė, kurioje gimė žymus Kuržemėje istorinis veikėjas – hercogas Jokūbas. Jo laikais buvo pastatyta daugiau kaip 150 laivų, kurie vyko į Kuržemės kolonijas – Tobagą, Gambiją ir kt. Kuldygoje galima patirti senovinės Latvijos dvelkimą ir miestelio šarmą, ko negalima pajusti nė viename kitame Latvijos mieste. Taigi, paklaidžioję Kuldygos senamiesčio labirintais, paragavę vietinio deserto ir įsigiję vietinių lauktuvių, latviškais serpantinais keliautojai pasuko link namų.

Neįmanoma yra aprašyti visų kelionėje patirtų įspūdžių, nes dalelę jų gali atskleisti tik nuotraukos. Na, o geros emocijos paskatina kurti naujas programas naujoms išvykoms.

Audra Užemeckienė

gidė,

LSDMS Klaipėdos miesto klubo pirmininkė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *