Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėdos socialdemokratams – paskaita apie šilumą

Klaipėdos socialdemokratams – paskaita apie šilumą

Uostamiesčio socialdemokratai, dalyvaujantys rinkimuose į savivaldybės tarybą, lankėsi savivaldybės valdomoje akcinėje bendrovėje „Klaipėdos energija“. Susitikimo su generaliniu direktoriumi Antanu Katinu tikslas – daugiau sužinoti apie vieną svarbiausių miesto įmonių  „iš vidaus“. Bendrovės direktorius mielai dalijosi pasiekimais, aprūpinant klaipėdiečius šilumos energija, supažindino su įgyvendintais projektais,  planuojamais darbais.

 „Tikiuosi, kad po susitikimo visiems dalyvavusiems tikrai tapo aiškiau iš ko susideda šilumos, tiekiamos miestui kaina, kodėl ji yra tokia, kokia yra.“- sako LSDP partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė.

Neretai „Klaipėdos energija“ eiliniam miestiečiui asocijuojasi tik su sąskaitoje atspausdintais skaičiais ir kaina už suvartotą šilumos energiją. Taip pat didžiuliais į dangų besistiepiančiais kaminais, leidžiančiais baltus dūmus. Susitikimas su bendrovės vadovu praplėtė svečių supratimą ne tik apie gaminamos šilumos subtilybes bet ir suteikė galimybę pajusti „Klaipėdos energijos“ mechanizmo sudėtingumą ir didingumą.

„Klaipėdos energiją“ pelnytai galime vadinti miesto širdimi.

„Mes visą laiką esame judėjime ir sudėtingiausiame procese. – sako A. Katinas. – Europos sąjungos paramos dėka bendrovėje vyksta nepertraukiamas atsinaujinimo, modernizavimo procesas, užtikrinamas šilumos tiekimas vartotojams visus metus, 24 valandas per parą. Bendrovė gamina, tiekia ir parduoda šilumos energiją, yra viena iš sėkmingiausiai dirbančių įmonių Lietuvoje, jos veiklos rodikliai- vieni geriausių. Siekiame kad mūsų gaminamos šilumos energijos kaina būtų konkurencinga, nuolat ieškome naujų rinkų“.

Miestas statosi, plečiasi, o „Klaipėdos energijos“ tikslas- aprūpinti visus- esamus ir būsimus vartotojus. Klaipėdoje magistraliniai tinklai sudaro 260 km. Jie yra 40 metų senumo, todėl reikalauja nuolatinio atnaujinimo. Netolimoje ateityje bendrovė šilumos energijos gamybą iš senamiesčio ketina iškelti. Direktorius siūlo ateities kartoms palikti atminimą- technikos muziejų, kad istorija nebūtų pamiršta.

Kad klaipėdiečiai geriau suprastų visą bendrovės veiklos mechanizmą, jiems kiekvieną savaitę organizuojamos ekskursijos.

Be kita ko A. Katinas ragina šviesti gyventojus apie daugiabučių renovacijos naudą. Anot jo – visų naujų mieste esančių namų gyventojai, o taip pat ir komercinės paskirties objektai (Švyturio arena, baseinas) – „Klaipėdos energijos“ klientai.  Naujų daugiabučių ir renovuotų namų gyventojai nesiskundžia gaunamomis sąskaitomis.

„Kaip įmonė nuolat atnaujina savo įrenginius, taip ir senųjų daugiabučių gyventojai turi rūpintis šilumos sistemų atnaujinimu ir renovuoti jas. Tada ir sąskaitos bus mažesnės. Ir svarbiausia- įmonės uždirbamos pajamos  grįžta į miestą.“ – sako A. Katinas.

Šilumos gamybai bendrovė naudoja dujas, biokurą, atsinaujinančius išteklius.

AB „Klaipėdos energija“ – viena seniausių Lietuvos energetikos įmonių, išaugusi iš 1929 m. pastatytos anglimis kūrenamos elektrinės ant Danės upės kranto. Tuo metu tai buvo viena moderniausių elektrinių Lietuvoje. Smarkiai nukentėjusi Antrojo pasaulinio karo metais ir atstatyta pokaryje, šiluminė elektrinė sėkmingai veikia ir šiandien. Daug metų Klaipėdos elektrinė buvo pagrindinė elektros tiekėja Vakarų Lietuvoje, o 1959 m. Klaipėdą sujungus su bendra Lietuvos energetikos sistema, pagrindiniu įmonės uždaviniu tapo centralizuotos šilumos tiekimas pramonei bei gyvenamiesiems namams. Augant miestui ir jo energetiniams poreikiams, Klaipėdoje buvo pastatytos dar kelios katilinės, visi šilumos gamintojai sujungti magistraliniais tinklais.

 1997 m. nuo AB „Lietuvos energija“ atskirtos šilumos tiekimo įmonės buvo perduotos savivaldybėms.  Nuo 1998 m. bendrovė šiluma aprūpina tik Klaipėdos bei Gargždų miestų gyventojus. Šiuo metu pagrindinis akcijų paketas (75.2 proc.) priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei, 19.6 proc. akcijų valdo UAB „Fortum Heat Lietuva“, kiti akcininkai – 5.2 proc.

LSDP Klaipėda inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *