Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėdos socialdemokratai – už viltį gyventi!

Klaipėdos socialdemokratai – už viltį gyventi!

LSDP Klaipėdos skyriaus bičiuliai su pirmininke Lilija Petraitiene priešakyje šiandien aštuntus metus dalyvavo vilties bėgime. Tai masiškiausias brolių pranciškonų organizuojamas solidarumo renginys Lietuvoje, skirtas atkreipti dėmesį į onkologinius ligonius ir rinkti aukas Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui.

DSC_6955LSDP Klaipėdos skyrių bėgime atstovavo: pirmininkė Lilija Petraitienė su jauniausiais pavaduotojais – Žymantu Sinkevičiumi ir Imantu Paliaku, Sandra Žiogienė, Rūta Bartušytė, Sigutė Chabibulina, Kristina Gavrilenko, Audronė Voitechovskaja (Navakauskaitė), Rolanda Andrutienė su anūku Matu, Aurelija Kryževičiūtė su dukra, Diana Jagėlaitė-Čeginskienė, Inesa Raudonienė, Reda Vaškienė, Janina Veselienė, Donatas Každailevičius, Vaidas Ramanauskas su žmona ir dukra, kiti aktyvistai bėgime startavę su savo kolegomis, organizacijomis, mokyklomis.

DSC_6862Galima pagirti, jog tarp bėgančių nuo Atgimimo aikštės pirmas startavo Donatas Každailevičius, antra – Rūta Bartušytė. Šiems bičiuliams trasa pasirodė per lengva – kitais metais jie planuoja šturmuoti ilgesnę distanciją. Pačią ilgiausią – 10 km distanciją, nuo prekybos centro “Bigas” įveikė jauniausias skyriaus pirmininkės pavaduotojas Žymantas Sinkevičius. “Dėkinga bičiuliams už aktyvumą ir kilnios misijos palaikymą”,- sakė pirmininkė L.Petraitienė.

Nors ir pūtė šaltokas pavasarinis vėjas “Vilties bėgimas” sulaukė daugiau bėgikų nei tikėtasi – apie 4000 .

2015 m. „Vilties bėgimas“ yra skirtas Šv. Pranciškaus onkologijos centro globėjui Michaelui Peartui atminti, balandžio pradžioje mirusiam nuo vėžio. Jo sūnus Kristoferis tėvo prašymu paskelbė paramos akciją Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklai remti. Jis įkūrė internetinę svetainę, per kurią Jungtinės Karalystės gyventojai Centrui paaukojo apie 14000 svarų sterlingų. Pats Kristoferis Peartas atvyko į Lietuvą bėgti 10 km distanciją, o jį palaiko net 17 kartu iš D. Britanijos atkeliavusių artimųjų ir draugų.

Jau dvejus metus veikia pirmasis Šv. Pranciškaus onkologijos centro korpusas, o netrukus po „Vilties bėgimo“, birželio mėnesį, bus atidarytas ir antrasis. Centre vienu metu gali nemokamai apsigyventi trisdešimt žmonių, dar keturiasdešimt – lankyti dailės, muzikos, šokio terapijos užsiėmimus, kalbėtis su kunigais. Nuo veiklos pradžios Centre apsilankė ir pagalbą gavo jau daugiau nei 3000 žmonių.

www.lsdpklaipeda.lt

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.