Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėdos socialdemokratai – LSDP konferencijoje Vilniuje

Klaipėdos socialdemokratai – LSDP konferencijoje Vilniuje

LSDP Klaipėdos m. skyriaus delegatai, vadovaujami skyriaus pirmininkės Lilijos Petraitienės šeštadienį dalyvavo LSDP konferencijoje Vilniuje.

Socialdemokratinė vizija Lietuvai iki 2024 metų

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) konferencijoje patvirtino strateginį dokumentą – Socialdemokratinę viziją Lietuvai iki 2024 metų. Vizijoje siūloma keisti dabartinį šalies socialinį-ekonominį modelį.
Ne bendrasis vidaus produktas (BVP), o gyventojų išsilavinimas, sveikata ir visuomenės pasitikėjimas vieni kitais yra tikrieji šalies pažangos rodikliai. Išsilavinę, kūrybingi ir ateitimi pasitikintys žmonės – šalies ekonomikos pamatas, pabrėžiama dokumente.
Anot partijos pirmininko Gintauto Palucko, socialdemokratų siekis yra paprastas, bet svarbus: sugrąžinti politiką į politiką. „Tai reiškia, kad socialdemokratai grįžta prie principų, kurie yra svarbiausi. Tada ieško priemonių ir galimybių jiems įgyvendinti. Technokratai apie tai nekalba: jie nežino, kas yra teisinga mokesčių sistema, net neturi tokios sąvokos. Nes nėra politikos. Tai – tik buhalterinis biudžetas, kur išlaidos ir pajamos privalo sutapti“, – kalbėjo jis.
„Mūsų šalies ekonomika auga, tačiau daugelio žmonių gerovė – ne. Pajamų ir galimybių nelygybė dalija Lietuvą. Vizija – tai kairioji alternatyva Lietuvai, kuri keičia pagrindinę diskusijų kryptį apie tai, kokia yra valstybės paskirtis. Valstybės turtėjimas negali būti savitikslis. Valstybės turtėjimas turi būti nukreiptas ir matuojamas pagal tai, kiek jis sukuria galimybių“, – konferencijoje kalbėjo G. Paluckas.

Socialdemokratų kandidatas į prezidentus – V. Andriukaitis
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) konferencija kandidatu į prezidentus patvirtino Vytenį Povilą Andriukaitį.
Būtent jo kandidatūra sulaukė daugiausiai – apie 40 – partijos skyrių paramos.
Konferencija V. Andriukaičio kandidatūrą patvirtino bendru sutarimu.
„Yra kandidatų į prezidentus, kuriems mes galime užduoti klausimą: „Apie ką jūs?“. Vytenis – ne iš tų. Visi žinome, apie ką yra Vytenis – apie socialdemokratiją, apie vertybes. Visa tai jis savo darbais ir gyvenimu yra įrodęs. Tik turime nedidelę problemą – paskolinome Vytenį Europai ir dabar teks jį atgauti“, – kalbėjo partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.
Jis sakė, kad V. Andriukaitis „atlieps didžiosios mūsų visuomenės dalies, trokštančios ir ieškančios į žmogų orientuotos politikos poreikį“.
V. Andriukaitis nuo 2014 m. lapkričio 1 d. eina Europos Sąjungos komisaro, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą, pareigas.
Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužę.

Į Europos Parlamentą socialdemokratus ves V. Blinkevičiūtė
Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašo lyderiai – Vilija Blinkevičiūtė, Rasa Budbergytė, Juozas Olekas.
22 pavardžių kandidatų sąrašą EP rinkimuose patvirtino LSDP konferencija. Kandidatus į EP reitingavo visi partijos nariai.
Sąrašo lyderė V. Blinkevičiūtė surinko per 3 tūkst. pirmumo balsų.
Antroje sąrašo vietoje – LSDP pirmininko pavaduotoja, Seimo narė R. Budbergytė, trečioje – Seimo narys Juozas Olekas, ketvirtoje – LSDP frakcijos Seime seniūnas Julius Sabatauskas, penktoje – Lietuvos moterų socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė Orinta Leiputė.
Konferencija į EP kandidatų sąrašą nusprendė įtraukti LSDP patariamosios garbės tarybos pirmininką, diplomatą, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Vytautą Plečkaitį.
Šiuo metu socialdemokratus EP atstovauja V. Blinkevičiūtė ir Zigmas Balčytis.
Rinkimai į EP vyks kitų metų gegužės 26 d.

LSDP Klaipėda inf.

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *