Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė. Gruodžio mėnesio renginiai

Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė. Gruodžio mėnesio renginiai

ww.kulturosuostas.lt

ADVENTO EDUKACINIAI RENGINIAI KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRE

Projekto „Tradicija šeimai” šeštadieninės dirbtuvės:

ŠIAUDINUKAI

Gruodžio 16 d. 10.00 val. Girliandos vėrimas

ŽVAKĖS

Gruodžio 16 d. 11.00 val. ir 13.00 val. Natūralaus bičių vaško žvakių liejimas senoviniu būdu

KALĖDINĖ BATIKA

Gruodžio 16 d. 12.00 val. Audinio tapymas mitologiniais siužetais.

Užsiėmimai mokami. Būtina registracija tel. (8 46) 312113

Dalyvių skaičius ribotas. Infromaciją apie edukacijas grupėms rasite www.etnocentras.lt

KUR – Klaipėdos etnokultūros centre

 

Gruodžio 11 d.  17.30 val.

„Seku seku Kalėdų pasaką“ – nemokamas paramos renginys šeimoms

Visi labai laukiame Šv. Kalėdų. Dar labiau jų laukia vaikai. Kad šis laukimas būtų prasmingesnis ir malonesnis, kviečiame į kalėdinių istorijų skaitymo renginį, skirtą šeimoms. „Seku seku Kalėdų pasaką“ ves puikiai klaipėdiečiams pažįstamos aktorės: Auksinio scenos kryžiaus laureatė Karolina Kontenytė ir Vaiva Kvedaravičiūtė, vaidinančios Klaipėdos jaunimo teatre.

KUR –  Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

 

Gruodžio 12 d. 18.30 val.

„Netikėti susitikimai“

Programa „Netikėti susitikimai“, kurią parengė keturi jauni, bet jau gerai žinomi mūsų šalies muzikai – Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Glebas Pyšniakas (violončelė), Robertas Lozinskis (fortepijonas) ir Marius Šinkūnas (vibrafonas) – iš užmaršties prikels Lietuvos žydų muzikinio paveldo klodus. Pasak atlikėjų, „daugiau kaip 600 metų Lietuvos žydai (litvakai) ženkliai prisidėjo prie Lietuvos ir kaimyninių šalių vystymosi, kol Holokausto tragedija sunaikino ar privertė pasitraukti beveik 95 % jų aktyvios bendruomenės. Nepaisant to, litvakų palikuonys iki šių dienų pasklidę po visą pasaulį. Apie juos ir jų kūrybą nemažai kalbėta ir rašyta, tačiau geriausias būdas muzikai išlikti gyvai yra jos skambėjimas, nuolatinis gyvas atlikimas. Tokiu būdu kūryba pasiekia klausytojų širdis ir protus.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 13 d. 19 val.

Šokio spektaklis „Aikštelėje laisvų vietų nėra“

Kokia vyrų konkurencinės kovos ir vidinės ramybės kaina? Spektaklyje atsakymų nėra, apie tai mandagiai nutylima – tesprendžia žiūrovas, kuris tarsi pro rakto skylutę gali stebėti įtaigias ir sarkastiškas personažų akistatas.
Vyrukų iš Marlboro reklamų neišvysite. Tai Jūsų artimiausių – brolio, sūnaus, tėvo, draugo, parapijos klebono, rūpestingo kaimyno, darbo kolegos pasauliai.
Už spektaklio choreografiją Agnija Šeiko apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi, o Petras Lisauskas nominuotas kaip geriausias šokėjas.

KUR – Klaipėdos Kultūros fabrikas, Bangų g. 5 A, Klaipėda

 

Gruodžio 14 d. 17.15 val.

Ievos Simonaitytės 120-ųjų gimimo metinių progai skirta paskaita ir parodos „Lietuvininkų tradicinės aprangos atspindžiai I. Simonaitytės kūryboje“ pristatymas

Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvininkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Pasakotojos talentas, pastabumas kiekvienam atveria galimybę iš arti pažinti Mažąją Lietuvą bei jos gyventojus XIX a. pabaigoje–XX a. pirmoje pusėje.
Renginio programoje – teatralizuota kompozicija, pasakojanti apie „surinkimo namų“ drabužius, atskleidžianti, kodėl vaikystėje Ėvikė taip norėjusi juodos šilkinės prijuostės, o gyvendama tarp svetimų Angeburgo (dab. Lenkija) „ubagų karalystėje“ buvo prisiekusi dėvėti tik lietuviškus sijonus. Programą atliks Klaipėdos valstybinės kolegijos folkloro kolektyvas „Aitvaras“. Parodos pristatyme dalyvaus I. Simonaitytės pusseserė Jūratė Stubraitė.

KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

 

Gruodžio 14 d. 20 val.

Roko simfonija ant ledo

Žinomiausia šalies ledo šokėjų pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko savo gerbėjams ruošia išankstinę kalėdinę dovaną. Praėjusiais metais didžiulio pasisekimo sulaukęs jų ledo šou pagal grupės „Queen“ muziką šiemet sujungs ledo, muzikos žvaigždes ir simfoninį orkestrą naujam projektui „Roko simfonija ant ledo“.

KUR – „Švyturio“ arena

 

Gruodžio 14 d. 19 val.

 „Amber Quartet“

Ar girdėjote kaip skamba gintaras? „Amber Quartet“ – vienintelis pasaulyje pripažintų Lietuvos virtuozų kvartetas, grojantis  išskirtiniais styginiais instrumentais, pagamintais iš tikro gintaro. Į „Amber Quartet“ susibūrė žinomi muzikos profesionalai, smuiko virtuozai Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altininkas Tomas Petrikis bei violončelininkė Onutė Švabauskaitė.

KUR – Klaipėdos kultūros fabrikas

 

Gruodžio 14 d. 18.30 val.

 Premjera! Andrzej Stasiuk „Naktis“

Andžej Stasiuk (Andrzej Stasiuk, g.1960 m.) yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų. Pjesė „Naktis“ pirmą kartą pastatyta 2005 m. Tai farsas, kuriame egzistencinis kartėlis persipina humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai.Pjesės veiksmas vyksta ir Lenkijoje, ir Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną.

KUR – Klaipėdos dramos teatre

 

Gruodžio 14 d.18.30 val.

„Amerikietiški ritmai ir keturi saksofonai“

Lietuvos kultūros pasididžiavimo Modesto Pitrėno vedamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras po metų pertraukos KKS vėl muzikuos kartu su saksofonų kvartetu „Signum“ (Vokietija).
Savo jaunatviška energija, įtaiga ir novatoriškomis idėjomis „Signum“ jau keletą metų neša gaivų permainų vėją į Europos koncertų sales ir festivalius. Eksperimentavimo džiaugsmas ir įvairiapusiškumas atsispindi ne vien tik kvarteto atliekamose neįprastose programose. Keturis jaunus muzikus galima išgirsti atliekančius tiek klasikinius kūrinius kvartetui, tiek jų pačių sukurtas nuostabias gerai žinomų kūrinių aranžuotes, papildytas nauju įkvepiančiu skambesiu. Atlikdamas muziką nepaprastai lengvai ir dažniausiai be natų, šis jaunas ansamblis papildo savo pasirodymus sceniniu judesiu ir instrumentinio teatro elementais.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 15 d., 12.00 ir 18.30 val.

Šiuolaikinio šokio ir muzikos spektaklis visai šeimai „Karalius Gruodis“

„Vaikystė kartais būna gyvenimo pabaigoje. Jei netikite, paklauskite paties mažojo karaliaus Gruodžio. Beje, jo galima klausinėti apie viską. Galima gulėti su juo balkone, žvelgti į žvaigždes ir kalbėtis apie nemirtingumą. Galima duoti debesims vardus. Galima žiūrinėti dėžutes, kuriose karalius laiko savo sapnus. Arba išeiti į miestą ir pamatyti tai, ko iki šiol niekada nematei…“ –  rašoma Axelio Hacke‘s ir Michaelio Sowa‘s knygoje „Mažasis karalius Gruodis“.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 15 d.18 val.

Kalėdinės muzikos vakaras. Renginio partneris – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė

KUR – buv. Šv. Jono bažnyčios a.

 

Gruodžio 15 d. 17 val.

Šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio parodos „Medžio raižinio efektas“ pristatymas

Jungtinės šiuolaikinių japonų ir lietuvių dailininkų ekspozicijos „Medžio raižinio efektas“ intriga – sugretinus dviejų valstybių nūdienos medžio raižytojų kūrybą, atskleisti medžio raižinio galimybių spektrą ir parodyti šiandienines senosios grafikos technikos variacijas. Progą susipažinti su Japonijos šiuolaikine ksilografija suteikė projekto partneris – Kioto tarptautinė medžio raižinio asociacija (KIWA – Kyoto International Wood print Association). Paroda veiks iki 2018 m. sausio 14 d.

KUR – KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

 

Gruodžio 15 d. 17.30 val.

Advento-Kalėdų dainų vakaras „Krašte marių, leliumoj“ su folkloro ansambliu „Mindrė“

Baigiant sukti tradicinį metų ratą, Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į ramų ir jaukų pasidainavimų vakarą „Krašte marių, leliumoj“. Adventines-kalėdines dainas užves folkloro ansamblis „Mindrė“ (vad. Rytis Ambrazevičius) iš Vilniaus.

KUR – Klaipėdos etnokultūros centre

 

Gruodžio 15 d. 18 val.

Personalinės Mykolės tapybos darbų parodos „Gamtovaizdis“ atidarymas

Tai antrasis svarbus jaunosios lietuvių kartos menininkės pasirodymas Lietuvoje ir pirmoji personalinė paroda Klaipėdoje po sugrįžimo iš Paryžiaus ir Kopenhagos, kur ji praleido dešimt savo gyvenimo ir kūrybos metų. Parodoje bus eksponuojama tiek rinktinių ankstyvesnės kūrybos darbų kolekcija, tiek naujausi ir dar niekur neeksponuoti ir nepublikuoti Mykolės darbai. Du mėnesiai, šį pavasarį praleisti meno rezidencijoje Suomijoje gilinantis į tos šalies ir Lietuvos tapybinio peizažo panašumus bei skirtumus, davė gana netikėtų rezultatų – sukurta spalviškai ir stilistiškai visiškai naujų, energingų, dinamiškų ir iš esmės savitų darbų serija. Tik šiemet į Lietuvą gyventi sugrįžusi menininkė sulaukė Lietuvos kultūros tarybos palaikymo tuo pačiu kūrybiniu principu atlikti penkių Lietuvos regionų ieškojimus, teptuką pasitelkiant kaip pagrindinį meninio tyrimo instrumentą. Šioje parodoje bus pristatyti pirmieji minimo penkių regionų projekto darbai su Žemaitijos, Mažosios Lietuvos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos gamtovaizdžiais, atliktais unikaliu menininkės tapybos stiliumi. Paroda veiks iki 2018 m. sausio 14 d.

KUR – KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

 

Gruodžio 15 d. 18 val.

Atidaroma Sonatos Žiži kūrybos paroda „Faktūros. Jūra. Krantas. Miškas“

Tekstilės menininkės Sonatos Žiži paroda sudaryta iš kelių segmentų – tekstilės objektų, kostiumų,  nuotraukų, vaizdo ir garso projekcijų. Gamtos ir jūros tema menininkės kūryboje atsiskleidė 1997 metais. Tuomet gimė kostiumų kolekcijos „Gelmių būtybė“ (1997 m.)  ir „Po vandeniu“ (1998 m.). Palaipsniui tema plėtėsi. Rengdama projektą „Jūra. Baltai” (2016 m.), Sonata pirmą kartą prisistatė kaip fotomenininkė. Įdomu tai, kad būtent fotografija jai padėjo naujai pažvelgti į tekstilę, peržengti kostiumo ribą ir pradėti darbuotis su sluoksniais. „Tekstilės sluoksniai – kaip laiko bangos“, – sako menininkė, kurdama objektus iš pirmapradžių medžiagų – džiuto, lino, medvilnės, vilnos. Paroda veiks iki 2018 m. sausio 14 d.

KUR – KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

 

Gruodžio 16 d.

KALĖDINIAI RENGINIAI:

12 val. Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos dovana miesto bendruomenei: šviežia žuvienė ir šventinė košė (Teatro a.)

16 val. Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenės dovana – kalėdinės muzikos vakaras (buv. Šv. Jono bažnyčios a.)

17 val. Prieškalėdinis renginys „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“. Renginio partneriai – klubas „Myliu save ir…taškas“, Klaipėdos demokratinė moterų kolegija (buv. Šv. Jono bažnyčios a.)

Maži ir didelis kviečiami Šv. Kalėdų laukimą papuošti šviesos bei dieviško sielos skaidrumo simboliu – žibintu.

 

Gruodžio 17 d. 12 val.

Samuil Maršak „Katės namai’“

Rusų rašytojas S. Maršakas (1887 – 1964) – vienas garsiausių visų laikų pasaulio pasakininkų. Jo kūryba iki šiol žavisi mažieji žiūrovai. Vienas mylimiausių spektaklių, statomas visame pasaulyje – „Katės namai“. Tai paprasta, smagi ir spalvinga istorija apie vieną išpuikusią šeimynėlę, per savo turtus ir pasipūtimą pamiršusią svarbiausią dalyką – širdies gerumą…

KUR – Klaipėdos dramos teatras

 

Gruodžio 17 d. 13 val.

Lietuvos verslo kolegija kviečia – labdaringas bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“ (startas – Turgaus g. 21)

Šventinis bėgimas, kurio metu visos surinktos lėšos bus skirtos Maltiečiams. Registracijos pradžia – 11 val., renginio pradžia – 13 val. Jūsų lauks Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata, šventiškiausio ir originaliausio bėgiko aprangos nominacija. Trasa  2017 žingsnių Klaipėdos senamiesčiu: Turgaus g. 21 – Tiltų g. – Liepų g. –  Laivų skersgatvis –  Danės g. – Tiltų g. –  Turgaus g. 21. Išankstinė registracija www.ltvk.lt/renginiai

 

Gruodžio 17 d. 17 val.

N-16 Premjera! Milan Markovič ,,Labas rytas, pone triuši!”

„Labas rytas, pone Triuši“ – tai rinkos sąlygojamų šiuolaikinio meno ir visuomenės kritika, tai narcisistinių fantazijų analizė, istorija apie tarpgalaktinę draugystę, apie Budą ir drugelį, apie mažą paukštelį, nutūpusį ant peties, apie šunis, kates ir delfinus… (Milan Markovic)

KUR – Klaipėdos dramos teatras

 

Gruodžio 18 – 19 d., 18 val.

Kūrybinės šokio dirbtuvės miesto bendruomenei TOOLS

Antrus metus tęsiama jungtinė Prancūzijos ir Lietuvos programa TOOLS tai projektas, jungiantis įvairių meno šakų atstovus, įtraukiantis į veiklas ne tik sričių profesionalus, bet ir mėgėjus, studentus, miesto gyventojus, kurie kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. TOOLS šokio profesionalams tarnauja kaip platforma, skatinanti profesinį tobulėjimą, šiuolaikinio šokio raiškos vystymąsi mieste, miesto bendruomenei tai idėjų kalvė, bendro susibūrimo vieta, kur ieškoma naujų būdų suprasti savo kūną mieste, urbanistinėje aplinkoje ir kaip šokis gali prisidėti prie žmogaus gerovės.
Gruodžio 18-19 d., į kūrybines šokio dirbtuves kviečiama visa miesto bendruomenė (šokio patirtis nereikalinga). Užsiėmimus ves choreografė, šokėja, judesio terapijos praktikė Dovilė Binkauskaitė ir šokio teatro „PADI DAPI Fish“ meno vadovė, choreografė, „Auksinio scenos kryžiaus“, B. Dauguviečio auskaro laureatė Agnija Šeiko. Sausį TOOLS tęs į Klaipėdą atvyksiantis prancūzų choreografas.
Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija el. paštu padidapifish@gmail.com. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę ir į kurį lygį registruojatės.
Repeticijų vieta: K. Donelaičio aikštė 5, Klaipėda (Šokio katedra), J. Gudavičiaus salė, 3 a.

 

Gruodžio 19 d. 18.30 val.

„Valsų siuita“

Šaltą gruodžio vakarą skamba nuostabiai graži fortepijono muzika. Aplink viskas taip trapu, bet ir amžina: šerkšnas, žvaigždės, tobulas skambesys… Tolima artima muzika. Nauji  seni susitikimai su fortepijono virtuozu Alexander Paley.
Jau daugiau nei trisdešimt kartų šio pianisto muzikavimas kerėjo ir stebino klaipėdiečius, skatindamas susimąstyti apie menininko aistrą muzikai, o ypač fortepijonui. „Prisilietimas prie klavišų man yra pats maloniausias dakykas gyvenime“, – sako pasaulyje pripažintas atlikėjas, kasmet noriai atvykstantis į Klaipėdą. A. Paley nuolat keliauja tarp namų Niujorke ir Paryžiuje bei koncertinių salių visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Jis savo repertuare turi daugiau nei penkiasdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, kelis šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių.
Charizmatiškasis pianistas, puošnusis Jean-Philippe Rameu ir romantiškasis Franzas Schubertas – itin gurmaniškas patiekalas melomanams!

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 19 d.,  12 val.

Agnė Dilytė „Dėdės Tito džiazas“

Kai jūsų tėvai buvo tokio amžiaus, kaip dabar jūs, jie labai mėgo skaityti vieną tokią šaunią knygą „Oro duobė. Nelaisvėje“. Ją parašė garsus vokiečių rašytojas Peteris Hacksas. Tai linksma, juokinga ir šiek tiek išprotėjusi knyga apie mažos mergaitės Henrietės ir dėdės Tito nuotykius. Viskas, gana plepėti – žiūrime ir klausomės!

KUR – Klaipėdos dramos teatras

 

Gruodžio 20 d. 12 val.

Agnė Dilytė „Dėdės Tito džiazas“

KUR – Klaipėdos dramos teatras

 

Gruodžio 20 d. 13 val.

Miškininkų akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“

KUR – Teatro aikštėje

 

Gruodžio 22 d. 18.30 val.

„Džiaugsmingų šventų Kalėdų“

„Kalėdinės giesmės yra gausiai paplitusios visame krikščioniškame pasaulyje. Koncerte skambės populiarios Kalėdų giemės lietuvių, anglų, rusų, italų, lotynų kalbomis. Ypatingą vietą koncerto programoje užims Nijolės Sinkevičiūtės „Kalėdų maldos“, kurias choras atliks su Klaipėdos kamerinio orkestro kvintetu ir soliste, „Auksinio balso“ konkurso laureate Lina Rastokaite. Klavesinu skambins Vilimas Norkūnas“, – apie būsimą programą pasakoja Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas bei dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 23 d. 12 val.

„Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“

Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant .. delfinariumo stogo.

KUR – Delfinariumas

 

Gruodžio 25 d.

KALĖDINIAI RENGINIAI. DĖMESIO! Paroda „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papildoma Išganytojo gimimo scena

KUR – Teatro aikštė

 

Gruodžio 25 d. 16 val.

Kalėdinis Klaipėdos kariliono koncertas

Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius  virš miesto, kaip ir kasmet, gaus Klaipėdos kariliono varpai. Juos tradiciškai kalbins Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius.  Apvalanti ir stiprinanti varpų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitiems, džiaugsimės sulaukę!

KUR – Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

 

Gruodžio 26 d. 12 val.

„Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“

Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant .. delfinariumo stogo.

KUR – Delfinariumas

 

Gruodžio 27 d. 8 val.

Vilties žygis

KUR – Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia. Daugiau informacijos tel.  +37061002993

 

Gruodžio 28 d. 20 val.

Martynas Levickis „365“

KUR – „Švyturio“ arena

 

Gruodžio 28 d., 18.30 val.

„Šventiniai kaprisai“

Tik kartą per metus, o tiksliau – paskutinėmis jų dienomis – klaipėdiečiai turi progą išgirsti smuiko virtuozą Sergejų Krylovą ir jo vadovaujamą Lietuvos kamerinį orkestrą. Šiemet programoje „Šventiniai kaprisai“ jie atliks Wolfgango Amadeuso Mozarto, Segejaus Prokofjevo ir Niccolò Paganini kūrinius.
Su pastarojo autoriaus kūryba S. Krylovą sieja ypatingas ryšys. Smuikininkas mokėsi Kremonos muzikos akademijoje (Italija) pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo, išstudijavusį ir pagrojusį visą Paganini kūrybą. Mokytojo patirtis S. Krylovui suteikė galimybę geriau susipažinti su žymiojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis, griežti daug jo muzikos – net pajėgiausiems atlikėjams neįveikiamą Penktąjį koncertą.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 28 d. 19 val.

Auksinės klasikos ir miuziklų dainos Klaipėdoje!

Kas geriau išsklaido žiemos žvarbą ir sušildo mūsų širdis, jeigu ne jausminga, romantiška, veržli ir pilna pozityvios energijos muzika, sklindanti iš tikrų profesionalų sielų? Būtent tokio meno oazėje galės pabūti kiekvienas, apsilankęs prodiuserinės kompanijos „Arts Libera International“ organizuojamose koncertuose „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“, kur savo talentus sujungs aukščiausios klasės muzikai – jausmingo ir romantiško balso dainininkė Vaida Genytė ir smuiko virtuozas Zbignevas Levickis.

KUR – Kultūros fabrikas

 

Gruodžio 29 d. 18.30 val.

„Claros Schumann salonas. Valso triumfas“

XVIII amžiaus pabaigoje Vienoje pirmą kartą nuskambėjęs valsas užkariavo miestiečių simpatijas savo lengvumu, muzikalumu ir žavesiu. Nuo scenos jis netruko persikelti į pokylių ir šokių sales, sodų koncertus. Valsas ilgainiui pakerėjo visą Europą nuo Paryžiaus iki Sankt Peterburgo. XIX amžius atvėrė valsui kelią į visos Europos muzikinį gyvenimą, o Johanas Straussas jaunesnysis uždėjo jam karūną.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

Gruodžio 30 d. 19 val.

Muzikinė pasaka visai šeimai „Tilidūda“

KUR – Žvejų rūmai

 

Gruodžio 30 d. 19 val.

Linas Adomaitis „Smėlio laikrodis“

KUR – Klaipėdos dramos teatras

 

Gruodžio 31 d. 15 val.

„Delfinai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“

Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant .. delfinariumo stogo.

KUR – Delfinariumas

 

Gruodžio 31 d. 18 val.

Merūnas „Gražiausios dainos“

KUR – „Švyturio“ arena

 

Gruodžio 31 d. 18.30 val.

„Aistringos muzikos naktis“

Amžinosios klasikos gurmanus turėtų pradžiuginti žinia apie „Astringos muzikos naktį“ – paskutinį senųjų metų vakarą vyksiantį koncertą. Jis žada publiką pavergti ypač išraiškinga, jausminga smuiko, akordeono ir kamerinio orkestro atliekama muzika.
Šiemet naujametinei programai Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus pakvietė drauge muzikuoti gerus orkestro draugus – smuikininką Vilhelmą Čepinskį ir akordeonininką Giuseppe Scigliano, atvyksiantį iš saulėtosios Italijos! Scenoje skleisis emocingas, temperamentingas ir nuoširdus muzikavimas, žavės aukščiausias solistų meistriškumas, orkestro profesionalumas ir darnus skambesys.

KUR – Klaipėdos koncertų salė

 

Gruodžio 31 d. 19 val.

Linas Adomaitis „Smėlio laikrodis“

KUR – Klaipėdos dramos teatras

 

Gruodžio 31 d. 23.30 val.

Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų.

KUR – Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

 

Gruodžio 31 d. 24 val.

Naujametinis fejerverkas

KUR – Teatro aikštė (šaudoma iš Piliavietės)

 

2018 m. sausio 6 d., šeštadienis

DĖMESIO! Paroda „Diena, kai gimė Kristus“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ papildoma Trijų Karalių atėjimo scena

KUR – Teatro a.

 

VEIKIANČIOS PARODOS

Iki gruodžio 30 d.

Paroda, skirta Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos 20- ies metų jubiliejui

Parodoje  eksponuojami dailininkų  Romo Klimavičiaus, Remigijaus Treigio, Arvydo Karvelio, Ryčio Martinionio, Danieliaus Rūsio, Aurimo Anuso, Virgilijaus Bizausko, Mindaugo Petrulio, Raimondo Daukšos, Audriaus Jankausko, Dariaus Vičekausko kūrybos darbai. Tai paskutinė 2017 m. ekspozicija  ir vainikuos Baroti galerijos  jubiliejinių metų parodinį ciklą.

KUR – KADS Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1/ Didžioji vandens g. 2)

 

Iki sausio 6 d.

Paroda „Gamtos poezija Julijos Daniliauskienės karpiniuose“

Julija Daniliauskienė (1926–2009) – tautodailininkė, tarptautinį pripažinimą pelniusi popieriaus karpinių meistrė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus bičiulė. Su jos vardu siejamas primirštos, tačiau XIX a. – XX a. pr. lietuvių buityje itin pamėgtos kūrybos – karpinių – klestėjimo laikas. 2008 m. J. Daniliauskienė didžiąją kūrybinio palikimo dalį (1 556 karpinius) padovanojo „Aušros“ muziejui. Jos kūrinių yra ir kituose Lietuvos bei užsienio muziejuose: Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Kelmės krašto muziejuje, Domodedovo istorijos ir meno muziejuje (Domodedovas, Rusija), Rusijos valstybiniame etnografijos muziejuje (Sankt Peterburgas, Rusija).

KUR – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)

 

Kalėdiniai spektakliai su delfinais

Kviečiame švęsti Kalėdas ir sutikti Naujuosius delfinų draugijoje, prie kurios šiemet prisijungė Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant… delfinariumo stogo. Kartu su jais pasitiksime Kalėdų senelį. Tai spektaklis – ne tik ant žemės, vandenyje, bet ir ore! Unikali galimybė dar kartą dideliems ir mažiems išgyventi, pamatyti, patirti vienintelius Lietuvoje artistus, šokančius ore!

Gruodžio 21, 22, 26 d. – 12.00 val.

Gruodžio 16, 17, 23 d. – 12.00 ir 15.00 val.

Gruodžio 31 d. – 15.00 val.

Bilietai internetu – www.ljm.lt

KUR – LJM delfinariumas

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoJI BIBLIOTEKA

Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)

Gruodžio 14 d. 17.00 val. kūrybos ir prisiminimų vakaras „Iš metų versmės: advento papročiai ir tradicijos“

 

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9)

Gruodžio 13 d. 17.00 val. edukacija visai šeimai „Betliejaus istorija“: karpinių teatras. Renginį ves teatrologė Salomėja Burneikaitė, muzikuos Gabija Kochanskaitė.

Gruodžio 14 d. 17.00 val. meno istorijos kursai. Paskaita „Romanika. Paslaptingieji viduramžiai“. Lektorius menotyrininkas Petras Šmitas.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A)

Gruodžio 12 d. 16.00 val. Klaipėdos vaikų laisvalaikio klubų „Saulutė“ ir „Švyturys“ floristikos būrelio kalėdinės parodos atidarymas (veiks iki 2018 sausio 12 d.).

Gruodžio 15 d. 17.00 val. koncertas „Kalėdų paslaptis“. Dalyvauja Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos jaunieji pianistai ir jų mokytojos D. Čepliauskienė, D. Šiaučiukėnienė.

Gruodžio 23 d. 10.30 ir 13.00 val. YAMAHA muzikos mokyklos mokinių šventinis koncertas (iš programų „Muzikos šalis“, „Linksmieji klavišai“, „Gitara“).

 

 Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Kalnupės padalinyje (Kalnupės g. 13)

Gruodžio 13 d. 10.00 val. dideli ir maži mikrorajono gyventojai kviečiami puošti bibliotekos kiemo medį.

Gruodžio 14 d. 17.00 val. skaitytojų bendruomenės renginys „Draugystės ratas“ Dalyvaus gitaristas Aleksandras Sergejevas ir klubo „Draugystė“ teatro studija „Teatriukas A“ (vadovė Birutė Mažonienė).

Iki gruodžio 14 d. organizuojama akcija „Nelik abejingas“. Bibliotekoje gyventojų dovanojamos pirštinės, kepurės, šalikai, žieminės šlepetės bus perduoti tiems, kuriems labiausiai reikia.

 

 Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Laukininkų padalinyje (Laukininkų g. 42)

Gruodžio 12 d. 17.00 val. bibliotekoje veiks šiaudinių dekoracijų dirbtuvėlės.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Danės g. 7)

Gruodžio 13 d. 11.00 val. startuoja „Knygų kalėdos“. Programoje pirmasis susitikimas su Kalėdų seneliu, kuris tikisi, kad vaikai bibliotekai dovanos naujų knygučių.

Gruodžio 14 d. 17.00 val. „Mažais žingsneliais šventės ateina“,  Karalienės Luizės jaunimo centro dizaino studijos „Kukutis“ ir fitodizaino būrelio darbų parodos atidarymas (mokytojos R. Sondaitė ir V. Urbonavičienė).

 

 Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Karlskronos“ padalinyje (Laukininkų g. 42)

Gruodžio 12 d. 10.00 val. renginys „Pasakų lagaminas prabyla“

 

 Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų centre „Pelėdžiukas“ (Tilžės g. 11)

Iki gruodžio 15 d. organizuojamas žaidimas vaikams „Sukurkime  gerų darbų advento kalendorių“. Kaip tai vyks sužinosite bibliotekoje.

 EDUKACIJOS VAIKAMS

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (Danės g.7)
Visą gruodžio mėn. teatralizuoti pasakų lagamino pristatymai „Dangus griūva“ ikimokyklinėms, priešmokyklinėms grupėms. Registruotis tel. (8 46) 314719.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų centre „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A)
Šv. Kalėdų belaukiant organizuojamos kūrybinės-pažintinės edukacijos „Advento vainikas“ priešmokyklinėms ir pradinių klasių moksleivių grupėms. Registruotis tel. (8 46) 346304.

KULTŪROS CENTRAS „ŽVEJŲ RŪMAI“

2017 12 14  19:00 val.  Teatro salė

Klaipėdos pilies teatras

Leonidas Zorinas. „Varšuvos melodija“

2-jų dalių meilės istorija

Režisierius Alvydas Vizgirda

(Išparduota)

 

2017 12 15  18:00 val.  Didžioji salė

Domino teatras

Šou be taisyklių „Pats geriausias šou”

Režisierius Andrius Žiurauskas

Bilietai: 17.00 – 25.00 €, Bilietai.LT

 

2017 12 16  12:00 ir 14:00 val.  Teatro salė

2017 12 27  12:00 val.  Teatro salė

2017 12 28  16:00 val.  Teatro salė

Jaunimo teatro „Be durų“  premjera

Muzikinis spektaklis vaikams „Paslaptingas radinys“

Po spektaklio – Kalėdų senelio programa

Režisierė Angelė Juškevičienė

Bilietai: 6.50 €, Tiketa ir Teatrai.Lt

 

2017 12 16  18:00 val.  Didžioji salė

Keistuolių teatras

Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas su programa „Paskalos ir padavimai“

Bilietai: 11.00 – 16.00 €, Tiketa ir Teatrai.LT

 

2017 12 17  12:00 val.  Didžioji salė

2017 12 18  11:00 val.  Didžioji salė

Keistuolių teatras

Muzikinė pasaka vaikams „Mykolas Žvejas“

Režisierius Aidas Giniotis

Po spektaklio – Kalėdų Senelio programa

Bilietai: 8.00 €, Tiketa ir Teatrai.LT

 

2017 12 17  19:00 val.  Teatro salė

Pantomimos  teatro „A“ premjera

Judesio spektaklis „Kvailių laivas“

Režisierius Aleksas Mažonas

Bilietai: 6.50 €, Tiketa ir Teatrai.Lt

 

2017 12 21  18:00 val.  Didžioji salė

Fiksi šou

Naujametinė programa „Pažadink Kalėdų Senelį!”

Bilietai: 15.00 – 32.00 €, Bilietai.LT

 

2017 12 22  11:00 val.  Didžioji salė

2017 12 23  12:00 val.  Didžioji salė

Kalėdinė cirko „Amber“ programa vaikams

Po spektaklio – Kalėdų Senelio programa

Bilietai: 7.00 €, Tiketa ir Teatrai.LT

 

2017 12 26  18:00 val.  Didžioji salė

Kastytis Kerbedis

Šventinis 2-jų dalių koncertas

Bilietai: 30.00 – 40.00 €, Tiketa ir Teatrai.LT

 

2017 12 29  18:00 val.  Didžioji salė

Grupė „Vairas“

2-jų dalių koncertas „Mums viskas gerai“

Bilietai: 15.00 – 20.00 €, Tiketa

 

2017 12 30  16:00 val.  Didžioji salė

Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius ir Adas Bareikis

Muzikinė pasaka visai šeimai „Tilidūda“

Bilietai: 13.20 – 16.20 €, Tiketa ir Teatrai.LT

 

2017 12 31  18:00 val.  Didžioji salė

Žilvinas Žvagulis ir grupė

2-jų dalių šventinis koncertas

„Žemaitiška enciklopedija“

Bilietai: 26.16 – 35.16 €, Tiketa ir Teatrai.LT

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

 

5 d. (antradienis) 18.30 val., 10 d. (sekmadienis) 17.00 val., 13 d. (trečiadienis) 18.30 val.

Mažoji salė/Trukmė 2:00

Eduardo De Filippo KALĖDOS KUPJELŲ NAMUOSE

2 dalių lyrinė komedija

 

6 d. (trečiadienis) 18.30 val.

Didžioji salė/Trukmė 1:30

Pavel Priažko JUODA DĖŽUTĖ

1 dalies spektaklis

 

8 d. (penktadienis) 18.30 val.

Mažoji salė /Trukmė 2:10

August Strindberg TĖVAS

2dalių drama

 

9 d. (šeštadienis) 18.30 val.

Didžioji salė/Trukmė 1:15

Sławomir Mrożek PETRO OHĖJAUS KANKINYSTĖ

1 dalies spektaklis

 

PREMJERA!

9 d. (šeštadienis) 12.00 val., 23 d. (šeštadienis) 12.00 val. ir 15.00 val.

Didžioji salė/Trukmė 1:00

DŽIUNGLIŲ KNYGA: MAUGLIO BROLIAI

Spektaklis vaikams

10 d. (sekmadienis), 19 d.(antradienis), 20 d. (trečiadienis) 12.00 val.

Didžioji salė /Trukmė 1:40

Agnė Dilytė DĖDĖS TITO DŽIAZAS

2 dalių žaidimas

12 d. (antradienis) 18.00 val.

Didžioji salė/Trukmė 4:00

Arvydas Juozaitis KARALIENĖ LUIZĖ

2 dalių istorinė drama

 

PREMJERA!

14 d. (ketvirtadienis), 15 d. (penktadienis) 18.30 val. N-16

Didžioji salė/Trukmė 2:30

Andrzej Stasiuk NAKTIS

2 dalių spektaklis

 

16 d. (šeštadienis) 12.00 val.

Didžioji salė /Trukmė 1:00

PASKUTINĮ KARTĄ TEATRO SCENOJE!

Keneth Grahame VĖJAS GLUOSNIUOSE

1 dalies spektaklis vaikams

 

16 d. (šeštadienis) 18.30 val.

Mažoji salė /Trukmė 1:30

Ksenija Dragunskaja LUNAČIARSKIO LUNAPARKAS

1 dalies spektaklis

 

17 d. (sekmadienis) 12.00 val.,19 d. (antradienis), 20 d. (trečiadienis) 17.00 val., 27 d. (trečiadienis), 28 d. (ketvirtadienis), 29 d. (penktadienis) 12.00 val.,

Mažoji salė /Trukmė 1:40

Samuil Maršak KATĖS NAMAI

2 dalių pasaka

 

PREMJERA!

17 d. (sekmadienis) 17.00 val., 21 d. (ketvirtadienis) 18.30 val. N-16

Kamerinė salė/Trukmė 1:40

Milan Marković Matthis LABAS RYTAS, PONE TRIUŠI!

 

22 d. (penktadienis) 18.30 val.

Kamerinė salė/Trukmė 1:20

Per Olov Enquist LŪŠIES VALANDA

1 dalies drama

 

27 d. (trečiadienis), 28 d. (ketvirtadienis)  18.30 val.

Didžioji salė/Trukmė 3:00

Gintaras Grajauskas PAŠALINIAMS DRAUDŽIAMA

2 dalių spektaklis

Gruodžio 29 d. (penktadienis) 18.30 val. N-18

Didžioji salė /Trukmė 2:30

Ivan Vyrypajev GIRTI

2 dalių komedija

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *