Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Keliaujame su I.Šiauliene. Marijampolė

Keliaujame su I.Šiauliene. Marijampolė

Kodėl Marijampolė aplenkė Klaipėdą?

Kelionės po Suvalkiją su Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūne Irena Šiauliene baigiamuoju akordu tapo vizitas į Marijampolę. Lydimi mūsų gidu tapusio Seimo nario Albino Mitrulevičiaus vaikščiojome po šį miestą ir aikčiojome…

DSC_3233Neoficialia Sūduvos (Suvalkijos) sostine tituluojama Marijampolė apskrities centras. Yra ir Marijampolės savivaldybė, turinti kaimiškąsias seniūnijas. Marijampolė (apie 50 tūkst.gyventojų) tik septintas pagal dydį Lietuvos miestas, o mes atvykome iš uostamiesčio bei gerokai daugiau gyventojų turinčios Klaipėdos… Tačiau kur bepasisuksi Marijampolėje viskas geriau nei Klaipėdoje. Miestas blizga nuo tvarkos – niekur nerasite net netyčia pamestos šiukšlės, gražiausiomis kompozicijomis akį traukia gėlynai, alma fontanų srovės… Ir šito grožio neįmanoma apeiti – išpuoštas didžiausias plotas.

A.Mitrulevičius juokavo, jog taip gyventų visi miestai, jei juos jau daug metų, kaip Marijampolę, valdytų socialdemokratai. Prieš keletą metų daug dėmesio skirta miesto grąžinimui, rašyti projektai. Miesto ir Europos sąjungos lėšų dėka per tris metus į Marijampolės gatvių, parkų, aplinkos sutvarkymą investuota apie 150 mln.litų. Miestas išgražėjo ir atgimė.

DIA_8642Čia daugybė paminklų –  Vytauto gatvėje stovi paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vyteniui (stovėjo dar tarpukariu, atstatytas 2009 m.), o miesto parke – dar keli paminklai. 2010 m. pagrindinėje miesto aikštėje pastatytas paminklas lietuvių kalbai, tautai ir pirmam žinomam Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui atminti (skulptorius Kęstutis Balčiūnas). Pastarojo papėdėje, kaip mecenato, įamžinta ir mus lydėjusio A.Mitrulevičiaus pavardė.

DIA_8554Seimo narys mums aprodė ir istorines Marijampolės vietas. Čia veikia šimtametė gimnazija, kurioje mokėsi tautinio atgimimo žadintojai Jonas Basanavičius ir Vincas Kudirka. Lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu aktyviai veikė „Varpo“ platintojai. Marijampolė nuo senų laikų yra švietimo centras, tarpukario laikotarpiu čia veikė ne viena leidykla, kuria rūpinosi vienuoliai marijonai. Beje, pastačius marijonų vienuolyną, miestelis pavadintas Marijampole (minima nuo 1756 m.).

DIA_8689Visgi įstabiausia vieta – Poezijos parkas, įrengtas 1987 metais miesto centre, Jevonio ir Šešupės santakoje. Jo plotas – 4,36 hektaro. Parke buvo pastatyta pirmoji skulptūra „Šešupė”, dekoratyvūs tilteliai ir suoleliai bei fontanai, pasodintas draugystės ąžuolas. Dabar jame auga apie 100 įvairių veislių medžių ir krūmų.

2012 metų rudenį baigti parko rekonstrukcijos darbai. Jų metu buvo sutvarkyti per parką tekančio Jevonio krantai, Šešupės pakrantė, takai buvo iškloti klinkerio trinkelėmis, upelio krantai – iš rekonstruojamos Vytauto gatvės atvežtais prieškario Lietuvos laikų grindinio akmenimis.

DSC_3287Parkas pasipuošė plastiškų formų suolais, moderniu ir ekonomišku apšvietimu, želdynais, poilsio zonoje atsirado spalvinga vaikų žaidimo aikštelė, amfiteatras kameriniams renginiams, trys fontanai. Architektai paliko visus tiltelius, tik juos rekonstravo. Parke atsirado vietos ir skulptūrinei kompozicijai, kuri įamžino Vytauto Kernagio atliekamą dainą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“.

Parke sutikome ramiai besiilsinčias močiutes, pramogaujantį jaunimą, besifotografuojančius jaunavedžius. Gražu, ramu, miela… Kada Klaipėda turės bent kažką panašaus?…

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *