Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Karališkasis ediktas skirtas premjerui A.Butkevičiui

Karališkasis ediktas skirtas premjerui A.Butkevičiui

Giruliai 2014 metai,

birželio 21 diena

Prūsijos Karaliaus Friedrycho   Vilhelmo III ir Prūsijos Karalienės Luizės

EDIKTAS

Sveikiname Jus, Jūsų prakilnybe Socialdemokratų vasaros karalystės, įsikūrusios pajūrio karališkose žemėse, ir šią didžią dieną atvykusio čia Didysis Valdove ir prisakome:

Valdykite Lietuvą taip, kad visi žinotų ir suvoktų, jog svarbiausias dalykas Tavo karalystėje yra laisvė, solidarumas, teisingumas ir atsakomybė.

Mes, Prūsijos karalystės karaliai, kaip ir mūsų protėviai Prūsijos karaliai, sukūrėme valdininkijos luomą, bet reikalavome, kad tarnautojai ištikimai ir sąžiningai tarnautų o ne pelnytųsi iš savo privilegijų. Vieną tokį, prieš 200 metų, pavogusi miesto kasos pinigus, mes įsakėme pakarti. Tai pats geriausias būdas kovoti su nesąžiningais tarnautojais… Tad būkite teisingas, bet ne kerštingas.

Žinokite, būti kiekvieną dieną karaliumi – sunkus ir nedėkingas darbas.

Mes patys vykdę švietimo reformą savo karalystėje žinome jo svarbą ir sunkumus, todėl prašome Jūsų, šiais laikais, labai atsargiai ir apgalvotai vykdyti visos Lietuvos švietimo reformą , nes pavargęs nuo kasdienių reformų jaunimas gali išsilakstyti po visą svietą. Bijokite, kad nebeliks Lietuvos, kaip neliko Prūsijos karalystės!

Saugokite visą Lietuvos kraštą nuo stichijų, gaisrų ir karų… Kaupkite fondus, aukso atsargas, saugokite žemes, bet žinokite ir mokėkite, kai reikės, su šiomis brangenybėmis atsisveikinti : dovanokite jas miestelėnams, nukentėjusiems nuo nelaimių, taip, kaip tai darėme mes, Prūsijos karaliai. Naudokitės šia karališka privilegija.

Mes, Friedrycho ir Luizės karališkoji pora, turėjome 10 vaikų, tad linkime užsiimti tokiu pat maloniu darbu, užuot žudęsi su Konstitucija. Tuomet ir nebekils klausimų, kas yra toji šeima…

Jei norite ilgo ir prasmingo savo karalystės gyvavimo – tinkamai pasirūpinkite ja. Linkėtume ne nuomotis, o įsigyti šias pajūrio žemes, kad Jūsų Socialdemokratiškos karalystės žmonės galėtų kiekvieną vasarą laisvai ir nepriklausomai nuo kitų žemių valdytojų rinktis pajūryje ir su išmone Jus čia sutikti. Suteikite savo žmonėms šį džiaugsmą.

Globokite elgetas, ligonius ir vargšus. Jie pabrėžia karalių didybę ir Jūsų – taip pat.

 

Su gilia pagarba

Pirmieji 19 a. socialdemokratai, bet nepaskelbti tokiais,

Didieji Prūsijos karaliai Friedrichas Vilhelmas III ir Karalienė Luizė

 

Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės foto galerija

One Comment

  1. Tas ediktas man skamba panašiai kaip Dalios verdiktas (pastarosiomis dienomis transliuotas įvairiausiais kanalais) “apie viceministrų nuopolį, juodajį sąrašą” ar kažką panašaus. Toks sutapimas – tarsi Luizė ir Dalia bendravo šeimomis per ilgąjį savaitgalį.
    Ir atsako iš premjero ilgai laukti neteko – visi socialdemokratų deleguoti viceministrai, esantys Dalios sąraše – apkaltinti be kaltės įrodymų, o tai reiškia jog Dalios kaltinimai yra niekiniai.
    Kaip gerai kad beveik visi aukštus postus užimantys socialdemokratai tokie sąžiningi.
    Tada linksma būti socialdemokratu.
    O kaip tau atrodo?

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *