Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Įtakingiausia Klaipėdoje

Įtakingiausia Klaipėdoje

Lygiai prieš dešimtmetį Judita Simonavičiūtė pirmą kartą buvo paskirta Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktore. Šia pareigas ji užėmė iki 2007-ųjų. Nuo 2007 m. iki 2011 m. dirbo Klaipėdos miesto mero pavaduotoja. O nuo 2011-ųjų iki dabar – vėl savivaldybės administracijos direktore.

Per tą dešimtmetį J. Simonavičiūtė subrendo ir  partijos, kurios dėka ji tapo administracijos direktore, vadovams drįsta rėžti, kad tiems nevertėtų kištis į jos darbą.

Visiems besidomintiems politika Klaipėdoje senai yra aišku, kad ji, o ne viešumoje sveikinimo kalbas sakantis ir triūba grojantis Vytautas Grubliauskas, ir yra tikrasis miesto vadovas. Ir jos žodis yra lemiamas priimant sprendimus.

Būtent J. Simonavičiūtė, o ne V. Grubliauskas yra geriausiai apmokamas darbuotojas savivaldybėje. Mero alga, neatskaičius mokesčių, šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 5984 litus (be priedų už darbą valstybės tarnyboje ir priemokos už darbo stažą), o administracijos direktoriaus net tūkstančiu daugiau – 6901 litą (taip pat be priedų už stažą). petraitiene

Praturtėjo Klaipėdos savivaldybėje

Nors viešumoje teigiama, kad darbas valstybės tarnyboje yra menkai apmokamas, tačiau būtent dirbdama savivaldybėje J. Simonavičiūtė praturtėjo. Portalo „Rekvizitai.lt“ duomenimis, iki pradėdama darbą savivaldybėje 2003-aisiai jai priklausė tik 23,6 tūkst. litų vertės turto. O juk ji deklaravo, kad nuo 1998 m. iki 2002 m. dirbo UAB „Klaipėdos plienas“ direktore, o nuo 2002-ųjų iki 2004-ųjų – UAB „Penninox“ direktore. Matyt, direktore tuomet dirbti buvo nuostolinga.

Tačiau vos po ketverių metų. 2007-aisiais, ši politikė jau valdė 184,7 tūkst. litų vertės nuosavybės!

Šiuo metu J. Simonavičiūtė kartu su vyru Giunteriu Zauka gyvena formaliai motinai Nijolei Simonavičienei priklausančiame name uždarame kvartale Klaipėdos miesto prieigose. Nekilnojamojo turto specialistų manymu, namus šioje vietovėje savininkai įkainoja 850-860 tūkst. litų.

Tačiau pati J. Simonavičiūtė viešai gyrėsi turinti nekilnojamojo turto ir Klaipėdoje, ir Palangoje.

Beje, pastudijavus viešai prieinamus duomenis, J. Simonavičiūtės vyras yra jos išlaikytinis. Tos pačios svetainės „Rekvizitai.lt“ duomenimis, 2007 m. G. Zaukos pajamų ir išlaidų balansas buvo neigiamas – minus 45, tūkst. litų. Nepraturtėjo jis ir per kitus kelerius metus – 2010 m. jo nuostoliai jau siekė apie 68 tūkst. litų!

Ištikima liberalams

Ilgus metus buvusi liberalė ir Eugenijaus Gentvilo iškelta į politikos aukštumas, šiai partijai skilus, J. Simonavičiūtė pasirinko tuomečio mero Rimanto Taraškevičiaus draugiją bei Liberalų ir centro sąjungą.

Tačiau J. Simonavičiūtė sumani moteris. Pajutusi partijos agoniją šių metų pavasarį, kartu su dar septyniasdešimt kolegų, paliko kiaurą Rimanto Taraškevičiaus Liberalų ir centro sąjungos laivą ir grįžo į savo pirmojo globėjo sūnaus Simono Gentvilo vairuojamą Liberalų sąjūdį.

Abejotini sandoriai

Vos pradėjusi darbą savivaldybėje J. Simonavičiūtė įsivėlė į abejotinus sandorius. Dėl to ji net buvo kaltinama turto iššvaistymu. J. Simonavičiūtė buvo kaltinta tuo, kad dirbdama savivaldybės administracijos direktore galėjo padėti per pigiai parduoti likviduojamos bendrovės akcijų paketą ir taip padaryti beveik 12 mln. litų nuostolį miesto biudžetui.

Įtarimai valdininkei buvo pareikšti dėl to, kad 2005 metais, kai UAB “Eurovestus” už 5 mln. litų įsigijo savivaldybei priklausiusios likviduojamos UAB “Miško verslas” akcijas. Įtarta, kad taip miesto biudžetui galėjo būti padaryta beveik 12 mln. litų žala. Mat kitas pretendentas, UAB “Geležies laužas”, esą siūliusi 17 mln. Lt.

Tačiau tyrimo metu paaiškėjo, kad “Geležies laužas” tuo metu neturėjo finansinių galimybių už tokią sumą įsigyti bendrovės akcijas. Todėl, konstatavo teismas, jokia materialinė žala nebuvo padaryta ir J. Simonavičiūtė buvo išteisinta.

J. Simonavičiūtės teigimu, paketo kainą, apie 2,5 mln. Lt, nustatė ne Savivaldybė, o nepriklausomi turto vertintojai. Miesto Taryba ją net padvigubino iki 5 mln. litų.

UAB „Miško verslas“ valdė tris žemės sklypus patraukliose uostamiesčio vietose: “Žuvėdros” stovykloje Giruliuose greta Baltijos jūros (8,34 hektaro), medelyno teritoriją su pastatais šiaurinėje miesto dalyje esančioje Labrenciškių gyvenvietėje (39,9 hektaro) bei sklypą ir šešis pastatus Kretingos gatvėje, šalia Dangės upės (7,5 hektaro). Būtent dėl šių sklypų „Miško verslo“ akcijos buvo labai patrauklios investuotojams.

Teismo sprendimų neketiname kvestionuoti. Tačiau skaitytojai privalo žinoti, kad „Eurovestus“ akcijos priklausė Rimandui Stoniui ir tuomečio Klaipėdos savivaldybės mero R. Taraškevičiaus žentui Sigitui Paulauskui. Tad ir pajamos už įsigytuose sklypuose parduotus objektus atiteko bei dar atiteks ne kam nors kitam, o jiems.

Nors pats R. Taraškevičius teigė, kad su S. Paulausku dėl asmeninių aplinkybių nebendrauja, tačiau prisiminkime, kelintais metais paturtėjo J. Simonavičiūtė?

Lilija Petraitienė

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė

LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *