Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Istorinės atminties premija “PRŪSA” šiemet skirta A.Stanevičiui

Istorinės atminties premija “PRŪSA” šiemet skirta A.Stanevičiui

Savaitgalį įteikta istorinės atminties “PRŪSA”. “Garbioji publika, mylinti literatūrą, knygą, man didelė garbė pasveikinti Jus visus, susirinkusius į Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės viešąją biblioteką – mūsų miesto kultūros židinyje. Už šią man suteiktą garbę noriu nuoširdžiai padėkoti šio židinio puoselėtojui, jos vadovui Juozui Šikšneliui,  rašytojui, šmaikštaus  žodžio virtuozui. Šiandien aš turiu dvi atsakingas misijas”,- Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė

Sugrįžta prie PRŪSOS premijos ištakų, pirmosios PRŪSOS premijos nominantės literatūrologės Jovitos Saulėnienės, kuri savo darbais ir  grąžino mūsų miestui KLAIPĖDAI,  jos  prūsiškąjį istorijos paveldą. Pernai Jovitos Saulėnienės knyga „JOS DIDENYBĖ KARALIENĖ LUIZĖ MĖMELYJE“ sugrąžinusi mūsų miestui Klaipėdai karūną, konkurse „Klaipėdos knyga 2017“ buvo išrinktas ne tik populiariausia, bet ir gražiausiai apipavidalinta uostamiesčio knyga.

Ir pagrindinė misija – istorinės ir kultūrinės Klaipėdos atminties premijos „PRŪSA“ skyrimas. “Šalia mūsų gyvena daug darbščių, nuoširdžių žmonių, kurie kukliai, kasdiene savo  veikla,  nuoširdžia meile ir pasiaukojamu atsidavimu, gaivina istorinę atmintį apie mūsų miestą apie mūsų kraštą. Toks kuklus žmogus yra Antanas Stanevičius – buvęs ilgametis dienraščio „Klaipėda“ redaktorius, žurnalistas, fotografas, leidėjas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, poetas, kuriam 2005 metais suteiktas Meno kūrėjo statusas. Garbioji publika, 2017-ųjų  metų  istorinės ir kultūrinės Klaipėdos atminties premija „PRŪSA“ už Prūsų Lietuvos paveldo atminties gaivinimą ir šios nuostabios žemės bei Klaipėdos miesto istorijos kultūros  sklaidą skiriama  Antanui Stanevičiui “,- sakė L.Petraitienė ir Rosita Vaičiulė, teikdamos premiją.


Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *