Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

I.Šiaulienė – Lietuvos paviljono pristatyme parodoje “EXPO 2017” Astanoje

I.Šiaulienė – Lietuvos paviljono pristatyme parodoje “EXPO 2017” Astanoje

Birželio 23 d vyko Lietuvos diena ir Lietuvos paviljono pristatymas Astanoje (Kazachstanas) vykstančioje tarptautinėje parodoje EXPO  2017 “Ateities energetika”, kuriame dalyvavo LR Seimo vicepirmininkė, bičiulė Irena Šiaulienė.
Lietuvos dienoje dalyvavo Lietuvos politikos, verslo, kultūros ir meno atstovai: ne tik LR Seimo vicepirmininkė I.Šiaulienė, bet ir Aplinkos ministras K.Navickas, Užsienio reikalų viceministras D.Skusevičius, LR Ambasadorius Kazachstane V.Naudužas, Lietuvos paviljono ir EXPO komisaras R.Jankauskas, Lietuvos garbės ambasadoriai Kazachstane ir kt.
Lietuvos paviljonas įrengtas futuristinio stiliaus komplekse, greta Suomijos, Italijos, Vengrijos ir kt. valstybių paviljonų, o jo įvaizdžiu pasirinktas lazerių idėja paremtas projektas, leidžiantis pristatyti pačias įvairiausias inovacijas energetikoje ir kitose srityse. Mūsų mokslininkai sukuria ir pagamina dešimtadalį mokslui skirtų lazerių pasaulyje. 90 proc. Lietuvoje pagamintos lazerių produkcijos eksportuojama. Ekspozicijos centre sumontuota LED šviestuvų ir veidrodžių instaliacija, vaizduojanti lazerio gimimą. Pristatoma “BOD grupės” gaminamos vienos moderniausių ir kokybiškiausių visoje Europoje saulės baterijos, sėkmingi startuoliai, originalus “Tesla” kvietimas investuoti Lietuvoje ir kita informacija apie mūsų šalį, o lankytojus paviljone pasitinka keliolika gidų, kurie gerai yra susipažinę su svarbiausiais Lietuvos energetikos objektais. Paviljoną ir jo renginius puošia dizainerio A.Švedo sukurtas stilius – lakoniški lazerio spinduliai.
Šventinę ir išskirtinę emocinę muzikinę atmosferą sukūrė mobilus, veržlus, stilingas jaunų profesionalių stygininkų ansamblis “Naujų idėjų kamerinis orkestras”, vadovaujamas Gedimino Gelgoto. “Niko” orkestras dėl aukštos atlikimo kokybės bei inovatyvumo prilyginamas pažangiausiems “Apple” kompiuteriams, scenoje, atlikdamas klasikinę ir modernią muziką styginiams nebūdinga technika, sukuria energetiškai užburiantį efektą.

LSDP Klaipėda inf.

Foto iš EXPO 2017 ir Lietuvos paviljono

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *