Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

I.Šiaulienė: “Lietuvos pajūrio dviračių trasoje – su vėjeliu!”

I.Šiaulienė: “Lietuvos pajūrio dviračių trasoje – su vėjeliu!”

Koks ypatingas jausmas apima lekiant dviračiu su vėjeliu, žino tik tas, kuris bent kartą tai patyrė. O jei dar riedame puikiai įrengtu dviračių taku, ir jei dar miško apsupty…

Įpusėjo kalendorinė vasara. Daugumai iš mūsų atostogos neatsiejamos be pasivažinėjimo dviračiu. Klaipėdietė, Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė įsitikinusi, kad Lietuvos pajūrio dviračių trasa maloniems pasivažinėjimams tinka idealiai.

„Įspūdinga beveik 215 kilometrų ilgio dviračių trasos atkarpa driekiasi per visą Lietuvos pajūrį – nuo Būtingės šiaurėje iki Nidos pietuose bei pamariu nuo Klaipėdos iki Rusnės. Kelionės įspūdžius sustiprina puikiai įrengti dviračių takai, vinguriuojantys vaizdingais miško takeliais ir pajūrio keliais. Kvepiančiais pušynais, pakrantėmis, gamtos rezervatais praturtinta trasa aprėpia Baltijos jūrą, Kuršių marias ir Nemuną“, – įspūdingą trasą apžvelgia Seimo narė I. Šiaulienė.

Pajūrio dviračių trasą sudaro trys skirtingos atkarpos, susitinkančios Klaipėdoje: nuo Klaipėdos iki Nidos (apie 50 km per Kuršių neriją), nuo Klaipėdos iki Būtingės (apie 50 km per Pajūrio regioninį parką ir Palangą), nuo Klaipėdos iki Rusnės salos (apie 110 km palei Kuršių marias ir po Nemuno deltą). Pirmosios dvi dviračių trasos atkarpos veda puikiai įrengtais asfaltuotais dviračių takais. Trečiojoje atkarpoje, išskyrus Klaipėdą, dviračių takų beveik nėra, didžioji jos dalis sutampa su esamais automobilių keliais, daugiausia žvyruotais keliais, tačiau ši atkarpa ypač įdomi savo kultūros paveldu ir unikalia Pamario gamta.

Pajūrio dviračių trasa ypatinga tuo, kad visas dviračių tako ruožas eina per patį mišką. Greta dviračio tako yra pėsčiųjų ruožas. Juo mėgsta vaikščioti šeimos su vaikais, senyvo amžiaus žmonės. Šalia įrengta ir aikštelė su treniruokliais. Pagrindinis dviračių takas turi atšakas, galima keisti maršrutą, tad keliauti nenuobodu. Šalia tako įrengtos ir poilsio zonos.

Pajūrio dviračių trasos atkarpa Klaipėda – Nida yra bene vaizdingiausias Lietuvos dviračių maršrutas. Lietuvos socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė pastebi, kad Lietuvos gamtos grožį ir mūsų dviračių takus vertina ne tik vietiniai gyventojai, bet ir užsienio šalių poilsiautojai.

petraitiene

„Mūsų gamta labai graži. Ją ypač mėgsta ir Lietuvos poilsiautojai, ir vakarų Europos turistai. Tai mūsų perliukas. Ne veltui mes praėjusiais metais gavome nominaciją „Klaipėda – dviračių miestas“, kurią įsteigė Susisiekimo ministerija. Klaipėdos dviračių infrastuktūra patenka į bendrą Pajūrio turizmo trasą. Ministerija įvertino tai, kad mes vykdome švietėjišką veiklą ir rūpinamės dviratininkų saugumu“, – džiaugiasi tarybos narė L. Petraitienė.

Klaipėdiečiai vertina puikiai išplėtotą dviračių trasą, tad itin pamėgo po darbo dienos jėgas atgauti mindami pedalus vaizdingais dviračių takais. Labiausiai džiaugiasi šiaurinėje miesto dalyje gyvenantys klaipėdiečiai. Per Girulių mišką jie važiuoja į Girulius, Melnragę, iki Olandų kepurės, link Karklės ir grįžta. Tokios išvykos su šeimomis pastaruoju metu yra labai populiari pramoga. Pietinėje miesto dalyje gyvenantys turi kitą trasą – per naująją perkėlą keliasi į Smiltynę ir važiuoja dviračių takais. Tokia pramoga puikiai išvystytais dviračiams pritaikytais keliais labai populiarėja, dviratininkų vis gausėja.

Pačiame Klaipėdos mieste yra apie 90 km dviračių takų, bet jie kol kas nėra sujungti į vieną bendrą sistemą. Pasak Klaipėdos skyriaus pirmininkės, šiuo metu rengiamas specialusis planas, vyksta apklausa, kaip apjungti tuos takus.

„Šių metų lapkričio mėnesį turėtų būti specialusis planas jau paruoštas ir tvirtinamas miesto taryboje. Turime tikslą, kad klaipėdiečiai ne tik poilsiniais tikslais galėtų važinėti dviračių takais, bet ir vykti į darbą, mokyklas“, – artimiausius planus įvardijo L. Petraitienė.

Per visą Lietuvos pajūrį besidriekianti trasa keliautojams padovanoja neišdildomų įspūdžių. Vasaros be pasivažinėjimų dviračiu neįsivaizduojanti Seimo narė I. Šiaulienė dviračiu keliaudama per Girulių mišką iki Karklės  ir atgal nuvažiuoja po 15 kilometrų. Smagius ir malonius pasivažinėjimus neretai lydi ir įsimintini nutikimai.

„Įsimintina buvo viena šio ankstyvo pavasario kelionė, kuomet bevažiuojant dviračiu teko susitikti su briedžių šeimyna, ramiai vaikštinėjančia mišku. Juos pastebėjusi sustojau, prie manęs stabtelėjo ir kiti keliautojai. Fotografavome išdidžią briedžių šeimyną, o jie ramiai pereidinėjo iš vienos kelio pusės į kitą, nesibaimindami smalsuolių ir nesiblaškydami“, – ryškesniais įspūdžiais iš šio dviračių sezono atidarymo dalijosi frakcijos seniūnė I. Šiaulienė.

„Galimybė visą Lietuvos pajūrį apkeliauti dviračiu didina pajūrio lankomumą, pritraukia daugiau svečių. Tad visi norintys ne tik smagiai pasivažinėti miško takais, pakvėpuoti grynu oru, bet ir susipažinti su vaizdingomis vietovėmis, kultūros paveldu, gali atvykti ir bene įspūdingiausią dviračių trasą išbandyti patys. Kelionės dviračiais –  tai smagi, sveika ir maloni laisvalaikio praleidimo priemonė, juolab, kad kelionės džiaugsmą vasarą praturtina maudynės jūroje“, –  įsitikinusi Seimo narė I. Šiaulienė.

LSDP Klaipėda info

 

One Comment

  1. Naudingas straipsnis…

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *