Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Devintojo tarptautinio Žuvienės virimo čempionato skambesys ir Savivaldybės vadovų padėka

Devintojo tarptautinio Žuvienės virimo čempionato skambesys ir Savivaldybės vadovų padėka

Šilutės mažųjų laivų uoste rugsėjo 2 dieną nuo ypač lietingo ankstyvo ryto prasidėjo paruošiamieji  Žuvienės virimo čempionato darbai. Pagrindinė ryto muzika buvo samčių ir katilų kaukšėjimas, skaldomų malkų, pjaustomos žuvies ir daržovių garsai bei komandų dalyvių, virėjų, kitų atvykusių svečių juokas ir klegesys.
Čempionatą įžanginiu žodžiu pradėjo Žuvienės virimo  organizatorius vyriausiasis šefas ir vedėjas Marijus Budraitis pakviesdamas į sceną Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, čempionato globėją Europos Parlamento narę Viliją Blinkevičiūtę ir Lietuvos Respublikos Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą, kurie pasveikino gausiai, lietaus neišsigandusius ir atvykusius į įspūdingą  šventę dalyvius ir žiūrovus. Devintajame tarptautiniame Žuvienės virimo čempionate dalyvavo 48 komandos, tarp kurių buvo iš Šilutės rajono savivaldybės 25 komandos, iš kitų Lietuvos miestų – 20 ir iš užsienio – 3 (Lenkijos, Latvijos, Rusijos).
Marijus Budraitis paskelbė, kad šiais metais planuojama išvirti per 3000 litrų tradicinės žuvienės ir žuvies sriubos, pristatė vertinimo komisiją, užrišo jiems atpažinimo atributą – prijuostę su čempionato logotipu. Pristatytos visos komandos, įteiktos dovanos, palinkėta sėkmės ir nusifotografuota prisiminimui relikvinėje valtyje.
Kol katiluose virė žuvienė, scenoje koncertavo Martynas Kavaliauskas ir populiari grupė „Vairas“, vyko vikingų valčių varžybos.
Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigtas prizas – Čempiono žiedas – įteiktas komandai iš Lenkijos Ostrudos savivaldybės (vadovas Cezary Wawrzynski, virėjas Kazimierz Punpur). Apdovanotųjų buvo daug: už pirmąsias tris vietas, Administracijos direktoriaus Sigito Šepučio įsteigtas prizas už pirmąją vietą tradicinės žuvienės kategorijoje, kitų rėmėjų sumanytos nominacijos.
Žuvienės virimo čempionato šventėje dalyvavo ne tik gausybė šilutiškių, svečių, bet ir Savivaldybės partneriai iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Turkijos, Vokietijos. Čempionato šurmulyje buvo galima sutikti nemažai garbių Lietuvos Respublikos Seimo narių, kitų savivaldybių merų, politikų.
Savivaldybės vadovai nuoširdžiai dėkoja visiems Žuvienės čempionato rengėjams, rėmėjams, dalyviams, svečiams, vyriausiajam šefui Marijui Budraičiui už puikią šventę Šilutės krašto bendruomenei.

http://www.pamarys.lt/publ/Zuvienes_cemp/Zuviene_2017/index.html

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *