Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Dalinamės vasaros įspūdžiais: „Muziejų naktis“ Berlyne

Dalinamės vasaros įspūdžiais:  „Muziejų naktis“ Berlyne

Aplankius Potsdamą, skubėjome į Berlyną. Mūsų laukė įspūdžių kupinas renginys – „Muziejų naktis“. To renginio metu – vakare nuo 18 val. iki 02 val. – už simbolinį mokestį nusipirkus bilietą galima naudotis visuomeniniu miesto transportu ir lankytis visuose Berlyno muziejuose, kurie dalyvauja šiame projekte.

Pažintį su Berlynu pradėjome pėstute – aplankėme Aleksandro aikštę, pasivaikščiojome Unter den Linden alėja, pasigrožėjome Berlyno katedra, sužinojome, kur yra Muziejų sala, pamatėme Brandenburgo vartus, Pergalės koloną, Potsdamo aikštę.

b1   4.0M DigitalCAM   b3

Vienas iš įsimintiniausių ekskursijos objektų buvo Reichstagas. Praėjusios visus kontrolės ir patikrinimo punktus, pakilome į Reichstago panoraminę aikštelę. Radijo gidas pasakojo apie Berlyną tuo metu, kai iš lėto kilome viršun ir sustodavome pasigrožėti Berlyno panorama.

b4   b5   b6

Didžiausias išbandymas mūsų laukė vakare – sutemus, su „Muziejų nakties“ programa ir miesto žemėlapiu rankose reikėjo greitai orientuotis aplinkoje, norint kuo daugiau muziejų aplankyti. Mes pasirinkome „nueiti“ turtingiausią maršrutą kultūriniu, istoriniu ir meniniu aspektu – aplankėme Berliner Dom, kurios požemyje saugomuose sarkofaguose ilsisi karalių šeimos; apžiūrėjome Egipto ir Senojo muziejaus ekspozicijas; prie Nacionalinės galerijos buvo nusidriekusi eilė, bet mes apsidžiaugėme, kai sulaukėme galimybės įžengti į šį meno kūrinių muziejų; meilė menui nuvedė mus į Bode muziejų.

b7   b8   b9

Liko dar nemažai muziejų, kuriuos aplankyti neužteko laiko. Bet mes tikimės, kad kitai „Muziejų nakčiai“ pavyks apsilankyti Berlyne ir vėl. Beje, norėtume čia nuvykti su tuo pačiu kelionių organizatoriumi (inlt) ir šauniąja jo darbuotoja – mūsų kelionės vadove – Jolita Jankuviene, kuri puikiai rūpinosi mumis ir nuostabiai pasakojo apie lankomus objektus.

O šį kartą pamatyti vaizdai bei meno kūriniai paliko neišdildomą įspūdį, kurio vien žodžiais aprašyti neįmanoma. Tai liko mūsų širdyse, atsispindės jausmuose, emocijose ir akyse, kai mes pasakosime bičiuliams apie šią kelionę.

Rita Banevičienė

LSDP Klaipėdos miesto skyriaus atstovė spaudai

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *