Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

„Buhalterinės“ reformos nauda subliuško

„Buhalterinės“ reformos nauda subliuško

Centralizuotos buhalterijos sukūrimo afera, kuria siekta sutaupyti lėšų, prieš tai atleidus dešimtis darbuotojų, subliuško. Tai, kad nepavyko pasiekti deklaruoto efekto, nenoromis pripažįsta ir patys  valdininkai.

Buvau teisi, kai šių metų pradžioje teigiau, jog iš šios „reformos“ eilinį kartą išeis tik šnipštas. Savivaldybės išminčiai suskaičiavo, kad pertvarkos dėka kasmet pavyks sutaupyti apie 3,2 mln. litų. Tačiau dabar jau skaičiuojama, kad centralizavus įstaigų apskaitą kasmet pavyks sutaupyti perpus mažiau – tik apie 1,6 mln. Litų .

Ir tai tik pačiais optimistiškiausiais skaičiavimais. Bet šis sutaupymas laukiamas ne šiemet, o tik kitais metais.

Tuoj pat imta ieškoti kaltųjų. Viena priežastis, esą buhalterių ar apskaitos specialistų skaičius nors ir sumažėjo nuo beveik 200 iki kiek daugiau nei 60, tačiau jų išlaikymas atsieina gerokai daugiau nei planuota. Mūsų „išmintingieji kurmiai“ įsivaizdavo, kad švietimo ir kitose biudžetinėse įstaigose likę finansininkai sutiks dirbti už minimalią algą. Taip skaičiuodami palikime ir Finansų ir ekonomikos departamento vadoves tik su minimalia alga. Tai kas, kad neįmanoma išgyventi. Užtat kiek pinigų sutaupytume.

Klaipėdos miesto biudžetinės įstaigos, iki šiol stengėsi taupyti, skaičiavo ir racionaliai naudojo savo pinigus. Ilgiau nei dešimtmetį veikusi sistema niekam nekliuvo, dėl jos nebuvo girdėti jokių nusiskundimų. Tačiau atsirado veikėjų, kurie sugalvojo, kaip sudaryti sąlygas kai kam „įsisavinti“ pinigus per vadinamuosius ekspertus ir jų rengiamas studijas. Taip faktiškai buvo sugriauta gerai veikusi sistema.

O savo nepasitenkinimą naująja tvarka išreiškę gimnazijų ir kitų ugdymų įstaigų vadovai iškart gavo pylos. Pavasarį, finansų ir ekonomikos komitete svarstant šios reformos finansinę naudą, viena iš gimnazijos vadovų išdrįso  paaiškinti, kad naujoji sistema turi galybę trūkumų, sulaukė valdžios nepasitenkinimo protrūkio. Pati mačiau kaip Aldona Špučienė po posėdžio „auklėjo“ mokyklos vadovę ir matyt priminė neužmiršti, kas yra gimnazijos steigėjas.

Tačiau jei visi tylės, problema pati nedings. Pasak nepatenkintų įstaigų vadovų, atsiskaitymai už suteiktas paslaugas vėluoja, o kelios mokyklos gavo šaukimus į teismus dėl neapmokėtų sąskaitų. Be to, mokyklų direktoriai negali jų kontroliuoti vadovaujamų įstaigų sąskaitose esančių pinigų.

Matyt taip valdantieji realizuoja prieš rinkimus jų programoje paskelbtą tezę skatinti mokyklų savarankiškumą.

Lilija Petraitienė

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė

LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė

3 komentarai

  1. B1 yra gerai, bet rivile daug pažangesne programinė įranga su ja dirbame jau ne vienerius metus jokiu problemų ir jos supportas geras.

  2. Manau, kad daug kur vykdomos aferos, o ypac valstybinese institucijose. Ir buhalteriams yra uzkraunama didziausia atsakomybe.

  3. B1.lt – galetu jiems sumazint kastus

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *