Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

„Asmeninių baimių nebeturiu“,- V.Anužis

„Asmeninių baimių nebeturiu“,- V.Anužis

Susipažinkime su LSDP Klaipėdos skyriaus nariu –  „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovu – Valdemaru Anužiu.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?

-Esu žingeidus, laisvamanis gydytojas, kurį likimas nubloškė į „Sodrą“. Juokauju.

-Koks žmogus Jums yra autoritetas?

Absoliutaus autoriteto neturiu. Medicinoje man autoritetas Abraomas Zalmanovas, gydytojas, dirbęs pirmoje dvidešimto amžiaus pusėje ir gydęs be vaistų. Kiekvienam rekomenduočiau susipažinti su jo įdėjomis ir darbais. Jis iš esmės pakeitė mano supratimą apie gydymo meną.

Politikoje man autoritetas Šarlis de Golis. Jis visą savo gyvenimą gynė nacionalinius Prancūzijos interesus. Ar ne todėl į jo gyvybę buvo kėsinamasi ne vieną kartą? Ginti valstybės, tautos interesus tikrai pavojinga karjerai ir gyvybei.

Iš Lietuvos politikų išskirčiau Antaną Smetoną. Manau, kad jo vaidmuo Lietuvos Nepriklausomybės Byloje dar nėra tinkamai įvertintas.

-Kaip leidžiate laisvalaikį?

-Laisvalaikiu labai daug skaitau. Dažniausiai medicininę ir kitų mokslo sričių literatūrą. Manau, kad labai svarbu neužsidaryti siaurame specialybės „koridoriuje“. Įvairių sričių žinios plečia akiratį bei padeda geriau susivokti taip greitai besikeičiančiame pasaulyje.

Grožinės literatūros nebeskaitau apie 20 metų. Neužmirštu ir sporto. Daug laiko praleidžiu gamtoje.

-Ko norėtumėt išmokti?

-Norėčiau išmokti anglų kalbą. Manau, kad dar ne vėlu.

-Ko labiausiai bijot?

Viskas ko bijojau mane jau ištiko, tad asmeninių baimių nebeturiu. Baimė pati baisiausia žmogaus emocija. Bijantis žmogus visada tampa manipuliatorių auka, nes baimė veda į “nestabilios pusiausvyros” būseną. Patys pavojingiausi politiniai baimės generatoriai.

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?

Užauginau vaikus ir ne vienam išgelbėjau gyvybę.

anuzis

-Jūsų didžiausia svajonė.

Svajoju, kad ateis laikas ir žmonija susivoks, kad gyvena tikrų tikriausiame kosminiame laive. Ir visi tie ginčai – kurio “dievas” didesnis yra didžiausia kvailystė, vedanti visus į pražūtį. Alternatyvos tolerancijai ir bendradarbiavimui paprasčiausiai nėra. Deja. Supraskime.

-Sveika gyvensena Jūsų gyvenime…

Siekiu gyventi sveikai, tačiau tai nėra taip lengva, nes tada, kai formavosi mano įpročiai neturėjau „mokytojo“. Retkarčiais vartoju alkoholį. Ir drįstu teigti, kad nėra “saugių ” alkoholio dozių. Jeigu turėčiau galimybę viską pradėti iš naujo, alkoholio nevartočiau visai. Apie tai pasakoju savo paskaitose jaunimui.

Džiaugiuosi, kad sveikatos suvokimo paradigma keičiasi ir labai tikiuosi, kad ateis laikas ir mes turėsime ne tik Sveikatos apsaugos, bet ir Gydomosios medicinos ministerijas. Kalbu kaip politikas. Deja, šiandien mes neturime visa apimančios efektyvios Sveikatos apsaugos politikos. Tai atskira ir sudėtinga tema.

  -Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Dėl deklaruojamo Solidarumo principo, kurį belieka tik įgyvendinti.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?

Nuo 2002 m. dvejas kadencijas Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje siekiau, kad mūsų Klaipėda būtų gražesnė, turtingesnė, galinti realizuoti visų (ne tik socialdemokratų) lūkesčius. Prisidėjau prie Švietimo įstaigų renovacijos programų kūrimo bei įgyvendinimo, aktyviai dalyvavau kuriant saugias ir efektyvias Klapėdos energetikos, vandentvarkos, atliekų tvarkymo sistemas.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?

 Didžiausia Klaipėdos problema tai neturintys kompetencijos, nesąžiningi politikai. Visas problemas galima greitai išspręsti tik ne šią.

-Kokių turite pasiūlymų?

-Svarbiausia politiko savybė tai ne labai didelė kompetencija, kurioje nors srityje (kuri, netinkamai naudojant, gali virsti ir dideliu blogiu), bet sąžiningumas ir padorumas. Todėl sudarydami rinkiminį sąrašą būtent į šias žmogaus savybes labiausiai kreipkime dėmesį. Negalima tapti sąžiningu “nuo pirmadienio”. Taip nebūna, deja…

LSDP Klaipėda info

 

Valdemaras Anužis (g. 1952 m. gegužės 15 d. Klaipėdoje) – gydytojas, Lietuvos ir Klaipėdos miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas.

Politinė veikla

Nuo 2002 m. LSDP Klaipėdos skyriaus narys.

1995–1997 m., 1997–2000 m., 2000–2003 m. ir 2003 m. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, LSDP frakcijos pirmininkas, Peticijų komisijos pirmininkas. 2003 m. Europos regionų komiteto narys – stebėtojas.

1996–2001 m. SPAB „Klaipėdos energija“ stebėtojų tarybos pirmininkas, UAB „Žvejų kultūros rūmai“ valdybos pirmininkas, UAB „Klaipėdos krašto atliekų tvarkymas“ valdybos pirmininkas, SPAB „Klaipėdos vanduo“ valdybos narys, AB „Klaipėdos laivų remontas“ stebėtojų tarybos narys.

2003 m. Klaipėdos teritorinės ligonių kasos, Klaipėdos apskrities ligoninės, Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės stebėtojų tarybų pirmininkas.

One Comment

  1. Valdemarui Anužiui. Geri jūsų principai ir norai. O, kad būtų daugiau tokių politikų bei specialistų! Džiaugiuosi, kad išdrįsot pakeisti partiją. Norėčiau vadinti jus visapusišku GYDYTOJU.

    Linkiu koncentruotis ir ‘apdoroti’ kitų padarytas klaidas SODROJE. Užkirskite korupcinį kelią savo pavaldžioje srityje. Su geriausias palinkejimais

    Dainora Motz

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *