Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui treji metai

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui treji metai

Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose vyko diskusija „Lietuva pasaulyje: apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui treji metai“, kuri buvo skirta Tarptautinei akcijai 16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris. Joje dalyvavo aktyvios socialdemokratės Ieva Zumienė ir šių eilučių autorė bei Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos narė Zita Jankauskienė.

Diskusija prasidėjo Seimo Pirmininko pavaduotojo A. Syso, LR Prezidentės patarėjos G. Bartusevičiūtės, Socialinės apsaugos ir darbo viceministro A.Šešelgio, Austrijos Respublikos ambasadoriaus Dr. Johann Spitzer bei Seimo narės ir Žmogaus teisių komiteto narės D. Kuodytės sveikinimo žodžiais. Vėliau įvadinį pranešimą skaitė NVO koalicijos Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės prezidentė L. Vasiliauskienė.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pirmojoje diskusijų dalyje apie specializuotos pagalbos tarnybų ateitį Lietuvoje pasisakė Regioninių Specializuotų pagalbos centrų darbuotojai. Buvo išdėstytos esamos problemos ir pateikti galimi jų sprendimo būdai.

Po pertraukos, antrojoje diskusijų dalyje, buvo aptartas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas ir geroji pasaulinė praktika. Remdamiesi Austrijos praktika, studijų vizito Vienoje dalyviai – E. Gibalavičiūtė, Seimo Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja, S. Gagas, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos viršininkas, S. Zaksaitė, Mykolo Romerio universiteto, mokslininkė-stažuotoja, D. Prunskaitė, Vilniaus miesto Specializuotos pagalbos centro konsultantė – pasisakė apie įstatiminių bazių ir institucijų praktikų tobulinimo kryptis, įžvalgas bei pateikė rekomendacijas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATaip diskusijoje buvo trumpai pristatyta ir aptarta Stambulo konvencija (2011): Šalinti bet kokį moterų diskriminavimą, užkirsti kelią smurtui prieš moteris. Diskusijos metu buvo padarytos atitinkamos išvados, kad Lietuvoje yra jaučiamas trūkumas tarp instituciniame bendravime. Taip pat buvo išsakytos mintys apie institucinio mechanizmo tobulinimą ir plėtrą Lietuvoje. Buvo pateikta informacija, kaip vyksta pasiruošimas konvencijos ratifikavimui mūsų šalyje bei išsakytos mintys lyčių lygybės klausimu.

Lietuvoje kaip visame pasaulyje yra sparčiai dirbama ta linkme, kad žmogus nebebijotų tarti žodžių kovai prieš smurtą. Tam yra leidžiami įstatymai, suteikiantys tam tikrus mechanizmus ir, tokiu būdu, bendromis jėgomis yra stengiamasi įveikti susidarančias kliūtis.

„Smurtas prieš moteris yra vienas iš gėdingiausių žmogaus teisių pažeidimų“. (Kofis Ata Ananas)

LSDMS Klaipėdos miesto klubo l.e.p. pirmininkė

Audra Užemeckienė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *