Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Aktyviausioji socialdemokratų partijos dalis – moterys susirinko Birštone

Aktyviausioji socialdemokratų partijos dalis – moterys susirinko Birštone

Vilija Malakauskienė.

Balandžio 27 d. Birštone vyko Lietuvos Socialdemokračių moterų ataskaitinė – rinkiminė konferencija. Dalyvavome ir mes Klaipėdos socialdemokračių moterų sąjungos atstovės.
Mūsų klubo pirmininkė Vilija Malakauskienė atstovavo socialdemokračių sąjungą tarptautinėje konferencijoje Rygoje.
Visas delegates pasitiko kurorto MERĖ Nijolė Dirginčienė, savo darbu nusipelniusi birštoniečių pagarbą ir tvirtą palaikymą.
Sveikino konferencijos dalyves mūsų charizmatiškoji Vilija Blinkevičiūtė – Europos Parlamento narė, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė. Ji kalbėjo apie rinkimų į Europos parlamentą svarbą Lietuvai ir dabartines aktualijas didelėje europinėje šeimoje: kylančias euroskeptikų populizmo bangas mūsų šalyje, įvairius besikuriančius komitetus ir manipuliacijas dėl Europos Sąjungos, „Brexit“ padarinius Jungtinei Karalystei, mobilumo paketą, kuris yra tapęs politikavimo įrankiu ir kitas problemas. Vilija Blinkevičiūtė akcentavo tai, kas mūsų siekis – SOCIALINĖ EUROPA: solidari ir pažangi; stipri ir saugi.
Savo įtemptoje darbotvarkėje laiko moterims surado ir VYTENIS ANDRIUKAITIS, mūsų kandidatas į LR Prezidentus. Vytenis Andriukaitis akcentavo, kad visuomenės aktyviausioji dalis yra MOTERYS. Jis stebėjosi, kad šiandien LR Vyriausybėje nėra nei vienos moters, kad net kai kurių kandidatų į LR Prezidentus kalbose pasigirsta kvietimas grąžinti moteris prie šeimos židinio puoselėjimo. Jis priminė moterų kovos dėl teisės dalyvauti rinkimuose, būti pilnateisėmis visuomenės narėmis istoriją, kai moterys dėl lygiateisiškumo aukojo savo gyvybes.Konferencijoje buvo kalbėta apie LSDP moterų pasiekimus savivaldybių tarybų rinkimuose, Socialdemokračių sąjungos veiklą atsiskaitė pirmininkė Orinta Leiputė. Ji vienbalsiai buvo perrinkta LSDMS pirmininke.
Konferencija suformavo LSDMS tarybą, aptarė LSDMS veiklos strategines kryptis; suformavo darbo grupę dėl įstatų pakeitimų ir kvietė visas moteris aktyviai įsijungti į agitacinę veiklą už mūsų kandidatą į LR Prezidentus Vytenį Andriukaitį ir kandidatus į Europos parlamentą.
Atvažiavusios tokį tolimą kelią nuo pajūrio po konferencijos mes dar pasigrožėjome Birštonu, pavaikštinėjome promenada žvelgdamos į Nemuną; atsigėrėme natūralaus mineralinio vandens Biuvetėje, pasidžiaugėme, kad čia stovi paminklai Lietuvos patriarchui Jonui Basanavičiui ir Martynui Mažvydui – pirmojo spausdinto lietuviško rašto autoriui, Juozui Tumui-Vaižgantui vienam iš didžiųjų lietuvių rašytojų. Važiuodamos namo grožėjomės žydinčio pavasario stebuklais.

 

Lilija Petraitienė
LSDMS Klaipėdos apskrities koordinatorė

 

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *