Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

30 metų LSDP veiklos atkūrimui

30 metų LSDP veiklos atkūrimui
Šiemet Lietuvos socialdemokratų partija švenčia 30-tąsias savo veiklos atkūrimo metines.
Lietuvos socialdemokratų partija, įkurta 1896 m., yra ne tik seniausia Lietuvos politinė partija, bet ir pirmoji organizuota politinė jėga, kuri savo programoje deklaravo nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos siekį.
Šiandien Socialdemokratų partija skaičiuoja jau 123-ejus metus, tačiau karų ir okupacijos laikotarpiu buvo priversta veikti pogrindyje ir užsienyje.
Kilus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio bangai, 1989 m. gegužės pirmosiomis dienomis Vilniuje LSDP atkūrimo šalininkai suformavo LSDP atkūrimo iniciatyvinę grupę, kurią sudarė A. Jakubėnas (LSDP narys nuo 1926 m.), K. Antanavičius, V. Andriukaitis, E. Andriukaitis, A. Bagdonas, G. Iešmantas, A. Januška, V. Katkus, D. Kirvelis, A. Kripavičius, A. Lopeta, T. Mėjeris, A. Sakalas, J. Šatas, R. Tėvelis, K. Uoka ir A. Vaitkevičius.
LSDP iniciatyvinė grupė paskelbė, jog yra atkuriama LSDP ir jos veiklai koordinuoti išrinko organizacinį komitetą: A. Jakubėnas, K. Antanavičius, A. Bagdonas, A. Gutmanas, D. Kirvelis, A. Matijošaitis, G. Iešmantas, A. Januška, V. Katkus, Z. Šličytė, K. Uoka, J. Šatas, V. Andriukaitis, A. Sakalas.
1989 rugpjūčio 12 d. Vilniuje Mokslų Akademijos salėje įvyko LSDP atkuriamoji konferencija, o tų pačių metų gruodžio 2–3 d. profsąjungų rūmuose – LSDP XIV-asis suvažiavimas, pirmasis po 58-erių metų.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *