Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

R.Beržinytė: “Klaipėdai trūksta vaikų darželių”

R.Beržinytė: “Klaipėdai trūksta vaikų darželių”

Susipažinkite su LSDP Klaipėdos skyriaus nare 32 metų Rimante Beržinyte. Anksti netekusi tėvo, pagal išsilavinimą – veterinarijos gydytoja, svajojanti įsteigti labdaros fondą.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?

-1982 metais, vieną šaltą žiemos naktį, Šilalės miestelin Dievas atsiuntė mane- Rimantę Beržinytę,  į  be galo šiltos ir rūpestingos  moters glėbį. Deja, tėvelis išėjo į Amžinąjį poilsį nespėjęs manęs išvysti, todėl augdama didelėje, 5 vaikų šeimoje,  nuo pirmų dienų išmokau pasirūpinti savimi ir aplinkiniais.

„Gydytojas gydo žmogų – veterinaras visą žmoniją“  Taigi 2006 metais baigiau Lietuvos veterinarijos akademiją, įgijau veterinarijos gydytojo kvalifikaciją. Dirbau Kauno miesto VMVT valstybės tarnautoja. Tačiau noras bendrauti, būti arčiau žmonių ,atrasti galimybių jiems padėti, nuvedė  žmonių farmacijos  keliais.

Šiuo metu auginu savo žaviąją dukrytę Faustą, ir visada būsiu dėkinga mūsų Vyriausybei, kad suteikė galimybę pirmuosius, pačius svarbiausius, dvejus metus skirti vaiko priežiūrai. Tas užsimezgęs ryšys tarp motinos ir vaiko, meilė, rūpestis ir supratimas padės užauginti pilnaverčius Lietuvos piliečius, kurie galės dalintis šiluma su aplinkiniais.

-Koks žmogus Jums autoritetas?

-Autoritetas man yra mano Mama!  Jai gyvenimas  negailėjo sunkių  išbandymų, ir dabar vis dar  negaili, tačiau ji sugeba išlikti stipri ir svarbiausia – mylinti mama ir močiutė.

berz5

-Kaip leidžiate laisvalaikį?

-Šiuo metu mano visas laisvalaikis ir darbas yra pasakos, dainelės ir šokiai su dukrele. Tačiau jau nebeužilgo galėsim kartu užsiimti aktyvesne veikla. Visada mėgau aktyvų sportą, mokykloje –” Drąsūs, stiprūs, vikrūs”, universitete –krepšinis, fitnesas. Vėliau atradau ramybę sielai ir sveikatą kūnui – jogą.

-Ko norėtumėt išmokti?

-Esu jauna ir tikiu, kad dar daug gyvenime teks išmokti: ir ko noriu, ir ko nenoriu..  Svarbiausia norėčiau išmokti priimti žmones tokius kokie jie yra, nesistengti  jų pakeisti, o suprasti kodėl jie tokie yra.

-Ko labiausiai bijot?

-Labiausiai bijau „pasikeisti“. Gyvenimas nestovi vietoje, mus mėto aukštyn žemyn, būna gerų, blogų akimirkų, noriu po visų likimo išbandymų likti savimi – žmogumi.

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?

-Geriausias dalykas, kurį teko išgyventi žinoma yra dukrytės gimimas.  Iki tos dienos džiaugiausi galėdama padovanoti antrą gyvenimą žmogui, sirgusiam kraujo vėžiu. 2008 metais Pasauliniam kraujo donorystės centrui  padovanojau kaulų čiulpų ląsteles.

-Jūsų didžiausia svajonė/mėgstamiausia knyga/muzika.

-Viso gyvenimo svajonė buvo ir yra įkurti labdaros fondą vaikams, senjorams – tiems žmonėms, kuriems labiausiai mūsų reikia.

Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Dar maža būdama prisimenu, patėvio gerus ir išminties kupinus žodžius apie Algirdą Mykolą Brazauską. Metai bėgo, po truputį pradėjau domėtis ir pati, tačiau nuomonė  vis nesikeitė.  Tai partija, kuri per tiek politikos metų nepasikeitė – „svarbiausia – žmogus“. Dėl šių vertybių, pasirinkti nebuvo sunku.

berzinyte

Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?

-Pabodo aplinkinių klausytis kaip viskas blogai, tad 2011 metais nusprendžiau prisijungti prie šios partijos bičiulių ir ką nors nuveikti tam, kad gyvenimas Lietuvoje pagerėtų.  Neužilgo mano gyvenimo tempą sulėtino dukrytės atėjimas į šį pasaulį. Tačiau jos gimimo data, 2012 m. spalio 10 d. visam gyvenimui liks mano atmintyje bei politinėje istorijoje.  Tą dieną teko balsuoti išankstiniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose gimdymo palatoje. Nekasdieniška, bet tikiuosi tai lems tik sėkmę.  Ko aš nespėsiu nuveikti Lietuvos labui, tikiuosi, tai padarys mano vaikas.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?

-Šiuo metu visoje Lietuvoje, Klaipėdoje, daugelyje šeimų, bei mano gyvenime  viena iš didžiausių ir aktualiausių problemų yra vaikų darželiai. Tam, kad didėtų gimstamumas, svarbu užtikrinti visas sąlygas tinkamai vaikų priežiūrai, mamoms – galimybę grįžti į darbus bei sėkmingai derinti atžalų auginimą ir motinystę.

-Kokių turite pasiūlymų?

-Raginu visus mūsų bičiulius, Lietuvos visuomenę skirti didžiausią dėmesį mūsų ateičiai – vaikams.

LSDP Klaipėda info

Rimantės Beržinytės asmeninio albumo nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *