Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

J.Rudienė – žemaitė, norinti apkeliauti pasaulį

J.Rudienė – žemaitė, norinti apkeliauti pasaulį
Jurgita Rudienė – 38 metų “Gilijos” pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja. Gyvena Veiviržėnuose (Klaipėdos r.). Kartu su vyru Nerijumi Rudžiu neseniai įsiliejo į LSDP Klaipėdos skyriaus veiklą. Socialdemokratai jie jau ketvirti metai. Susipažinkime su skyriaus naujoke. 
-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?
-Aš gimus  Klaipėdos raj. Esu žemaitė, to neslepiu, priešingai – didžiuojuosi. Esu dukra, žmona, dviejų sūnų (Pauliaus -12-ka, Valento – 17-ka) mama. 
Nuo mažens norėjau būti mokytoja. Svajonė išsipildė. Dirbu su pradinukais (jau 17metų) ir esu laiminga. Juk mes, pradinukų mokytojai, turime svarbią misiją – “dedame pamatus” jaunąjai kartai. Esu country muzikos gerbėja, Su visa šeima dalyvaujame šios muzikos gerbėjų judėjime. Lankome koncertus, dalyvaujame suvažiavimuose. Jau ketvirti metai esu socialdemokratų partijos narė. Laisvalaikiu dainuoju Veiviržėnų kultūros centro vokaliniame ansamblyje “Viržis”. Esu aktyvi Veiviržėnų bendruomenės narė. Padedu organizuoti renginius, dalyvaujame projektuose, mokymuose, norime atidaryti Amatų centrą. Aplink namus tenka ir gėles pasodinti, ir žolę išrauti, ir dar kokį grožį sukurti. Bet per mokslo metus daugiausia laiko atima darbas.
-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?
-Konkrečios pavardės šiam asmeniui neturiu. Man prie širdies aktyvūs, linksmi, smalsūs, bendraujantys žmonės. Autoritetas yra drąsus, lyderio savybių turintis žmogus.
-Kaip leidžiate laisvalaikį?
-Minėjau, kad mėgstu dainuoti, šoku country šokius, su šeimyna ir draugais keliaujame laivais Baltijos jūra, plaukiame baidarėmis, slidinėjame.
-Ko norėtumėt išmokti?
-Norėčiau dar labiau išsiugdyti gebėjimą vadovauti žmonių grupei. Norėčiau vėl pradėti megzti, bet vis nerandu laiko.

-Ko labiausiai bijot?

-Nieko nebijau… Beveik… Bijočiau susirgti, neramu, kad kas nors galima nutikti su šeimos nariais. Bet viską galima išspręsti.

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?

-Džiaugiuosi savo puikia šeima (žinoma tai ne vien mano pasiekimas). Mokau ir ugdau vaikus. Manau, kad sulaukusi buvusių mokinių ir tėvų padėkų, galiu teigti, kad darau gerus darbus. 

-Jūsų didžiausia svajonė.

-Apkeliauti aplink pasaulį.

-Sveika gyvensena Jūsų gyvenime..

-Visad žiūrim ką ir kaip valgom. Pati kepu duoną, valgome savo užaugintą mėsą, daržoves. Mėgstame aktyviai leisti laisvalaikį. Didysis sūnus sportuoja profesionaliai.

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Dažniausiai esu griežtos nuomonės, laikausi tvarkos ir taisyklių. Sutapo požiūriai. Rekomendavo giminės.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje   pateisina Jūsų lūkesčius?

-Jau ketvirti metai. Klaipėdos rajono skyriuje konkrečių veiklų nedariau. Teko sudalyvauti su jais sąskrydyje, konferencijoje. Įsijungusi į LSDP Klaipėdos miesto skyrių jau, rodos, nuveikiau daugiau. Patinka organizuoti renginius, įvairias išvykas, veikti. Vien politika užsiimti, man, šiuo metu, būtų per “sausa” (daug popierizmo). Patinka bendrauti, dirbti su žmonėmis. Kol kas, šiame skyriuje jau gavau pakankamai darbo, matau, kad bus galima realizuoti save, papildyti kitus. 

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?

-Aš, kaip pedagogė, norėčiau, kad neskriaustų mokytojų: nemažintų atlyginimų, nedidintų pradinukų skaičiaus klasėje, juk 26 pradinukus vienai mokytojai – didelis krūvis, o nuo to kenčia ugdymo kokybė. Nors taip mokome ir dabar, bet norėtųsi teigiamų pokyčių. Pritariu mokytojų ankstesniam išėjimui į pensiją. Smagu pasididžiuoti, kad dirbi geroje, gražioje, prestižinėje mokykloje, gyvenu puikiame miestelyje.  Sau ir kitiems visada siūlau  pamąstyti, ką pats esi padaręs, jog mūsų aplinka būtų gražesnė. Kritikuoti paprasta. Problema – ką daryti, kad Klaipėda taptų patrauklesniu uostu  kruizinių laivų turistams, ką gražaus jiems parodyti ar net parduoti. Juk turistai pas mus nori išleisti pinigus. Sudarykime tam galimybes.

Patiko paskutiniai pasibuvimai, diskusijos su bičiuliais. Visi kartu plačiai diskutavome apie visiems aktualias problemas. Man artimesnės su mokykla, mokymu ir pedagogais susijusios temos. manau, jog reikėtų pagalvoti, planuoti susitikimų su švietimo atstovais. 

LSDP Klaipėdos info

Nuotraukos iš J.Rudienės asmeninio albumo

One Comment

  1. Labai grazi seima. Malonu susipazinti. Sveiki atvyke i LSDP Klaipedos skyriu.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *